Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par nākamā gada budžeta veidošanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.03.2001., Nr. 38 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4677

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par trīs Baltijas valstu tieslietu ministriju sadarbību

Vēl šajā numurā

08.03.2001., Nr. 38

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par nākamā gada budžeta veidošanu

Trešdien, 7. martā, sākās Finansu ministrijas (FM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sarunas par nākamā gada budžeta veidošanu. Abas puses vienojās par sarunu tematiem, kā arī ieskicēja pamatproblēmas apspriežamajos jautājumos.

Finansu ministrs Gundars Bērziņš atzinīgi novērtēja to, ka sarunas ar LPS sāktas ievērojami agrāk nekā citus gadus. Tas varētu veicināt ministrijas un pašvaldību viedokļa veiksmīgu saskaņošanu, prognozēja ministrs.

Turpmāk Finansu ministrijas un pašvaldību sarunas notiks reizi mēnesī, par atsevišķiem jautājumiem (piemēram, pašvaldību pārskati) būs tikšanās ekspertu līmenī, bet par smagākajiem jautājumiem tiks rīkotas trīspusējās sarunas starp LPS, FM un attiecīgās nozares ministriju. Šādi jautājumi varētu būt autoceļu fonda finansējums un izlietojums, par ko jāvienojas FM, LPS un Satiksmes ministrijai, kā arī garantētā minimālā ienākuma līmeņa ieviešana, par ko jālemj FM, LPS un Labklājības ministrijai.

Finansu ministrs norādīja, ka nākamā gada budžeta gatavošanas kontekstā varētu tikt izskatīta iespēja autoceļu fondam atvēlēt 60% no naftas produktu akcīzes nodokļa ieņēmumiem, taču tad fonds nesaņemtu tiešās dotācijas no valsts budžeta, kā arī būtu detalizēti jāanalizē līdzšinējā autoceļu fonda izdevumu efektivitāte.

LPS atbalstīja Finansu ministrijas sagatavoto Ministru kabineta noteikumu projektu, kas saskaņā ar likumu par akcīzes nodokli naftas produktiem paredz, ka Valsts ieņēmumu dienests atmaksā akcīzes nodokli zemniekiem tikai tad, ja pašvaldība ir izsniegusi izziņu par nekustamā īpašuma nodokļa parādu neesamību.

Sarunās Finansu ministrija un LPS vienojās, ka darba grupa, kurā ir abu institūciju pārstāvji, līdz maija beigām sagatavos nepieciešamos grozījumus likumā par pašvaldību finansu izlīdzināšanu, lai tos kopā ar budžeta likumprojektu paketi iesniegtu valdībā.

Savukārt Valsts Zemes dienests (VZD) informēja FM un LPS par nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu prognozes 2002.gadam gatavošanas gaitu. Tika konstatēts, ka šajā jomā vēl ir daudz neskaidrību un problēmu, kas risināmas, gan mainot valdības noteikumus, gan ciešāk un aktīvāk sadarbojoties VZD un pašvaldībām.

Nolemts, ka atsevišķa Finansu ministrijas un LPS saruna būs par pašvaldību kreditēšanu, kā arī par interešu izglītības finansēšanu. G. Bērziņš norādīja, ka pašlaik interešu izglītība tiek finansēta no vairāku ministriju līdzekļiem, turklāt ievērojami atšķiras līdzekļu apjoms dažādos Latvijas rajonos.

Sarunas noslēgumā finansu ministrs rezumēja, ka dabā pašlaik ir ziema un pavasaris, bet pašvaldībām ir rudens — ražas laiks. Ministrs novēlēja pašvaldību vadītājiem bagātu ražu vēlēšanās un izteica pārliecību, ka arī pēc pašvaldību vēlēšanām veiksmīgā Finansu ministrijas un LPS sadarbība turpināsies.

Finansu ministrijas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!