Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1997. gada 10. janvāra noteikumi Nr. 9 "Grozījumi Būvniecības likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.01.1997., Nr. 16/17/18/19/20/21 https://www.vestnesis.lv/ta/id/41869-grozijumi-buvniecibas-likuma

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.10

Grozījums Augstākās padomes 1992.gada 3.novembra lēmumā "Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu"

Vēl šajā numurā

15.01.1997., Nr. 16/17/18/19/20/21

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 9

Pieņemts: 10.01.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 9

Rīgā 1997.gada 10.janvārī (prot. nr.2 3.§)

Grozījumi Būvniecības likumā

Izdoti Satversmes 81.pantā noteiktajā kārtībā

Izdarīt Būvniecības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 20.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.panta 2. un 3.punktu šādā redakcijā:

“2) būvatļauja — Vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajā kārtībā pasūtītājam izsniegts dokuments, kas apliecina tiesības veikt objekta būvdarbus;

3) būve — arhitektonisks, tehnisks vai konstruktīvs virszemes, pazemes vai zemūdens stacionārs darinājums ar attiecīgajām tehniskajām iekārtām atkarībā no paredzētās funkcijas;”.

2. Izteikt 1.panta 7.punktu šādā redakcijā:

“7) būvētājs — fiziskā vai juridiskā persona (nekustamā īpašuma īpašnieks, nomnieks vai lietotājs), kas veic būvniecību saviem spēkiem;”.

3. Izteikt 1.panta 10. un 11.punktu šādā redakcijā:

“10) būvinspektors — valsts vai pašvaldības amatpersona ar būvniecības kontroles tiesībām;

11) būvizstrādājums — ikviens materiāls, detaļa vai rūpnieciski izgatavota viengabala konstrukcija, kura pastāvīgi vai uz laiku tiek iestrādāta būvē vai kuru paredzēts izmantot būvniecībā;”.

4. Izteikt 1.panta 15., 16., 17. un 18.punktu šādā redakcijā:

“15) būvprakses sertifikāts — dokuments, kas apliecina fiziskās personas profesionālo kompetenci un piešķir patstāvīgas prakses tiesības attiecīgajā būvniecības jomā;

16) būvprojekts — būvniecības ieceres īstenošanai nepieciešamo dokumentu, rasējumu un teksta materiālu kopums;

17) būvuzņēmējs — fiziskā vai juridiskā persona, kas, pamatojoties uz noslēgto līgumu ar pasūtītāju, veic būvdarbus, izmantojot savus resursus;

18) būvuzraugs — sertificēta persona, kas pasūtītāja vai finansētāja interesēs uzrauga būvniecības gaitu un tās atbilstību līgumam, būvprojektam, būvnormatīviem un likumiem;”.

5. Papildināt 1.pantu ar 24.punktu šādā redakcijā:

“24) pasūtītājs — nekustamā īpašuma īpašnieks, nomnieks, lietotājs vai tā pilnvarota persona, kuras uzdevumā, pamatojoties uz noslēgto līgumu, tiek veikta būvniecība.”

6. Izteikt 7.panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Būvniecību pilsētas un pagasta teritorijā pārzina un kontrolē amatpersonas, kas šā likuma 8.pantā noteiktajā kārtībā ir saņēmušas būvprakses sertifikātu vai šā likuma 29.panta trešajā daļā noteiktajā kārtībā — būvniecības kontroles tiesības. Pilsētu un pagastu pašvaldībām ir tiesības veidot kopīgus tehniskos un kontroles dienestus.”

7. Izteikt 8.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Fiziskajām personām ir tiesības vadīt un patstāvīgi veikt būvniecību un speciālus uzdevumus, kas saistīti ar būvniecību (autoruzraudzību, būvuzraudzību, būvekspertīzi, būvju novērtēšanu un diagnostiku), ja tās saņēmušas būvprakses sertifikātu šajā likumā un likumā “Par uzņēmējdarbību” noteiktajā kārtībā.”

8. Aizstāt 13.panta pirmajā, otrajā un ceturtajā daļā, 26.panta pirmajā un otrajā daļā, 30.panta sestajā daļā, 33.panta otrajā daļā un 34.pantā vārdu “būvētājs” ar vārdu “pasūtītājs”.

9. Papildināt 29.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

“(3) Būvniecības kontroles tiesības valsts un pašvaldību būvinspektoriem un valsts būvekspertiem piešķir, reģistrē un atsauc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.”

10. Izteikt 30.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Būvinspektoram ir tiesības apskatīt un pārbaudīt būves, ieiet tajās, apsekot tās, pieprasīt paskaidrojumus un Vispārīgajos būvnoteikumos paredzētos dokumentus, kā arī lūgt uz būvuzņēmēja vai būvētāja rēķina atbrīvot telpas, padarot tās pieejamas, un atsegt būvju daļas, lai varētu pārbaudīt uzbūvēto konstrukciju, ja konstatētas nedrošuma pazīmes.”

11. Izteikt 30.panta ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Ja būvniecība notiek bez noteiktā kārtībā akceptēta būvprojekta vai būvatļaujas vai neatbilst būvprojektam, būvinspektors uzdod nekavējoties pārtraukt būvdarbus, līdz attiecīgā pašvaldība pieņem lēmumu par būves vai tās daļas nojaukšanu Vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajā kārtībā vai iespēju turpināt būvniecību.”

12. Izteikt 35.panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Ja viens no būvniecības dalībniekiem ir noslēdzis līgumu ar otru būvniecības dalībnieku, kuram nav licences (būvprakses sertifikāta) līgumā paredzēto darbu veikšanai, un pēdējā nekompetences dēļ ir nodarīti zaudējumi trešajām personām, tad par minētajiem zaudējumiem materiāli atbildīgs ir pirmais būvniecības dalībnieks.”

Ministru prezidents A.Šķēle

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs,
Ministru prezidenta biedrs A.Gorbunovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!