Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Grozījumi likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" Latvijas Republikas Ministru prezidents. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.03.1998., Nr. 66 https://www.vestnesis.lv/ta/id/47255

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par likumprojektu "Par pašvaldības aptauju" Par pašvaldības aptauju Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības pabalstiem" Profesionālās izglītības likums

Vēl šajā numurā

12.03.1998., Nr. 66

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts dokumenti

Saeima ir pieņēmusi

un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā

"Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju"

Izdarīt likumā "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 20.nr.; 1997, 10.nr.; 1998, 2.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 74.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Darba līguma izbeigšanas gadījumā atlaistie darbinieki iegūst kreditora statusu:

1) neizmaksātās darba samaksas un ar to saistīto nesaņemto maksājumu apmērā;

2) kaitējuma atlīdzības apmērā sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību par visu nesamaksāto periodu un to maksājumu apmērā, kas izdarāmi par trim gadiem uz priekšu valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā, ja nelaimes gadījums darbā noticis vai arodslimība iegūta līdz 1997.gada 1.janvārim."

2. Izteikt 107.panta trešās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

"1) darbinieku prasījumi attiecībā uz darba samaksu par pirmajiem trim mēnešiem, rēķinot no dienas, kad pārtrauktas algu izmaksas, attiecībā uz atvaļinājuma naudu un sociālajiem pabalstiem viena gada laikā pirms maksātnespējas lietas ierosināšanas, attiecībā uz kaitējuma atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību par visu nesamaksāto periodu un šīs atlīdzības maksājumiem, kas izdarāmi par trim gadiem uz priekšu valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā, ja nelaimes gadījums darbā noticis vai arodslimība iegūta līdz 1997.gada 1.janvārim, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi, kas saistīti ar šajā punktā minētajām izmaksām, un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kas nodrošina bezdarbnieka pabalsta saņemšanu;".

3. Pārejas noteikumos:

izteikt 10.punktu šādā redakcijā:

"10. Pēc 1998.gada 31.decembra uzsāktie valsts un pašvaldību uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību maksātnespējas procesi risināmi šajā likumā noteiktajā vispārējā kārtībā, nepiemērojot šā likuma XIV nodaļas noteikumus. Līdz 1998.gada 31.decembrim uzsāktie valsts un pašvaldību uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību maksātnespējas procesi pabeidzami, piemērojot šā likuma XIV nodaļas noteikumus.";

aizstāt 11.punktā vārdus "pārejas periodā līdz 1997.gada 31.decembrim" ar vārdiem "līdz 1998.gada 31.decembrim".

Pārejas noteikums

Pēc 1997.gada 31.decembra un līdz šā likuma spēkā stāšanās dienai uzsāktie valsts un pašvaldību uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību maksātnespējas procesi turpināmi, piemērojot likuma "Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju" XIV nodaļas noteikumus.

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 26.februārī.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 12.martā

Latvijas Republikas Ministru prezidents

1998.gada 10.martā Rīkojums nr. 64

Rīgā

Par R.Umblijas komandējumiem

1. Atļaut kultūras ministrei R.Umblijai doties komandējumā uz Zviedrijas Karalisti no 1998.gada 29.marta līdz 3.aprīlim un uz Francijas Republiku no 4.aprīļa līdz 9.aprīlim.

2. Noteikt, ka kultūras ministra pienākumus minētajos laikposmos pildīs izglītības un zinātnes ministrs J.Celmiņš.

Ministru prezidents G.Krasts

Latvijas Republikas Ministru prezidents

1998.gada 10.martā Rīkojums nr. 65

Rīgā

Par V.Jaksona komandējumu

Atļaut veselības valsts ministram V.Jaksonam doties komandējumā uz Dānijas Karalisti no 1998.gada 19.marta līdz 20.martam.

Ministru prezidents G.Krasts

Latvijas Republikas Ministru prezidents

1998.gada 10.martā Rīkojums nr. 66

Rīgā

Par Dz.Rasnača komandējumiem

1. Atļaut tieslietu ministram Dz.Rasnačam doties komandējumā uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 1998.gada 21.marta līdz 3.aprīlim un uz Kanādu no 4.aprīļa līdz 8.aprīlim.

2. Noteikt, ka tieslietu ministra pienākumus laikposmā no 21.marta līdz 25.martam un no 30.marta līdz 8.aprīlim pildīs labklājības ministrs V.Makarovs, bet no 26.marta līdz 29.martam — aizsardzības ministrs T.Jundzis.

Ministru prezidents G.Krasts

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!