• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 6. marta noteikumi Nr. 106 "Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.03.2001., Nr. 39 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4752

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.107

Noteikumi par obligātajām nekaitīguma un marķējuma prasībām pārtikas kazeīniem un pārtikas kazeinātiem

Vēl šajā numurā

09.03.2001., Nr. 39

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 106

Pieņemts: 06.03.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.106

Rīgā 2001.gada 6.martā (prot. Nr.10, 20.§)

Pārtikas uzņēmumu atzīšanas un reģistrācijas kārtība

Izdoti saskaņā ar Pārtikas aprites uzraudzības likuma 5.panta ceturto daļu

I. Vispārīgais jautājums

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek atzīti un reģistrēti uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas iesaistīti pārtikas apritē (turpmāk — pārtikas uzņēmumi).

II. Pārtikas uzņēmumu atzīšana un reģistrācija

2. Lai nodrošinātu pārtikas aprites valsts uzraudzību un kontroli, saskaņā ar pilnvaru sadalījumu starp ministrijām pārtikas uzņēmumu atzīt ir tiesīgas šādas pilnvarotas kompetentas institūcijas:

2.1. akreditētas un Ministru kabineta pilnvarotas inspicēšanas un sertificēšanas institūcijas atbilstības novērtēšanai pārtikas apritē;

2.2. valsts uzraudzības un kontroles institūcijas.

3. Pārtikas uzņēmums iesniedz pilnvarotajā kompetentajā institūcijā:

3.1. pieteikumu pārtikas uzņēmuma atzīšanai (turpmāk — pieteikums) (1.pielikums);

3.2. Uzņēmumu reģistra izsniegtās uzņēmuma reģistrācijas apliecības kopiju, uzrādot tās oriģinālu.

4. Pilnvarotā kompetentā institūcija mēneša laikā pēc pieteikuma saņemšanas izskata to un vienojas ar pārtikas uzņēmumu par laiku, kad tiks uzsākta pārtikas uzņēmuma atzīšana.

5. Pilnvarotā kompetentā institūcija novērtē pārtikas uzņēmuma atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām higiēnas un veterinārajām prasībām pārtikas apritē un pieņem attiecīgu lēmumu:

5.1. par pārtikas uzņēmuma atzīšanu;

5.2. par pārtikas uzņēmuma atzīšanas pagaidu atlikšanu, norādot iemeslus, kā arī termiņu, kādā jāveic nepieciešamie pasākumi, un rakstiski par to paziņo pārtikas uzņēmumam;

5.3. par pārtikas uzņēmuma atzīšanas atteikumu, norādot atteikuma iemeslu, un rakstiski par to paziņo pārtikas uzņēmumam.

6. Ja pārtikas uzņēmumu atzīst šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minētās pilnvarotās kompetentās institūcijas, tās pēc šo noteikumu 5.1.apakšpunktā minētā lēmuma pieņemšanas:

6.1. piecu dienu laikā noformē pārtikas uzņēmuma atzīšanas apliecības (turpmāk — apliecība) (2.pielikums) pirmo daļu un nosūta apliecību valsts uzraudzības un kontroles institūcijai saskaņā ar pilnvaru sadalījumu starp ministrijām;

6.2. 10 dienu laikā pēc šo noteikumu 6.1.apakšpunktā minētās apliecības saņemšanas piešķir pārtikas uzņēmumam atzīšanas numuru, ieraksta to apliecībā, izsniedz apliecību pārtikas uzņēmumam un nosūta Latvijas Pārtikas centram informāciju par atzīto pārtikas uzņēmumu.

7. Ja pārtikas uzņēmumu atzīst šo noteikumu 2.2.apakšpunktā minētās pilnvarotās kompetentās institūcijas, tās 10 dienu laikā pēc šo noteikumu 5.1.apakšpunktā minētā lēmuma pieņemšanas piešķir pārtikas uzņēmumam atzīšanas numuru, sagatavo un izsniedz pārtikas uzņēmumam apliecību (3.pielikums) un nosūta Latvijas Pārtikas centram informāciju par atzīto pārtikas uzņēmumu.

