Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1996. gada 21. maija noteikumi Nr. 181 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 30.maija noteikumos nr.143 "Tabakas izstrādājumu marķēšanas, pārvadāšanas, uzglabāšanas un realizācijas noteikumi"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.05.1996., Nr. 91 https://www.vestnesis.lv/ta/id/40346

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.181

Par Latvijas Republikas valdības un Uzbekistānas Republikas valdības līgumu par savstarpējo palīdzību muitas jautājumos

Vēl šajā numurā

28.05.1996., Nr. 91

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 181

Pieņemts: 21.05.1996.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 181

Rīgā 1996. gada 21. maijā (prot. nr.28. 12. §)

Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 30.maija noteikumos Nr. 143 "Tabakas izstrādājumu marķēšanas, pārvadāšanas, uzglabāšanas un realizācijas noteikumi"

Izdoti saskaņa ar likuma "Par akcīzes nodokli" 5.pantu

 

Izdarīt Ministru kabineta 1995.gada 30.maija noteikumos nr. 143 "Tabakas izstrādājumu marķēšanas, pārvadāšanas, uzglabāšanas un realizācijas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 88., 184.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības) un citas juridiskas personas savstarpējos norēķinus par tabakas izstrādājumiem kārto tikai ar banku iestāžu starpniecību. Norēķini skaidrā naudā ir aizliegti. (Par skaidras naudas norēķinu uzskatāma ari vienas fiziskas vai juridiskas personas izdarīta skaidras naudas iemaksa citas fiziskas vai juridiskas personas norēķinu kontā banku iestādē vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) kasē.)"

2. Izteikt 7.punkta otro rindkopu šādā redakcijā:

"Vienai fiziskai personai, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, ir atļauts ievest Latvijas teritorijā un izvest no tās ne vairāk par 200 cigaretēm vai papirosiem, 20 cigāriem vai cigarillām un 200 gramiem smēķējamās vai šņaucamās tabakas."

3. Papildināt 8.punktu ar trešo rindkopu šādā redakcijā:

"Nemarķēti vai ar realizācijai Latvijas teritorijā nederīgām akcīzes nodokļa markām marķēti tabakas izstrādājumi uzglabājami tikai Valsts ieņēmumu dienesta noteiktajās muitas noliktavās."

4. Izteikt 10.punktu šādā redakcijā:

"10. Latvijas tabakas izstrādājumu ražotāji eksportam paredzētos tabakas izstrādājumus ārpus ražošanas teritorijas var uzglabāt tikai Valsts ieņēmumu dienesta noteiktajās muitas noliktavās un eksportēt tikai ārvalstu uzņēmumiem no minēto noliktavu teritorijas.

Tabakas izstrādājumi no ražošanas teritorijas uz attiecīgajām muitas noliktavām pārvadājami tikai tad, ja ir noformēta stingrās uzskaites preču pavadzīme-rēķins.

Eksportam paredzētos tabakas izstrādājumus pārvietošanai komplektē muitas uzraudzībā un Latvijas teritorijā (ari starp ražotāju noliktavām) pārvieto ar muitas konvoju."

5. Svītrot 12.punkta otro rindkopu.

6. Izteikt 13.punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"Ražošanas procesā akcīzes nodokļa markas katrai tabakas izstrādājumu vienībai (paciņai), kas paredzēta realizācijai Latvijas teritorijā, piestiprina šādi:".

7. Papildināt 15.punktu aiz vārdiem "akcīzes nodokļa markai" ar vārdiem "kurai ir minētais brīdinājuma uzraksts".

8. Papildināt 17.punkta otro rindkopu aiz vārdiem "ir iznīcināmi" ar vārdiem "vai arī realizējami ārpus Latvijas teritorijas".

9. Papildināt 18.punktu ar trešo un ceturto rindkopu šādā redakcijā: "Ar 1996.gada l .jūliju Latvijas teritorijā drīkst realizēt tikai tās cigarešu vienības (paciņas), uz kurām ir atbilstoši piestiprinātas jaunās vienota parauga akcīzes nodokļa markas ar šādu uzrakstu valsts valodā: "Smēķēšana nodara nopietnu ļaunumu veselībai".

Uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), kuri ir saņēmuši speciālu atļauju (licenci) tabakas izstrādājumu ievešanai realizācijai, ražošanai realizācijai, vairumtirdzniecībai, kā ari realizācijai mazumtirdzniecībā, ir tiesības līdz 1996.gada l .jūlijam realizēt tabakas izstrādājumus, kuriem ir vecā parauga akcīzes nodokļa markas."

10. Aizstāt 20.punkta otrajā rindkopā vārdus "uzskatāmi par kontrabandu" ar vārdiem "uzskatāmi par nelikumīgi ievestiem".

11. Izteikt 21 .punktu šādā redakcijā:

"21. Valsts institūcijām, kas nodarbojas ar tabakas izstrādājumu ražošanas, ievešanas, tranzīta, vietējo pārvadājumu, vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības kontroli, reizi mēnesī jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam informācija par atklātajiem pārkāpumiem, piemērotajām sankcijām, kā ari par konfiscēto tabakas izstrādājumu daudzumu un sortimentu.

Valsts institūcijas, kuras uzrauga un kontrolē šo noteikumu ievērošanu, ir tiesīgas izņemtos vai konfiscētos tabakas izstrādājumus nosūtīt tikai uz Valsts ieņēmumu dienesta noteiktajām glabāšanas vietām."

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs A.G.Kreituss

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!