Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts prezidente: - saņemot vēstuli no ANO augstās komisāres - tiekoties ar sieviešu nevalstisko organizāciju pārstāvēm. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.02.2001., Nr. 29 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3724

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Vēl Latvijas mežs zaļo, skolo un baro

Vēl šajā numurā

21.02.2001., Nr. 29

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts prezidente:

— saņemot vēstuli no ANO augstās komisāres

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga ir saņēmusi vēstuli no ANO augstās komisāres cilvēktiesību jautājumos Mērijas Robinsones. Vēstulē M.Robinsone aicina Latvijas prezidenti pievienoties ierosmei pievērst pasaules uzmanību notikumiem, kas saistīti ar rasisma un diskriminācijas izpausmēm attiecībā pret sievietēm.

Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi 21.martu par Starptautisko rasu diskriminācijas novēršanas dienu. Šogad šim datumam būs īpaša rezonanse sakarā ar to, ka ANO ir sākusi akciju ar mērķi pievērst pastiprinātu uzmanību cīņai pret rasismu, ksenofobiju un neiecietību, raksta M.Robinsone. Pēc vēstules, šī akcija savu kulmināciju sasniegs pasaules konferencē pret rasismu, rasu diskrimināciju, ksenofobiju un citām neiecietības formām, kas notiks Durbanā (Dienvidāfrika) no 31.augusta līdz 7.septembrim, kurā ar runu uzstāties aicināta arī Latvijas prezidente.

Lai starptautiskajā sabiedrībā izplatītu konferences ideju garu un veicinātu sabiedrības atbalstu gaidāmajai Durbanas konferencei, M.Robinsone lūdz V.Vīķi–Freibergu piekrist nākt klajā ar vēstījumu, kas tiktu izplatīts 21.martā par iecietības veicināšanu pasaulē, tajā skaitā par dzimumu līdztiesības jautājumiem.

— tiekoties ar sieviešu nevalstisko organizāciju pārstāvēm

Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga vakar, 20.februārī, tikās ar Latvijas sieviešu nevalstisko organizāciju pārstāvēm no starptautiskajām organizācijām "Zontas", Rotari kluba, Nevalstisko organizāciju centra un studenšu korporācijas prezidija.

Tikšanās sākumā prezidente uzsvēra nevalstisko organizāciju lomu pilsoniskas sabiedrības veidošanā demokrātiskā valstī. V.Vīķe-Freiberga informēja par vakar saņemto ANO augstās komisāres cilvēktiesību jautājumos Mērijas Robinsones vēstuli. Iesaistoties aktivitātēs par bērnu un sieviešu tiesību jautājumiem Latvijā un starptautiskajos pasākumos, prezidente uzsvēra, ka arī turpmāk veltīs šiem jautājumiem īpašu vērību, tai skaitā rīkojot nākamo sanāksmi Rīgas pilī par bērnu tiesību problēmu risinājumiem Latvijā, kā arī piedaloties Reikjavīkas 1999.gadā aizsāktā temata par sievietēm un demokrātiju turpinājumā šovasar gaidāmajā konferencē Viļņā.

Prezidente pauda gandarījumu par to, ka nevalstiskās organizācijas Latvijā izvērš savu darbību, veicot sabiedrības labā vērtīgus projektus.

"Zontu" pārstāve Baiba Rivža informēja, ka ir aicināta šā gada maijā ar priekšlasījumu uzstāties Norčēpingā, Zviedrijā, lai stāstītu par Latviju un sievieti Latvijā jaunā gadu tūkstoša ievadā. Tāpat Latvijas pārstāvniecība būs viena no rīkotājām konferencei Zviedrijā, kas 2002.gadā Gēteborgā pulcinās ap 3000 sieviešu no visas pasaules, lai runātu par viņām aktuāliem jautājumiem.

Rīgas Rotari kluba prezidente Elēna Kulberga atzīmēja, ka klubs aktīvi piedalās dažādu sociālo projektu īstenošanā, īpašu uzmanību veltot ielas bērniem un jauniešu dzīves apstākļiem iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā.

Rotari kluba un studenšu korporāciju pārstāves savstarpēji vienojās sadarboties, atbalstot spējīgu studentu izglītības papildināšanu ārvalstīs.

Valsts prezidenta preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!