• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
1997. gada 20. marta likums "Grozījumi likumā "Par ugunsdrošību"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.03.1997., Nr. 83/84 https://www.vestnesis.lv/ta/id/42752-grozijumi-likuma-par-ugunsdrosibu-

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli"

Vēl šajā numurā

27.03.1997., Nr. 83/84

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 20.03.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

  Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par ugunsdrošību"

Izdarīt likumā "Par ugunsdrošību" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 15./16.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 23.nr.; 1995, 3.nr.; 1997, 4.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 3.pantā, 4.panta 1.punktā, 9.panta pirmās daļas 1.punktā, 13.pantā, 14.pantā, III nodaļas nosaukumā, 16.panta nosaukumā un tekstā, 17.panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā, IV nodaļas nosaukumā, 18.panta nosaukumā un pirmajā, otrajā, trešajā un ceturtajā daļā, 19.panta nosaukumā un tekstā, 20.panta nosaukumā un pirmajā un otrajā daļā, 21.panta nosaukumā un pirmajā un otrajā daļā, 22.panta pirmajā daļā, 23.panta nosaukumā un tekstā, 24.panta pirmajā, otrajā un trešajā daļā, 25.panta nosaukumā un pirmajā, trešajā un ceturtajā daļā, 26.panta nosaukumā un pirmajā un piektajā daļā un 28.panta otrajā daļā vārdus "Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta departaments" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests" (attiecīgā locījumā).

2. 5.pantā:

izteikt 5.punktu šādā redakcijā:

"5) atbilstoši savām tehniskajām iespējām vadīt un veikt neatliekamos glābšanas darbus avāriju, stihisku nelaimju un katastrofu gadījumos līdz brīdim, kad šo darbu vadību pārņem attiecīgie valsts vai pašvaldību dienesti, un, ja nepieciešams, piedalīties turpmākajos glābšanas darbos;";

papildināt pantu ar 8.punktu šādā redakcijā:

"8) realizēt civilās aizsardzības uzdevumus saskaņā ar likumu "Par Latvijas Republikas civilo aizsardzību"."

3. Izteikt II nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"II nodaļa
Ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vispārīgie noteikumi".

4. Izteikt 11.pantu šādā redakcijā:

"11.pants. Ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītājs

Ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbus vada ugunsdrošības dienesta vecākais priekšnieks, kas ieradies notikuma vietā. Ja notikuma vietā ieradusies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta struktūrvienība, ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadību uzņemas tās augstākais priekšnieks.

Ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītājam ir pakļauti visi ugunsdrošības dienesti, jebkuri citi formējumi un cilvēki, kas ieradušies ugunsgrēka (avārijas) vietā.

Nevienam nav tiesību iejaukties ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītāja darbībā, atcelt viņa komandas un rīkojumus vai dot citas komandas un rīkojumus ugunsgrēka dzēšanai."

5. 12.pantā:

izteikt nosaukumu šādā redakcijā:

"12.pants. Ugunsdrošības dienestu amatpersonu tiesības ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu laikā";

papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "ugunsgrēka dzēšanas" ar vārdiem "un glābšanas" un otro daļu pēc vārdiem "ugunsgrēku dzēšanas" - ar vārdiem "un glābšanas darbu".

6. Papildināt 14.pantu pēc vārdiem "ugunsgrēka dzēšanas" ar vārdiem "un glābšanas darbu".

7. Izteikt 15.pantu šādā redakcijā:

"15.pants. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir speciāls valsts dienests, kura nolikumu apstiprina un darbinieku skaitu nosaka valdība.

Republikas pilsētās un rajonu pilsētās šā dienesta struktūrvienības tiek izveidotas atbilstoši valdības apstiprinātajam sarakstam.

Starptautiskajās ugunsdrošības organizācijās Latvijas Republikas intereses ugunsdrošības jautājumos pārstāv Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests."

Likums Saeimā pieņemts 1997.gada 20.martā.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1997.gada 27.martā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!