Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 20. janvāra noteikumi Nr. 19 "Kārtība, kādā bēgļi var izvēlēties dzīvesvietu Latvijā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.01.1998., Nr. 16/17 https://www.vestnesis.lv/ta/id/46645-kartiba-kada-begli-var-izveleties-dzivesvietu-latvija

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabinets rīkojums Nr.20

Grozījumi Ministru kabineta 1997.gada 2.jūlija rīkojumā nr.335 "Par Militārā dienesta iesaukšanas kontroles komisiju"

Vēl šajā numurā

22.01.1998., Nr. 16/17

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 19

Pieņemts: 20.01.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 19

Rīgā 1998.gada 20.janvārī (prot. nr.3 3.§)

Kārtība, kādā bēgļi var izvēlēties dzīvesvietu Latvijā

Izdoti saskaņā ar likuma “Par patvēruma meklētājiem un
bēgļiem Latvijas Republikā” 22.panta pirmo daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā bēgļi var izvēlēties dzīvesvietu Latvijā.

2. Bēglis var izvēlēties dzīvesvietu Latvijā atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību lietu pārvaldes sarakstam, kas sastādīts saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju par attiecīgās pašvaldības rīcībā esošām brīvām dzīvojamām telpām (turpmāk — saraksts). Ja bēglis izvēlas dzīvesvietu, kura nav norādīta sarakstā, viņam nepieciešama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Bēgļu lietu centra (turpmāk — Bēgļu lietu centrs) piekrišana.

3. Pašvaldības, kuru rīcībā ir brīvas dzīvojamās telpas, sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību lietu pārvaldei tās noteiktajā termiņā šādu informāciju:

3.1. brīvās dzīvojamās telpas atrašanās vieta, platība, labiekārtotības pakāpe un īres un komunālo maksājumu apmērs mēnesī;

3.2. internātskolās esošās brīvās vietas;

3.3. pansionātos esošās brīvās vietas.

4. Piedāvāt brīvo dzīvojamo platību, kā arī sniegt šo noteikumu 3.punktā minēto informāciju Bēgļu lietu centrā ir tiesīgas arī sabiedriskās un reliģiskās organizācijas.

5. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Pašvaldību lietu pārvalde nosūta sarakstu Bēgļu lietu centram.

6. Bēgļu lietu centrs pēc bēgļa statusa piešķiršanas konkrētai personai nosūta sarakstu attiecīgā patvēruma meklētāju izmitināšanas centra administrācijai.

7. Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra administrācija trīs dienu laikā pēc saraksta saņemšanas iepazīstina ar to bēgli.

8. Bēglis septiņu dienu laikā pēc iepazīšanās ar sarakstu izvēlas dzīvesvietu un ar parakstu apliecina, ka viņš piekrīt dzīvot attiecīgajā dzīvesvietā.

9. Maksa par īres un komunālajiem pakalpojumiem vai uzturēšanos internātskolās un pansionātos tiek garantēta no bēgļiem piešķirtā valsts pabalsta.

10. Bēgļu lietu centrs ir tiesīgs izsniegt bēglim atļauju līdz laikam, kamēr bēglis izvēlas dzīvesvietu saskaņā ar sarakstu, uzturēties patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā.

Ministru prezidents G.Krasts

Iekšlietu ministrs Z.Čevers

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!