Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1998. gada 13. janvāra noteikumi Nr. 10 "Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.01.1998., Nr. 10 https://www.vestnesis.lv/ta/id/46598

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.10

Grozījums Ministru kabineta 1997.gada 30.aprīļa rīkojumā nr.205 "Par komisiju valsts austrumu robežas izveidošanai"

Vēl šajā numurā

15.01.1998., Nr. 10

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 10

Pieņemts: 13.01.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 10

Rīgā 1998.gada 13.janvārī (prot. Nr.2 9.§)

Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumos lietotie termini:

1.1. dzīvnieka apzīmēšana — piešķirtā identitātes numura izvietošana uz dzīvnieka;

1.2. ganāmpulks — dzīvnieku kopums, kas sastāv no vienas vai vairākām lauksaimniecības vai savvaļas dzīvnieku un mājputnu sugām un pieder vienam īpašniekam;

1.3. identitātes numurs — apzīmējums, kas ietver sevī valsts kodu (LV), ganāmpulka reģistrācijas numuru un dzīvnieka individuālo numuru.

2. Šie noteikumi nosaka dzīvnieku un ganāmpulku reģistrācijas un dzīvnieku apzīmēšanas kārtību, kā arī dzīvnieku reģistra un ganāmpulku reģistra veidošanas kārtību.

3. Šo noteikumu mērķis ir:

3.1. nodrošināt audzējamo dzīvnieku, ganāmpulku un dzīvnieku izcelsmes produkcijas kontroli;

3.2. nodrošināt informāciju par audzējamiem dzīvniekiem, ganāmpulkiem un dzīvnieku izcelsmes produkciju;

3.3. veicināt veselīgu ganāmpulku izveidošanu;

3.4. nodrošināt ciltsdarbam nepieciešamās informācijas savākšanu un apstrādi.

II. Dzīvnieku reģistrs un ganāmpulku reģistrs

4. Lai nodrošinātu vienotu uzskaites sistēmu, valstī tiek veidots dzīvnieku reģistrs un ganāmpulku reģistrs.

5. Dzīvnieku reģistrā tiek iekļauti liellopi, cūkas, aitas un kazas.

6. Ganāmpulku reģistrā tiek iekļauti liellopu, cūku, aitu, kazu, zirgu, trušu, nutriju, kažokzvēru un mājputnu ganāmpulki, kā arī savvaļas dzīvnieku un putnu ganāmpulki, kas audzēti fermā vai sugai atbilstoša lieluma īpaši nožogotā teritorijā.

7. Dzīvnieku reģistrā un ganāmpulku reģistrā (turpmāk — reģistrs) var neiekļaut dzīvniekus un ganāmpulkus, ja tie tiek turēti īpašnieka patēriņam un dzīvnieki vai to izcelsmes produkcija netiek realizēta.

8. Dzīvniekam tiek piešķirts identitātes numurs. Ganāmpulkam tiek piešķirts ganāmpulka reģistrācijas numurs.

9. Reģistra izveidošanu un uzturēšanu nodrošina valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Valsts ciltsdarba informācijas datu apstrādes centrs” (turpmāk — Datu apstrādes centrs).

10. Datu apstrādes centrs nosaka nepieciešamos uzskaites veidus reģistra kārtošanai.

11. Informācija par dzīvnieku vai ganāmpulku, kas izslēgts no reģistra, Datu apstrādes centrā glabājama vismaz trīs gadus. Pēc trim gadiem informācija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tiek nodota arhīvā.

III. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanas kārtība

12. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanu rajona teritorijā organizē un reģistrācijas uzskaites veidlapas izsniedz attiecīgā rajona lauksaimniecības departaments.

13. Dzīvnieku vai ganāmpulku izslēdz no reģistra 30 dienu laikā pēc dzīvnieka likvidēšanas, pārvietošanas uz citu ganāmpulku vai ganāmpulka likvidēšanas.

14. Aizpildītās uzskaites veidlapas par dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanu vai dzīvnieku un ganāmpulku izslēgšanu no reģistra rajona lauksaimniecības departaments 14 dienu laikā nosūta Datu apstrādes centram.

IV. Dzīvnieka apzīmēšana

15. Katrs dzīvnieku reģistrā iekļautais dzīvnieks ir apzīmējams ar vienu, oriģinālu identitātes numuru, kas dzīves laikā netiek mainīts.

16. Ja dzīvnieki nav iekļauti reģistrā un ir domāti īpašnieka patēriņam, to apzīmēšana nav obligāta.

17. Apzīmējumam jābūt redzamam, skaidri salasāmam, tas nedrīkst traucēt dzīvnieka labsajūtu un kaitēt tā veselībai.

18. Dzīvnieku var apzīmēt ar krotāliju, tetovējumu, robošanu, birku vai zem ādas ievietotu (implantētu) elektronisku ierīci. Ja dzīvnieks ir apzīmēts ar elektronisku ierīci, par to izdarāma attiecīga norāde dokumentos.

