Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Mēs vēlamies integrēties pasaules ekonomikā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.04.2000., Nr. 133/135 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4624

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

No alfas līdz omegai

Vēl šajā numurā

14.04.2000., Nr. 133/135

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Mēs vēlamies integrēties pasaules ekonomikā"

"Le Monde"

— 2000.04.07.

Intervija ar Ukrainas premjerministru Viktoru Jušenko.

J autājums: Kā jūs reaģējat uz apsūdzībām manipulācijās ar centrālās bankas rezervēm?

Atbilde: Ja tiek runāts par SVF resursu izsaimniekošanu, es apgalvoju, ka tie ir tikuši izlietoti vienīgi SVF noteikto mērķu sasniegšanai. Es vēlos apliecināt, ka centrālā banka nekad nav finansējusi vai atbalstījusi politiskos projektus. Tāpat banka nekad nav arī finansējusi privātās intereses. Kā premjerministrs es esmu aicinājis palīgā savus partnerus Itālijā, Francijā un visā pasaulē, lai pārbaudītu šo rezervju izlietošanu. Pagaidām es neesmu saņēmis pozitīvu atbildi.

J .: Banka "Credit Suisse First Boston" ir atzinusi, ka zināmu operāciju skaitu tā ir realizējusi ar Ukrainas centrālo banku. SVF ir izteicis izbrīnu par operācijām, kas var liecināt par fiktīvu rezervju izmantošanu.

A .: Centrālā banka nav nodarbojusies ar apšaubāmām operācijām. Ir divas lietas. No vienas puses, grāmatvedības sistēma, kas praktisko normu ziņā atšķiras no SVF. No otras puses, centrālās bankas aktīva noguldīšana komercbankā. Šādas operācijas ir gluži parastas un tiek īstenotas Ukrainas ekonomisko interešu vārdā. Šīs operācijas ir absolūti legālas.

J .: Vai jūs cerat uz attiecību uzlabošanos ar SVF?

A .: Jā. Ukraina vēlas integrēties pasaules ekonomikā. Mēs esam pārejas posma ekonomika, un mums nākas pieņemt nepopulārus un drosmīgus lēmumus. Mūsu nesenie pozitīvie ekonomiskie rādītāji nebija iespējami citādi kā vien kopīgas programmas ietvaros ar SVF. Tieši tādēļ mēs vēlamies panākt absolūtu pārredzamību un aktīvu sadarbību ar SVF.

J .: Kā jūs cīnāties pret korupciju?

A. : Mēs atgriezīsimies pie pārredzamības procedūrām un atbalstīsim konkurenci. Valdība, piemēram, ir pieņēmusi lēmumu, ka naftas cenu varēs noteikt vienīgi tirgus un nevis atsevišķi ierēdņi. Uzņēmumu privatizācija balstās uz publiskajiem piedāvājumiem. Tomēr pastāv spēcīga opozīcija, jo ir skartas daudzu klanu intereses.

J .: Nesenā Nikolajevas alumīnija uzņēmuma pārdošana ir tikusi nosodīta kā ukraiņu stratēģiski nozīmīga uzņēmuma nodošana krievu interesēm.

A .: Uzņēmumi tiek pārdoti stratēģiskajiem investoriem. Tā kā krievi maksā visvairāk, tad viņiem arī tiek pārdoti uzņēmumi.

J .: Vai Černobiļas centrāle ir slēgta?

A. : Šajās dienās valdībai ir jāapstiprina centrāles slēgšana. Mēs pildām savu vienošanās daļu un gaidām, lai starptautiskā kopiena pildītu savējo. Mēs esam galvenie padomju tehnoloģijas upuri.

Babete Sterna

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!