8. Latvijas Pārtikas centrs pēc šo noteikumu 6.2.apakšpunktā un 7.punktā minētās informācijas saņemšanas atzītos pārtikas uzņēmumus iekļauj speciālajā pārtikas uzņēmumu reģistrā.

9. Speciālajā pārtikas uzņēmumu reģistrā par katru atzīto pārtikas uzņēmumu ieraksta šādas ziņas:

9.1. pārtikas uzņēmuma nosaukums un adrese;

9.2. pārtikas uzņēmuma reģistrācijas numurs Uzņēmumu reģistrā;

9.3. pārtikas uzņēmuma atzīšanas datums, atzīšanas numurs un pilnvarotā kompetentā institūcija, kas veikusi pārtikas uzņēmuma atzīšanu un piešķīrusi atzīšanas numuru;

9.4. pārtikas uzņēmuma darbības joma (pārtikas aprites posms, pārtikas produkcijas vai produktu grupas nosaukums).

10. Pārtikas uzņēmumu atzīšanas numurs ietver:

10.1. saīsinātu valsts nosaukuma apzīmējumu (LV);

10.2. numura skaitlisko daļu;

10.3. dzīvnieku izcelsmes produktiem — arī pārtikas nozares (gaļa un gaļas produkti, piens un piena produkti, zvejas produkti, olas un olu produkti, biškopības produkti) apzīmējumu.

11. Preču nosūtītājs, realizējot preces, papildus normatīvajos aktos noteiktajiem rekvizītiem norāda pārtikas uzņēmuma atzīšanas numuru:

11.1. atbilstoši Ministru kabineta 1995.gada 5.septembra noteikumiem Nr.268 "Noteikumi par preču pavadzīmes–rēķina lietošanas un noformēšanas kārtību" noformētajā stingrās uzskaites preču pavadzīmē–rēķinā, ja tajā ir vismaz viena pārtikas preču pozīcija;

11.2. realizējot alkoholu, — atbilstoši Ministru kabineta 1999.gada 13.jūlija noteikumiem Nr.251 "Atsevišķu alkohola aprites likuma normu piemērošanas kārtība" noformētajā stingrās uzskaites preču pavadzīmē–rēķinā alkoholam;

11.3. dzīvnieku izcelsmes produktiem — arī pārtikas preču marķējumā, ja normatīvajos aktos nav noteikts citādi.

12. Pārtikas uzņēmums sedz izdevumus, kas saistīti ar tā atzīšanu.

13. Pārtikas uzņēmums informē pilnvaroto kompetento institūciju, kas veikusi tā atzīšanu, ja:

13.1. pārtikas uzņēmums paplašinājis vai mainījis darbības profilu vai tehnoloģiskos procesus, — mēneša laikā pēc izmaiņu izdarīšanas;

13.2. pārtikas uzņēmums mainījis galvenos rekvizītus (nosaukumu, juridisko adresi, atrašanās vietas adresi, reģistrācijas numuru Uzņēmumu reģistrā), — 10 dienu laikā pēc grozījumu izdarīšanas statūtos.

14. Pilnvarotā kompetentā institūcija izvērtē šo noteikumu 13.punktā minēto informāciju un pieņem attiecīgu lēmumu:

14.1. par pārtikas uzņēmuma atkārtotas vai papildu atzīšanas nepieciešamību;

14.2. par attiecīgo grozījumu izdarīšanu apliecībā un Latvijas Pārtikas centra informēšanu.

15. Pārtikas uzņēmums, kurš normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izbeidz savu darbību pārtikas apritē, divu nedēļu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par darbības izbeigšanu par to rakstiski paziņo attiecīgajai valsts uzraudzības un kontroles institūcijai.

16. Valsts uzraudzības un kontroles institūcija pēc šo noteikumu 15.punktā minētās informācijas saņemšanas anulē pārtikas uzņēmuma apliecību un atzīšanas numuru, informē pilnvaroto kompetento institūciju, kas veikusi pārtikas uzņēmuma atzīšanu, un Latvijas Pārtikas centru.

