Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1997. gada 8. aprīļa noteikumi Nr. 138 "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumiem invalīdiem, politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.04.1997., Nr. 94 https://www.vestnesis.lv/ta/id/42990-noteikumi-par-iedzivotaju-ienakuma-nodokla-papildu-atvieglojumiem-invalidiem-politiski-represetajam-personam-un-nacionalas-pret...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.139

Par atsevišķu Ministru kabineta noteikumu atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

11.04.1997., Nr. 94

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 138

Pieņemts: 08.04.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabinets noteikumi Nr.138

Rīgā 1997.gada 8.aprīlī (prot. Nr.20 1.§)

Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atvieglojumiem invalīdiem, politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 13.panta pirmās daļas 4.punktu

1. Šie noteikumi nosaka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (turpmāk – nodoklis) papildu atvieglojumu apmēru un to piemērošanas kārtību personām, kuras saskaņā ar likumiem ir atzītas par invalīdiem, politiski represētajām personām vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

2. Personai, kurai noteikta invaliditāte, ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu šādā apmērā:

2.1. 300 latu gadā – personai, kurai noteikta I vai II invaliditātes grupa;

2.2. 240 latu gadā – personai, kurai noteikta III invaliditātes grupa.

3. Personai, kurai saskaņā ar likumu "Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem" noteikts politiski represētās personas statuss, un personai, kurai saskaņā ar likumu "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieku statusu" noteikts nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss, ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu šādā apmērā:

3.1. 300 latu gadā – ja minētajai personai saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām" ir piešķirta pensija;

3.2. 552 lati gadā – ja minētajai personai saskaņā ar likumu "Par valsts pensijām" nav piešķirta pensija.

4. Nodokļa maksātājam, kuram ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumiem vienlaikus kā invalīdam un politiski represētajai personai vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekam, piemēro lielāko nodokļa papildu atvieglojuma apmēru, uz kuru viņam ir tiesības.

5. Piemērojot nodokļa papildu atvieglojumus taksācijas gada mēnešos, nodokļa aprēķinā lieto mēneša vidējo nodokļa papildu atvieglojumu apmēru, kuru nosaka, dalot saskaņā ar šiem noteikumiem taksācijas gadam noteikto nodokļa papildu atvieglojumu lielumu ar gada mēnešu skaitu.

6. Personai noteikto invaliditātes grupu apliecina saskaņā ar likumu "Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību" izsniegta invalīda apliecība.

7. Politiski represētās personas statusu apliecina saskaņā ar likumu "Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem" izsniegta politiski represētās personas apliecība.

8. Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu apliecina saskaņā ar likumu "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieku statusu" izsniegta nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecība.

9. Personai, kurai ir noteikta invaliditāte, politiski represētās personas statuss vai nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss, tiesības uz šajos noteikumos paredzētajiem nodokļa papildu atvieglojumiem rodas vai zūd ar dienu, kad pieņemts attiecīgs lēmums par personas statusu.

10. Nodokļa papildu atvieglojumu lielumu par nepilnu mēnesi nosaka, ņemot vērā nodokļa papildu atvieglojumu apmēru kalendāra dienā un mēneša dienu skaitu, par kuru personai ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumiem.

11. Nodokļa papildu atvieglojumu apmēru kalendāra dienā nosaka pēc formulas:

Pd = Pm : d, kur

Pd – nodokļa papildu atvieglojumu apmērs kalendāra dienā;

Pm – nodokļa papildu atvieglojumu summa mēnesī;

d – mēneša kalendāra dienu skaits.

12. Taksācijas gada laikā nodokļa papildu atvieglojumus piemēro tajā ienākuma izmaksas vietā, kur ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. Nodokļa papildu atvieglojumus piemēro, pamatojoties uz algas nodokļa grāmatiņā izdarītu ierakstu par nodokļa atvieglojumiem. Minētais ieraksts var tikt mainīts, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālās iestādes izsniegtu paziņojumu par grozījumiem nodokļa atvieglojumos.

13. Darba devējs taksācijas gada laikā, aprēķinot nodokli no personai izmaksājamā ienākuma, ņem vērā to nodokļa atvieglojumu par laiku no taksācijas gada sākuma (no darba attiecību sākuma, ja darba attiecības sākušās taksācijas gada laikā), kurš noteikts kā mēneša vidējā nodokļa papildu atvieglojumu apmēra reizinājums ar mēnešu skaitu no gada sākuma (no darba attiecību sākuma). Ja darba attiecību uzsākšanas datums nesakrīt ar mēneša pirmo datumu, nodokļa papildu atvieglojumu par attiecīgo mēnesi aprēķina saskaņā ar šo noteikumu 10. un 11.punktu.

14. Personai, kurai saskaņā ar šiem noteikumiem ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumiem, tie tiek ņemti vērā, aprēķinot rezumējošā kārtībā no taksācijas gada laikā gūtā ienākuma maksājamo nodokli, neatkarīgi no tā, vai personas algas nodokļa grāmatiņā ir izdarīts ieraksts par nodokļa papildu atvieglojumiem.

15. Personas, kurām invaliditāte noteikta līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, invaliditātes grupas apliecināšanai līdz 1997.gada 31.decembrim var izmantot Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegtu izziņu.

16. Politiski represētās personas statusa apliecināšanai līdz 1997.gada 30.jūnijam ir derīgas saskaņā ar Ministru Padomes 1992.gada 28.augusta lēmumu nr.365 "Par politiski represētā apliecību" izsniegtās apliecības.

17. Darba alga un citas izmaksas par darbu vai cita veida darbību līdz 1996.gada 31.decembrim, kas izmaksātas pēc 1996.gada 31.decembra, apliekamas ar nodokli, piemērojot tāda apmēra neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojuma lielumu invalīdiem, politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kāds saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" bija spēkā līdz 1996.gada 31.decembrim.

18. Noteikumi piemērojami, aprēķinot nodokli no ienākumiem, kas gūti sākot ar 1997.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents A.Šķēle

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, Ministru prezidenta biedrs A.Gorbunovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!