• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1997. gada 1. jūlija noteikumi Nr. 233 "Kārtība, kādā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekami fizisko personu ienākumi no izlozēm un azartspēlēm". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.07.1997., Nr. 171/174 https://www.vestnesis.lv/ta/id/44227

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.234

Grozījums Ministru kabineta 1996.gada 20.jūnija noteikumos nr.248 "Noteikumi par spirta un alkoholisko dzērienu valsts monopolu"

Vēl šajā numurā

04.07.1997., Nr. 171/174

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 233

Pieņemts: 01.07.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.233

Rīgā 1997.gada 1.jūlijā (prot. nr.38 8.§)
Kārtība, kādā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekami fizisko personu ienākumi no izlozēm un azartspēlēm
Izdoti saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 9.panta pirmās daļas 5.punktu
1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli ir apliekami fizisko personu ienākumi, kurus tās guvušas izložu un azartspēļu laimestu veidā.
2. Noteikumos lietotie termini:

2.1. laimests - vienā azartspēles reizē vai izlozē saņemta naudas summa vai cits mantisks labums (tā ekvivalents naudas izteiksmē);

2.2. spēlētājs - azartspēles vai izlozes dalībnieks.
3. Juridiskā persona neatkarīgi no tā, vai tās uzņēmējdarbības veids ir izložu un (vai) azartspēļu organizēšana un uzturēšana vai citāda darbība, izmaksājot vai izsniedzot spēlētājam laimestu:

3.1. neietur iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja laimests (tā vērtība) nepārsniedz 500 latu;

3.2. aprēķina un ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli no visas laimesta summas pēc 25% likmes, ja laimests (tā vērtība) pārsniedz 500 latu.
4. Mantiska labuma veidā izsniegtā laimesta vērtību veido mantiskā labuma ekvivalents naudas izteiksmē un summa, kas atbilst iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmēram no mantiskā labuma ekvivalenta naudas izteiksmē.
5. Juridiskā persona spēlētājam par viņam izmaksāto vai izsniegto laimestu, no kura ir ieturēts vai saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" un šo noteikumu prasībām bija jāietur iedzīvotāju ienākuma nodoklis, izsniedz dokumentu par ienākuma saņemšanas (gūšanas) vietā aprēķināto, ieturēto un budžetā pārskaitīto nodokli un nosūta paziņojumu par to Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei pēc juridiskās personas juridiskās adreses.
6. Ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis ieskaitāms budžetā līdz nākamā mēneša piektajam datumam.
7. Juridiskā persona, kas organizē azartspēles, izmantojot spēļu automātus un iekārtas, tehniski nodrošina tādu minēto iekārtu darbību, lai automātiski saņemtā laimesta apmērs nepārsniegtu 500 latu.
8. Spēlētājam, iegādājoties no juridiskās personas loterijas biļeti, žetonu vai citu apliecinājumu līdzdalībai azartspēlē, ir tiesības pieprasīt, lai juridiskā persona uz maksājuma dokumenta norādītu tās nosaukumu, reģistrācijas numuru Tieslietu ministrijas reģistrācijas iestādēs un juridiskās personas adresi, kā arī spēlētāja identifikācijas datus (fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods).
9. Spēlētājs, kurš taksācijas gada laikā guvis laimestus izlozēs vai azartspēlēs, aprēķinot no laimestiem gūto ienākumu, atskaita ar piedalīšanos azartspēlē vai izlozē saistītos izdevumus, par kuriem tam ir atbilstoši šo noteikumu 8.punktā noteiktajām prasībām noformēti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti.
10. Taksācijas gada ienākumu deklarācijā spēlētājs uzrāda taksācijas gada laikā laimestu veidā gūto kopējo ienākumu, kas aprēķināts šo noteikumu 9.punktā noteiktajā kārtībā.
11. Ja taksācijas gada laikā no spēlētāja gūtajiem laimestiem laimesta izmaksāšanas (izsniegšanas) vietā ir ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ieturētā summa tiek ņemta vērā, aprēķinot no kopējās laimestu summas maksājamā nodokļa lielumu.
12. Par izdevumiem, kas saistīti ar piedalīšanos azartspēlē vai izlozē taksācijas gada laikā, ir samazināma tikai laimestu kopējā summa. Ja spēlētājs taksācijas gada laikā nav saņēmis laimestu, izdevumi, kas saistīti ar piedalīšanos azartspēlē vai izlozē, nav iekļaujami ienākumu deklarācijā.
13. Šo noteikumu 7.punkts stājas spēkā ar 1997.gada 1.augustu.
Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministra vietā - zemkopības ministrs R.Dilba

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!