17. Valsts uzraudzības un kontroles institūcija, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā apturot pārtikas uzņēmuma darbību, ir tiesīga pieņemt lēmumu un anulēt apliecību, par to informējot pilnvaroto kompetento institūciju, kas veikusi pārtikas uzņēmuma atzīšanu, un Latvijas Pārtikas centru.

18. Latvijas Pārtikas centrs pēc šo noteikumu 16. vai 17.punktā minētās informācijas saņemšanas par apliecības anulēšanu svītro pārtikas uzņēmumu no speciālā pārtikas uzņēmumu reģistra.

19. Pārtikas uzņēmumam, kas nodarbojas ar pārtikas importu, jābūt atzītam un reģistrētam šajos noteikumos noteiktajā kārtībā. Pārtikas uzņēmums nodrošina importēto pārtiku ar ārvalstīs izdotiem atbilstības apliecinājumiem vai apstiprinājumiem par importētās pārtikas atbilstību Latvijas Republikā noteiktajām prasībām un ārvalstīs izdotiem Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktā kārtībā atzītiem ražošanas procesu atbilstības apliecinājumiem vai apstiprinājumiem.

20. Pārtikas uzņēmumu atzīšanā iesaistītās institūcijas nodrošina atzīšanas procesā iegūtās informācijas konfidencialitāti, izņemot informāciju par iespējamo kaitējumu cilvēka veselībai, dzīvībai vai videi.

III. Noslēguma jautājumi

21. Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.jūliju.

22. Šo noteikumu 11.3.apakšpunkts stājas spēkā ar 2003.gada 1.janvāri.

23. Uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas iesaistās pārtikas apritē pēc šo noteikumu stāšanās spēkā, savu darbību drīkst uzsākt pēc uzņēmuma atzīšanas šajos noteikumos noteiktajā kārtībā un apliecības saņemšanas.

24. Pārtikas uzņēmumiem, kas savu darbību uzsākuši pirms šo noteikumu stāšanās spēkā, aizliegts piedalīties pārtikas apritē, ja tie līdz 2003.gada 1.janvārim nav atzīti.

25. Pārtikas uzņēmumi, kas savu darbību pārtikas apritē uzsākuši pirms šo noteikumu stāšanās spēkā, atbilstoši pilnvaru sadalījumam starp ministrijām iesniedz pilnvarotajā kompetentajā institūcijā pieteikumu:

25.1. pārstrādē, ražošanā, fasēšanā, apstrādē (ieskaitot kautuves) iesaistītie pārtikas uzņēmumi — līdz 2001.gada 1.oktobrim;

25.2. pārējos pārtikas aprites posmos iesaistītie pārtikas uzņēmumi — līdz 2002.gada 1.janvārim.

26. Zemkopības ministrijas un Labklājības ministrijas valsts uzraudzības un kontroles institūcijas līdz 2001.gada 16.jūlijam pārtikas uzņēmumu atzīšanas numura skaitliskās daļas ciparu robežas un pārtikas nozaru apzīmējumus dzīvnieku izcelsmes produktiem saskaņo ar Latvijas Pārtikas centru.

27. Pārtikas uzņēmumiem izsniegtie un spēkā esošie reģistrācijas vai atbilstības apstiprinājumi vai apliecinājumi, kurus kompetentās institūcijas izsniegušas pirms šo noteikumu spēkā stāšanās, ir pamats pārtikas uzņēmumu atzīšanai.

28. Pārtikas uzņēmuma atzīšanas numuru norāda stingrās uzskaites preču pavadzīmē–rēķinā ar dienu, kad atbilstoši šo noteikumu 7.punktam ir saņemta pārtikas uzņēmuma atzīšanas apliecība.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2001. gada 6. marta
noteikumiem Nr. 106

Pieteikums pārtikas uzņēmuma atzīšanai

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2001. gada 6. marta
noteikumiem Nr. 106

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2001. gada 6. marta
noteikumiem Nr. 106

Zemkopības ministrs A.Slakteris

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!