Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas valsts dokumenti. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.05.1996., Nr. 90 https://www.vestnesis.lv/ta/id/40329

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Starp mūsu tautām vienmēr pastāvējusi sirsnīga labvēlība. Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs Oleksandrs Morozs - vakar Latvijas Saeimai

Vēl šajā numurā

24.05.1996., Nr. 90

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Starptautiskie dokumenti

Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas valsts dokumenti

Vakar, 23. maijā, turpinājās Latvijas Valsts prezidenta G.Ulmaņa valsts vizīte Uzbekistānas Republikā.

Taškentas piepilsētas rezidencē “Durmeņ” notika Uzbekistānas Republikas prezidenta Islama Karimova un Latvijas Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa, kā arī abu valstu delegāciju sarunas. Uzbekistānas un Latvijas prezidenti novērtēja šo vizīti kā veiksmīgu turpinājumu pagājušā gada jūnijā aizsāktajai sadarbībai starp abām valstīm, kad, kā zināms, Uzbekistānas Republikas prezidenta vizītes laikā Latvijā tika parakstīts abpusējs līgums “Par draudzību un sadarbību”. Sarunās galvenais akcents tika likts uz tranzītkoridoru izveides iespējām, jo Uzbekistānas Republika ir ieinteresēta savu preču tranzītā caur Latvijas ostām un Baltiju.

Pēc sarunām Latvijas Valsts prezidents G.Ulmanis un Uzbekistānas Republikas prezidents Ismans Karimovs parakstīja “Uzbekistānas Republikas un Latvijas Republikas deklarāciju par sadarbības paplašināšanu un tālāko attīstību”.

Tika parakstīta arī vesela virkne līgumu:

“Starpvaldību līgums par ieguldījumu veicināšanu un savstarpējo aizsardzību”;

“Starpvaldību nolīgums par automobiļu starptautisko satiksmi”;

“Starpvaldību nolīgums par sadarbību dzelzceļa transporta jomā”;

“Starpvaldību nolīgums par sadarbību sakaru jomā”;

“Starpvaldību nolīgums par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civilajās ģimenes, darba un krimināllietās”;

“Starpvaldību nolīgums par savstarpējo palīdzību muitas jautājumos”;

“Starpvaldību nolīgums par sadarbību kultūras un mākslas jomā”;

“Ratifikācijas rakstu apmaiņa Latvijas Republikas un Uzbekistānas Republikas Līgumam par draudzību un sadarbību”.

Līgumus parakstīja Latvijas Republikas ārlietu ministrs Valdis Birkavs un Uzbekistānas Republikas ārlietu ministrs Abdulazizs Kamilovs.

Uzbekistānas Republikas un Latvijas Republikas deklarācija
par sadarbības paplašināšanu un tālāko attīstību

Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika:

— vēloties vispusīgi veicināt Uzbekistānas Republikas un Latvijas Republikas divpusējo attiecību nostiprināšanu un paplašināšanu;

— apstiprinot gatavību aktīvi attīstīt abpusēji izdevīgu sadarbību visās jomās, par kurām ir savstarpējas intereses;

— pamatojoties uz Uzbekistānas Republikas un Latvijas Republikas Līguma par draudzību un sadarbību nostādnēm, kas parakstīts 1995.gada 6.jūnijā, un citām Uzbekistānas Republikas un Latvijas Republikas vienošanām,

paziņo par sekojošo:

1. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika ir gatavas arī turpmāk attīstīt savas attiecības, balstoties uz draudzības, saprašanās un abpusēji izdevīgas sadarbības pamata, kā arī abpusēji atbalstot kursu uz suverenitātes un neatkarības nostiprināšanu.

Puses uzsver, ka kopējā sadarbība nav vērsta pret citām valstīm un attīstīsies pēc strīdu noregulēšanas mierīgā ceļā, neiejaukšanās iekšējās lietās, vienlīdzības un tautu pašnoteikšanās tiesību principiem.

Puses vēlreiz apstiprina uzticību ANO un EDSO principiem, kuri nosaka, ka katrai valstij ir suverēnas tiesības pašai izvēlēties organizācijas savas drošības garantēšanai. Uzbekistānas Republika ar izpratni izturas pret Latvijas Republikas centieniem integrēties Eiropas un transatlantiskajās drošības, politiskās un ekonomiskās sadarbības struktūrās, kuri ir vērsti uz stabilitātes sekmēšanu Baltijas reģionā un Eiropā kopumā un nav vērsti ne pret vienu valsti.

2. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika darīs visu iespējamo, lai veicinātu sadarbības un abpusējās saprašanās attīstību. Puses šajos jautājumos konsultēsies ANO un EDSO ietvaros, tai skaitā par demokrātisko institūtu attīstīšanas un cilvēktiesību ievērošanas problēmām.

3. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika veltīs īpašu uzmanību sadarbībai miera, stabilitātes un drošības nostiprināšanai Āzijā un Eiropā. Šajā nolūkā Puses sadarbosies programmas “Partnerattiecības mieram” ietvaros, rīkos konsultācijas, apmainīsies ar attiecīgu informāciju un veiks citus saskaņotus pasākumus.

4. Puses uzsver sadarbības nepieciešamību starptautisko organizāciju un forumu ietvaros ar mērķi izstrādāt un pieņemt konkrētus lēmumus, lai veicinātu valstu ar pārejas ekonomiku integrāciju pasaules saimnieciskajā sistēmā.

5. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika, balstoties uz abpusēju ieinteresētību, aktivizēs divpusējās ekonomiskās attiecības.

Puses veicinās visas tirdznieciskās apmaiņas formas, mazo un vidējo uzņēmumu aktīvu piedalīšanos ekonomiskajā sadarbībā, nepieciešamās ekonomiskās un komercinformācijas apmaiņu, domu un pieredzes apmaiņu finansu un ekonomikas politikā, citu nacionālo kapitālu sadarbības progresīvu formu attīstību ražošanas, investīciju, banku un komercjomā.

Puses uzskata par nepieciešamu noslēgt starpvaldību vienošanos tirdzniecības un pakalpojumu nozarē, ienākumu un īpašumu aplikšanā ar nodokļiem.

6. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika attīstīs un paplašinās sadarbību tranzīta un transporta komunikāciju jomā un radīs viena otrai labvēlīgus noteikumus. Puses uzskata par nepieciešamu šajā jautājumā slēgt īpašas vienošanās.

7. Puses sekmēs ekonomisko, kultūras, zinātniski tehnisko un citu sakaru nodibināšanu un attīstību starp atsevišķiem uzņēmumiem, iestādēm, kā arī rajoniem, apgabaliem un citiem abu valstu reģioniem.

8. Puses par vienu no prioritārajiem sadarbības virzieniem atzīst savstarpēju sadarbību pilsoņu veselības aizsardzībā un medicīnā un noslēgs šajā jomā atsevišķu vienošanos.

9. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika, vadoties pēc abpusējām interesēm un savu iespēju robežās, attīstīs sadarbību kvalificētu speciālistu sagatavošanā dažādās sfērās un tautsaimniecības nozarēs.

Puses izskatīs iespēju par diplomu, atestātu un citu izglītības sertifikātu savstarpējās atzīšanas mehānisma sagatavošanu un ieviešanu.

10. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika uzskata par svarīgu sadarbības attīstību apkārtējās vides atjaunošanā un aizsardzībā.

Puses ir apņēmušās apmainīties ar pieredzi par apkārtējās vides piesārņošanas, ekoloģisko katastrofu seku un kaitīgas rūpnieciskās iedarbības uz dabas apstākļiem novēršanu, veltot īpašu uzmanību Arāla un Baltijas jūras problēmām.

11. Puses, atzīstot sadarbības nozīmi kultūras jomā, kas sekmē savstarpējās saprašanās nostiprināšanu starp abu valstu tautām, atzinīgi novērtēs kultūras apmaiņu dažādos līmeņos un visādi to veicinās.

12. Uzbekistānas Republika un Latvijas Republika paplašinās savstarpēju sadarbību citās sfērās, kas rada abpusēju interesi demokrātisko pārveidojumu un tirgus reformu jomā abu tautu labklājības labā.

Uzbekistānas Republikas vārdā Latvijas Republikas vārdā

Uzbekistānas Republikas prezidents Latvijas Republikas Valsts prezidents

I.Karimovs G.Ulmanis

Taškentā 1996.gada 23.maijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!