Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 6. marta noteikumi Nr. 97 "Kārtība, kādā valsts organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.03.2001., Nr. 38 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4657

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.98

Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 8.februāra noteikumos Nr.51 "Ogļūdeņražu meklēšanas, izpētes un ieguves noteikumi"

Vēl šajā numurā

08.03.2001., Nr. 38

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 97

Pieņemts: 06.03.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.97

Rīgā 2001.gada 6.martā (prot. Nr.10, 5.§)

Kārtība, kādā valsts organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 14.panta 15.punktu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi.

2. Izglītības standartiem (izņemot valsts augstākās izglītības standartus) atbilstošu mācību līdzekļu izdošanu un iegādi organizē Izglītības un zinātnes ministrija. Citas ministrijas, kuru pārziņā ir izglītības iestādes, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju, organizē izglītības standartiem atbilstošu mācību līdzekļu izdošanu un iegādi profesionālajos mācību priekšmetos.

3. Valsts augstākās izglītības standartiem atbilstošu mācību līdzekļu izdošanu un iegādi organizē augstākās izglītības iestādes.

4. Izglītības standartiem atbilstošu mācību līdzekļu izdošanu un iegādi valsts dibinātajām izglītības iestādēm finansē no to ministriju valsts budžeta līdzekļiem, kuru pārziņā ir attiecīgās izglītības iestādes.

5. Valsts augstākās izglītības standartiem atbilstošu mācību līdzekļu izdošanu un iegādi valsts dibinātajām augstākās izglītības iestādēm finansē no augstākajai izglītībai paredzētajiem valsts budžeta līdzekļiem.

6. Šo noteikumu 2.punktā minētās ministrijas piešķir valsts pasūtījumu mācību līdzekļu izdošanai un iegādei saskaņā ar likumu "Par valsts un pašvaldību pasūtījumu", ievērojot vismaz vienu no šādiem kritērijiem:

6.1. mācību līdzekļa nepieciešamība mācību procesa nodrošināšanai izglītības iestādē;

6.2. mācību līdzekļa satura atbilstība izglītības standartiem un izglītības programmām;

6.3. mācību līdzekļa satura un metodikas aktualitāte un novitāte;

6.4. mācību līdzekļa atbilstība izglītojamā vecumam un uztveres spējām.

7. Attiecīgā Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošā valsts iestāde saskaņā ar ministrijas apstiprināto nolikumu pirms poligrāfiskās pavairošanas izvērtē un apstiprina izdevniecības vai citas izdevējorganizācijas izstrādāto un iesniegto mācību līdzekļu — mācību grāmatu — atbilstību:

7.1. valsts pamatizglītības standartam un attiecīgā mācību priekšmeta standartam vai valsts vispārējās vidējās izglītības standartam un attiecīgā mācību priekšmeta standartam — Izglītības satura un eksaminācijas centrs;

7.2. atbilstību valsts profesionālās vidējās izglītības standartam un valsts arodizglītības standartam — Profesionālās izglītības centrs.

8. Izdevumus, kas saistīti ar izdevniecības vai citas izdevējorganizācijas iesniegtā mācību līdzekļa — mācību grāmatas — izvērtēšanu, sedz tā iesniedzējs.

9. Šo noteikumu 7.1. un 7.2.apakšpunktā minētās iestādes:

9.1. reizi gadā apkopo un nosūta izglītības iestādēm mācību līdzekļu — mācību grāmatu — sarakstu;

9.2. reizi divos mēnešos informē izglītības iestādes par izmaiņām mācību līdzekļu — mācību grāmatu — sarakstā un publicē to nozares laikrakstā.

10. Mācību līdzekļu iegādei nepieciešamo finansējumu pašvaldību dibinātajām izglītības iestādēm, kuras īsteno pamatizglītības programmas vai vispārējās vidējās izglītības programmas, katru gadu atbilstoši valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem aprēķina un sadala Izglītības un zinātnes ministrija, ņemot vērā izglītojamo skaitu iepriekšējā gada 1.septembrī.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Izglītības un zinātnes

ministrs K.Greiškalns

 

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 9.martu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!