Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas Prezidijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.03.2001., Nr. 38 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4689

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimā

Vēl šajā numurā

08.03.2001., Nr. 38

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas Prezidijā:

2001. gada 26. februāra sēde

1. Sēdē izskatīja saņemto likumprojektu "Grozījums likumā "Par zinātnisko darbību"", par kuru Prezidijs līdz ar savu atzinumu par tā tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.

2. Izskatīja deputāta V.Ģīļa iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.

Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 1. martā.

3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 1. marta sēdes darba kārtību.

4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 1. martā pulksten 17.

5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 26. februāra līdz 4. martam.

6. Apstiprināja izdevumu tāmi Horvātijas Republikas parlamenta priekšsēdētāja Zlatko Tomčiča oficiālajai vizītei Rīgā no 2001. gada 27. februāra līdz 1. martam.

7. Izskatīja mandātu un iesniegumu komisijas priekšsēdētājas V.Muižnieces iesniegumu par to, vai deputāti pietiekami operatīvi un visos likumā paredzētajos veidos tiek informēti par ārkārtas sesijas vai sēdes sasaukšanu.

Prezidijs nolēma turpmāk pievērst šim jautājumam īpašu uzmanību, lai minēto kārtību optimalizētu.

8. Prezidijs nolēma nodot Saimnieciskajai komisijai izskatīšanai Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja A.Seiksta iesniegumu par līdzekļu piešķiršanu darba grupas speciālistu darba apmaksai.

9. Pieņēma lēmumu par G.Kusiņa pilnvarošanu pārstāvēt Saeimu Satversmes tiesā.

10. Izskatīja deputātu iesniegumus un attaisnoja kavējumus: I.Godmanim (Saeimas 15. februāra sēdē); M.Vītolam (Saeimas 15. februāra sēdē).

11. Apstiprināja komandējumus:

1) Aizsardzības un iekšlietu komisijas konsultantei I.Kiukucānei laikā no 2001. gada 11. marta līdz 14. martam uz semināru Briselē (Beļģija);

2) Informācijas nodaļas vadītājai A.Dūdiņai laikā no 2001. gada 6. marta līdz 9. martam uz Stokholmu (Zviedrija).

Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs

Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001.gada 1.martā pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 1. martā pulksten 17.

1. Dokuments, reģ. Nr.105. Deputātu I.Burvja, V.Lauska, O.Zvejsalnieka, J.Čevera, L.Bojāra jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Latvijas valdības rīcību, ja Kanāda pret Latviju veiks antidempinga pasākumus

Saskaņā ar ziņu aģentūras LETA 2001. gada 7. februāra informāciju Kanādas valdība gatavojas veikt antidempinga pasākumus pret virkni ārvalstu, kuras eksportē uz Kanādu dzelzsbetona konstrukciju tērauda armatūru, arī pret Latvijas Republiku. Ņemot vērā, ka uzņēmums "Liepājas metalurgs" ir lielākais šāda veida produkcijas eksportētājs Latvijas Republikā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu.

Kādus pretpasākumus veiks Latvijas valdība, ja Kanāda pret Latviju tiešām īstenos antidempinga pasākumus? (Atbildes dok. Nr.2818)

 

2. Dokuments, reģ. Nr.110. Deputātu A.Kalniņa, L.Bojāra, R.Labanovska, V.Lauska, P.Salkazanova jautājums — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par celulozes rūpnīcas celtniecības projektu

Tuvākajos gados paredzēts viens no lielākajiem investīciju projektiem — celulozes rūpnīcas celtniecība. Esam ieinteresēti šā projekta veiksmīgā īstenošanā. Tomēr zināmas neskaidrības vēl pastāv attiecībā uz minētā projekta ekonomiski finansiālo mehānismu.

Tāpēc lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kāds ekonomiski finansiālais mehānisms paredzēts attiecībā uz ieguldījumu investīciju daļām kopīgajā projektā (Latvijas valsts daļa, Somijas celulozes rūpnīca "Metsaliitto Group" un Zviedrijas celulozes rūpnīca "Sodra Group"):

a) investīciju (būvniecība, iekārtu un tehnoloģiju iegāde, tirgus segmenta apgūšana) finansēšanas avotiem (kopumā ap 960 milj. eiro), iespējamiem kredītiem un to nosacījumiem, kā arī aizņemto līdzekļu atmaksāšanas kārtību (pamatsummas un procentu) no nākamās funkcionējošās rūpnīcas ieņēmumiem un peļņas;

b) kāda paredzēta neto peļņas sadale (pēc nodokļu nomaksas) starp nākamās rūpnīcas īpašniekiem;

c) pēc kādiem ekonomiskiem apsvērumiem noteikts akciju sadalījums a/s "Baltic Pulp" starp "Metsaliitto" — 34%, "Sodra" — 33% un Latvijas valsti — 33%? Kādi būs konkrētie visu triju partneru ieguldījumi?

2. Kā veidosies rūpnīcas iepirktās papīrmalkas un šķeldas cenas un kāda paredzēta saražotās celulozes un zāģbaļķu (zāģmateriālu) realizācijas kārtība no Latvijas valsts puses iecerētām ieguldāmām meža platībām savām papīra ražotnēm Zviedrijā un Somijā, kā arī pasaules tirgū?

3. Kādi apsvērumi, ekonomiskie aprēķini ņemti par pamatu valsts mežu nodošanai rūpnīcas īpašumā (masu medijos figurē dati par 10—30%)? Kādi likumdošanas akti jāpieņem šajā sakarībā?

Kādi varētu būt alternatīvie varianti rūpnīcas nodrošināšanai ar stabilām izejvielām?

4. Kā paredzēts no Latvijas puses celulozes fabrikas celtniecībā un it sevišķi apgādē ar izejvielām — blakus valsts institūcijai — Zemkopības ministrijai (kā valsts mežu īpašnieka pārstāvim) piesaistīt (uzaicināt) Latvijas privāto mežu īpašniekus, Latvijas Kokrūpnieku federāciju (ar tajā ietilpstošām Latvijas kokapstrādes uzņēmumu asociācijām: "Latvijas koks" u.c.)? Kas pārstāvēs Latvijas uzņēmēju — mežizstrādātāju un kokrūpnieku — intereses?

5. Vai ir pabeigta analīze par rūpnīcas iespējamo negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi?

6. Cik daudz Latvijas valsts līdzekļu līdz šim jau izlietots komandējumos, algās, transporta un citu izdevumu segšanai celulozes rūpnīcas projekta izstrādes un sagatavošanas gaitā kopš tā uzsākšanas?

Rīgā 2001. gada 26. februārī Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!