19. Dzīvnieku apzīmēšana veicama saskaņā ar zemkopības ministra apstiprinātām instrukcijām, kas nosaka apzīmēšanas veidu un līdzekļus katrai dzīvnieku sugai. Instrukcijas publicējamas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

20. Identitātes numurus dzīvnieka apzīmēšanai piešķir Datu apstrādes centrs.

21. Dzīvnieki, kuri pazaudējuši savu identitātes numuru vai tas kļuvis nesalasāms, apzīmējami no jauna. Ja dzīvnieku ir iespējams identificēt (atpazīt), tam atjaunojams iepriekšējais identitātes numurs.

22. Ja dzīvnieku nav iespējams identificēt, tam jāpiešķir cits identitātes numurs vispārējā kārtībā.

23. Dzīvnieka apzīmēšanu ir tiesīga veikt persona, kura Ciltsdarba valsts inspekcijā saņēmusi sertifikātu šī darba veikšanai.

V. Dzīvnieku reģistrācija, ievedot dzīvniekus no citām valstīm

24. Ja dzīvnieks no citas valsts ievests audzēšanai, tam nepieciešams oficiālas iestādes izdots izcelšanos apliecinošs dokuments un veterinārais sertifikāts, kurā norādīts dzīvnieka identitātes numurs.

25. Ja dzīvnieks no citas valsts ievests audzēšanai, tas pirms karantīnas vietas atstāšanas reģistrējams un apzīmējams saskaņā ar šiem noteikumiem, saglabājot arī oriģinālo identitātes numuru, kas piešķirts valstī, no kuras dzīvnieks ir ievests.

26. Ja dzīvnieks no citas valsts ievests nokaušanai, dzīvnieka papildu apzīmēšana nav obligāta. Šāds dzīvnieks ir jāpakļauj veterinārajai uzraudzībai un jānokauj triju dienu laikā pēc tā ievešanas.

VI. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanas un dzīvnieku apzīmēšanas finansēšana

27. Reģistra izveidošana un uzturēšana tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem.

28. Izdevumus, kas saistīti ar dzīvnieku apzīmēšanu, sedz dzīvnieku īpašnieks saskaņā ar zemkopības ministra apstiprinātu cenrādi.

VII. Dzīvnieku īpašnieka pienākumi

29. Dzīvnieku īpašnieka pienākumi ir:

29.1. nodrošināt ganāmpulku un dzīvnieku reģistrēšanu un dzīvnieku apzīmēšanu atbilstoši šiem noteikumiem;

29.2. sniegt informāciju rajona lauksaimniecības departamentam par ganāmpulka struktūru.

30. Dzīvnieku īpašnieki nav tiesīgi realizēt dzīvnieku izcelsmes produkciju, kā arī pārdot dzīvus dzīvniekus, ja ganāmpulks un dzīvnieki nav reģistrēti un dzīvnieki nav apzīmēti saskaņā ar šiem noteikumiem.

31. Dzīvnieku īpašniekam atļauts realizēt kaušanai, pārvietot no ganāmpulka uz ganāmpulku un izvietot ganībās tikai apzīmētus dzīvniekus.

32. Izstādēs atļauts eksponēt tikai apzīmētus dzīvniekus no reģistrētiem ganāmpulkiem.

VIII. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanas un dzīvnieku apzīmēšanas uzraudzība

33. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanu un dzīvnieku apzīmēšanu kontrolē Valsts veterinārais dienests un Ciltsdarba valsts inspekcija.

34. Par šo noteikumu neievērošanu šo noteikumu 33.punktā minēto institūciju amatpersonas sastāda protokolus par administratīvajiem pārkāpumiem un uzliek administratīvos sodus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

IX. Noslēguma jautājumi

35. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistru kārtošana ir uzsākama ar 1998.gada 1.janvāri, un līdz 1999.gada 1.janvārim dzīvniekiem un ganāmpulkiem jābūt reģistrētiem atbilstoši šo noteikumu prasībām.

36. Šo noteikumu 30.punkts stājas spēkā ar 2000.gada 1.janvāri.

37. Līdz Ciltsdarba valsts inspekcijas izveidošanai dzīvnieku apzīmēšanu drīkst veikt persona, kura ir saņēmusi atļauju attiecīgā rajona lauksaimniecības departamentā. Dzīvnieku un ganāmpulku reģistrēšanu un dzīvnieku apzīmēšanu kontrolē Valsts veterinārais dienests.

Ministru prezidents G.Krasts

Zemkopības ministrs A.Rāviņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!