Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 27. februāra noteikumi Nr. 85 "Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.03.2001., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/4329-noteikumi-par-zivju-izkrausanas-kontroli-un-zivju-tirdzniecibas-un-transporta-objektu-noliktavu-un-razosanas-telpu-parbaudi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 86

Noteikumi par obligātajām nekaitīguma prasībām pārtikai, kurā izmantotas pārtikas piedevas

Vēl šajā numurā

02.03.2001., Nr. 35

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 85

Pieņemts: 27.02.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.85

Rīgā 2001.gada 27.februārī (prot. Nr.9 6.§)

Noteikumi par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi

Izdoti saskaņā ar Zvejniecības likuma 13.panta pirmās daļas 4. un 5.punktu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama nozvejoto zivju izkraušanas kontrole un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaude.

2. Šo noteikumu izpildi atbilstoši savai kompetencei kontrolē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides valsts inspekcijas, Jūras vides pārvaldes un reģionālo vides pārvalžu vides valsts inspektori (turpmāk — vides valsts inspektori).

3. Vides valsts inspektoriem, kontrolējot iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē nozvejoto zivju izkraušanu, ir tiesības pieprasīt, lai tiktu uzrādīts zvejas žurnāls, transporta kravas pavadzīmes un nozvejotās zivis.

4. Kuģa kapteinis vismaz divas stundas pirms kuģa ienākšanas ostā vai citā izkraušanas vietā jūras krastā nosūta Jūras vides pārvaldei vai tās norādītajam ostas dienestam ziņojumu, kurā norāda kuģa vārdu, paredzamo kuģa ienākšanas laiku ostā, nozvejoto zivju sugu un daudzumu. Pēc ziņojuma saņemšanas ostas dienests saskaņā ar vienošanos ar Jūras vides pārvaldi jebkurā diennakts laikā nekavējoties informē to par ziņojuma saturu.

5. Pēc zivju izkraušanas ostā kuģa kapteinis nekavējoties aizpilda zivju izkraušanas deklarāciju (turpmāk — deklarācija) (1.pielikums) un iesniedz to Jūras vides pārvaldes amatpersonai, kura ostā kontrolē zivju izkraušanu, vai ievieto speciāli šim nolūkam paredzētā kastītē. Ja zivis tiek izkrautas citā izkraušanas vietā jūras krastā, kuģa kapteinis aizpildīto deklarāciju 48 stundu laikā nosūta Jūras vides pārvaldei.

6. Kuģa kapteinis, uz kura kuģa jūrā ir iekrautas zivis, papildus deklarācijai iesniedz pārskatu par pieņemto zivju daudzumu (2.pielikums) un deklarācijas ailē "Zvejas vieta" ieraksta "skatīt pārskatu pielikumā".

7. Deklarācijas veidlapas ir stingrās uzskaites dokumenti. Katrai veidlapai ir numurs. Tās reģistrē un izsniedz Jūras vides pārvalde. Deklarāciju aizpilda trīs eksemplāros.

8. Zemkopības ministrijas Valsts zivsaimniecības pārvaldē (turpmāk — Zivsaimniecības pārvalde) reģistrētie zivju pircēji (tirdzniecības, zivju apstrādes, pārstrādes un transporta uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības)), kas iepērk ostā vai citā izkraušanas vietā jūras krastā izkrautas zivis, aizpilda Zivsaimniecības pārvaldē saņemto paziņojuma veidlapu par zivju pirmās pirkšanas darījumu (turpmāk — paziņojums) (3.pielikums) trīs eksemplāros un 48 stundu laikā pēc pirmās pirkšanas darījuma vienu paziņojuma eksemplāru iesniedz Jūras vides pārvaldē.

9. Zivsaimniecības pārvaldē nereģistrētie zivju pircēji pārvietot zivis pēc pirmās pirkšanas darījuma veikšanas drīkst tikai pēc paziņojuma iesniegšanas Jūras vides pārvaldē.

10. Ja zvejnieks ostā vai citā izkraušanas vietā jūras krastā izkrautās zivis nodod turpmākai uzglabāšanai vai pārstrādei savā uzņēmumā (uzņēmējsabiedrībā) vai pārdod tās mazumtirdzniecībā, par to izdara atzīmi deklarācijas sadaļā "Piezīmes" un paziņojumu neaizpilda.

11. Ja pirms pirmās pirkšanas darījuma zivis no ostas vai no citas izkraušanas vietas jūras krastā transportē uz citu vietu pārdošanai vai izmantošanai atbilstoši šo noteikumu 10.punktam, trešais deklarācijas eksemplārs paliek transportētāja rīcībā.

12. Deklarāciju, paziņojumu un šo noteikumu 4.punktā minēto ziņojumu neiesniedz personas, kuras zvejo jūras piekrastē un iekšējos ūdeņos.

13. Deklarāciju glabā Jūras vides pārvalde un deklarācijas iesniedzējs, bet paziņojumu — zivju pircējs, zivju pārdevējs un Zivsaimniecības pārvalde. Deklarācijas un paziņojumi glabājami trīs gadus.

14. Deklarāciju dati tiek glabāti elektroniskā veidā. Datu bāzi izveido un uztur Jūras vides pārvalde, kura sniedz iekļaušanai datorizētajā informācijas sistēmā nepieciešamo informāciju Zivsaimniecības pārvaldei.

15. Jūras vides pārvalde:

15.1. saskaņā ar deklarācijām apkopo datus par zivju izkraušanu;

15.2. apkopo saņemtās deklarācijas un apkopotās ziņas nosūta Zivsaimniecības pārvaldei;

15.3. saņemtos paziņojumus ne retāk kā reizi mēnesī nosūta Zivsaimniecības pārvaldei glabāšanai un datu apkopošanai.

16. Jūras vides pārvaldes amatpersonai ir tiesības pārbaudīt aizpildītās deklarācijas un veiktās pārbaudes apstiprināt ar parakstu un zīmogu deklarācijā.

17. Pārbaudot zivju tirdzniecības objektu, vides valsts inspektori pārbauda:

17.1. zivju iepirkuma pavadzīmes–rēķinus vai darījumu apliecinošus rēķinus, čekus vai kvītis, kā arī dokumentus, kas apliecina zivju resursu ieguves likumību;

17.2. zivju atbilstību ierakstiem preču reģistrācijas žurnālā.

18. Pārbaudot zivju apstrādes vai pārstrādes vietas, kā arī zivju uzglabāšanas vietas, vides valsts inspektori pārbauda zivju daudzuma atbilstību pavadzīmēm–rēķiniem un ierakstiem preču reģistrācijas žurnālā.

19. Pārbaudot jebkura veida transportlīdzekli, kurā pārvadā zivis, vides valsts inspektori pārbauda kravas atbilstību kravas dokumentācijai.

20. Vides valsts inspektoriem ir tiesības pieprasīt, lai tiktu uzrādīti šajos noteikumos minētie dokumenti.

21. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1998.gada 6.oktobra noteikumus Nr.387 "Noteikumi par nozvejoto zivju izkraušanas kontroli Latvijas ostās" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 289./290.nr.).

22. Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.martu.

Ministru prezidents A.Bērziņš

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs V.Makarovs

   

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.martu.

1185.GIF (91711 BYTES)

1285.GIF (23885 BYTES)

285.GIF (75678 BYTES)

385.GIF (99346 BYTES)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!