Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1996. gada 13. februāra noteikumi Nr. 38 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 27.jūnija noteikumos nr.173 "Noteikumi par spirta un alkoholisko dzērienu valsts monopolu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.02.1996., Nr. 31/32 https://www.vestnesis.lv/ta/id/38988

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.39

Noteikumi par kārtību, kādā tiek izsniegtas speciālās atļaujas (licences) sociālās aprūpes iestāžu izveidošanai (darbībai)

Vēl šajā numurā

20.02.1996., Nr. 31/32

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 38

Pieņemts: 13.02.1996.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 38

Rīgā 1996.gada 13.februārī (prot.nr.8, 9.§)

Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 27.jūnija noteikumos Nr.173 ”Noteikumi par spirta un alkoholisko dzērienu valsts monopolu”

Izdoti saskaņā ar likuma “Par uzņēmējdarbību”
32.pantu, likumu “Par nodokļiem un nodevām”
un likuma “Par akcīzes nodokli” 5. un 6.pantu

Izdarīt Ministru kabineta 1995.gada 27.jūnija noteikumos nr.173 “Noteikumi par spirta un alkoholisko dzērienu valsts monopolu” (Latvijas Vēstnesis, 1995, 103.nr.; 1996, 15.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

“3. Spirta monopola pārvalde ir Ministru kabineta izveidota valsts izpildvaras iestāde. Tai ir juridiskās personas statuss un nodalīts budžeta finansējums, un tā atrodas Finansu ministrijas pakļautībā. Ministru kabinets ieceļ amatā un atbrīvo no amata Spirta monopola pārvaldes direktoru, kā arī izdod noteikumus par Spirta monopola pārvaldes nolikumu.”

2. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

“4. Spirta monopola padome ir informatīva, konsultatīva un koordinējoša valsts institūcija, kuras mērķis ir izstrādāt priekšlikumus, lai realizētu tādu valsts alkohola politiku, kura aizsargā valsts ekonomiskās intereses, un samazinātu alkohola patēriņu. Spirta monopola padomes sastāvu nosaka un noteikumus par tās nolikumu izdod Ministru kabinets.”

3. Papildināt noteikumus ar jaunu 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 un 4.5 punktu šādā redakcijā:

“4.1 Spirta monopola padomi vada Spirta monopola padomes priekšsēdētājs, kuru pēc finansu ministra ieteikuma ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets. Spirta monopola padomes pieņemtie lēmumi ir saistoši Spirta monopola pārvaldei, un tie stājas spēkā pēc tam, kad tos ir parakstījis Spirta monopola padomes priekšsēdētājs.

4.2 Spirta monopola padomei ir šādi uzdevumi:

4.2 1. koordinēt valsts alkohola politikas izstrādi un īstenošanu;

4.2 2. organizēt valsts alkohola politikas īstenošanai nepieciešamo tiesību aktu projektu izstrādi un noteiktā kārtībā iesniegt tos Ministru kabinetā;

4.2 3. analizēt jaunu jēlspirta, spirta un alkoholisko dzērienu ražošanas uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), cehu vai ražotņu izveides vai rekonstrukcijas lietderību valstī un sagatavot attiecīgus priekšlikumus;

4.2 4. izskatīt priekšlikumus par alkohola ražošanas apjomiem valstī, jēlspirta un spirta ražošanas izejvielu importu, kā arī par spirta, jēlspirta un alkoholisko dzērienu importa apjomu, sortimentu un kvotu sadalījumu;

4.2 5. apstiprināt spirta iekšzemes pieprasījuma kopapjomu;

4.2 6. koordinēt un kontrolēt Spirta monopola pārvaldes darbību;

4.2 7. veikt citas darbības, kas paredzētas Spirta monopola padomes nolikumā.

4.3 Spirta monopola padomei ir tiesības saņemt tās darbībai nepieciešamās ziņas no visām valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī pieaicināt savās sēdēs attiecīgo iestāžu pārstāvjus.

4.4 Spirta monopola padomes darbībai nepieciešamos materiāltehniskos līdzekļus nodrošina un sekretariāta funkcijas veic Spirta monopola pārvalde.

4.5 Spirta monopola padomes locekļi un Spirta monopola pārvaldes aparāta darbinieki, kā arī viņu ģimenes locekļi nedrīkst būt to uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) dibinātāji, dalībnieki vai valdes locekļi, kuri nodarbojas ar jēlspirta, spirta un alkoholisko dzērienu ražošanu, ievešanu (importu), izvešanu (eksportu), vairumtirdzniecību, mazumtirdzniecību vai tranzīta pārvadājumiem, kā arī viņiem nedrīkst piederēt minēto uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) akcijas, kapitāla daļas vai pajas.”

4. Izteikt 5.punktu šādā redakcijā:

“5. Spirta monopola pārvalde:

5.1. sagatavo nepieciešamo dokumentu projektus un informāciju Spirta monopola padomei;

5.2. izpilda Spirta monopola padomes pieņemtos lēmumus;

5.3. sadarbībā ar citām valsts institūcijām veic jēlspirta, spirta un alkoholisko dzērienu ražošanas, ievešanas (importa), izvešanas (eksporta), vairumtirdzniecības, tranzīta pārvadājumu un alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības uzraudzību un kontroli;

5.4. izstrādā kārtību, kādā tiek risināti ar jēlspirta, spirta un alkoholisko dzērienu ražošanu, ievešanu (importu), izvešanu (eksportu), vairumtirdzniecību un tranzīta pārvadājumiem saistītie jautājumi;

5.5. pieprasa no citām valsts institūcijām un apkopo informāciju, kas saistīta ar jēlspirta, spirta un alkoholisko dzērienu ražošanu, ievešanu (importu), izvešanu (eksportu), vairumtirdzniecību, tranzīta pārvadājumiem un alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību;

5.6. veic citas šajos noteikumos minētās darbības.”

5. Papildināt 19.punktu aiz vārda “nodrošina” ar vārdiem “Spirta monopola padomes”.

6. Svītrot 60.4.apakšpunktu.

7. 85.punktā aizstāt vārdus “Spirta monopola pārvaldes noteiktajā” ar vārdiem “Spirta monopola padomes apstiprinātajā”.

8. Svītrot 129.punktā vārdus “saskaņā ar Spirta monopola pārvaldes izveidotas neatkarīgas ekspertu komisijas atzinumu”.

9. Papildināt 205.punktu aiz vārda “koordinē” ar vārdiem “Spirta monopola padome un”.

10. Papildināt 207.punktu pirms vārdiem “Spirta monopola pārvaldes” ar vārdiem “Spirta monopola padomes locekļiem un”.

11. Papildināt 236.6.apakšpunktu aiz vārdiem “vai trešās personas traucē” ar vārdiem “Spirta monopola padomes vai”.

12. Izteikt 247.punkta pirmo rindkopu šādā redakcijā:

“247. Ja augstāka institūcija (amatpersona), pārskatot šo noteikumu pārkāpumu lietu, atklāj apstākļus, kas mīkstina atbildību vai rada šaubas, vai konstatē, ka lēmums ir nepamatots, tai ir tiesības:”.

Ministru prezidents A.Šķēle

Finansu ministrs A.G.Kreituss

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!