Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) Rīgas domes Vides aizsardzības pārvaldē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.03.2000., Nr. 115/116 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3656-par-ricibu-ar-valsts-un-pasvaldibas-mantu-ari-finansu-lidzekliem-rigas-domes-vides-aizsardzibas-parvalde

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts saimnieciskās darbības revīzijas departamenta kolēģijas lēmums Nr.5.1-2-3/00

Par valsts akciju sabiedrībai "Latvijas Hipotēku un zemes banka" piešķirto Valsts īpašuma privatizācijas fonda līdzekļu izmantošanas likumību un lietderību

Vēl šajā numurā

30.03.2000., Nr. 115/116

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts kontrole

Veids: lēmums

Numurs: 5.1-2-363/99

Pieņemts: 29.02.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Pašvaldību revīzijas departamenta Kolēģijas lēmums Nr.5.1-2-363/99

Rīgā 2000.gada 29.februārī

Par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) Rīgas domes Vides aizsardzības pārvaldē

Valsts kontroles Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija šādā sastāvā: padomes locekle, departamenta direktore Dz.Ceihnere un kolēģijas locekļi J.Āboliņš, J.Rumkovskis, A.Svirido un A.Zuitiņa izskatīja revīzijas rezultātus par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) Rīgas Domes Vides aizsardzības pārvaldē 1998.gadā un

konstatēja:

1. Vides aizsardzības pārvalde ir Rīgas domes struktūrvienība, kas izveidota 1992.gada 2.oktobrī un 1998.gada 22.decembrī pārveidota par Vides departamentu. Par direktoru no 1998.gada 18.augusta strādā R.Janita. Revīzija par 1998.gada budžeta līdzekļu izlietojumu Vides aizsardzības pārvaldē nav veikta.

2. Dārzu un parku teritoriju uzturēšanai Rīgas domes speciālajā budžetā ieplānoti dabas resursu nodokļa līdzekļi. No pavisam Ls 475 287 šim mērķim izlietotajiem līdzekļiem, 418 914 latu izlietoti nepareizi, neatbilstoši likuma "Par dabas resursu nodokli" 3.panta prasībām, tajā skaitā:

•Ls 351 944 izlietoti parku un apstādījumu sakopšanai, uzturēšanai un labiekārtošanai, ko veicis pašvaldības uzņēmums bezpeļņas organizācija "Rīgas dārzi un parki";

•Ls 66 970 pārskaitīti SIA "BM color" par remonta un labiekārtošanas darbiem Rīgas parkos.

Par īpašiem mērķiem iezīmētu līdzekļu nepareizu izlietošanu Rīgas domei nosakāms uzrēķins Ls 418 914 apmērā.

3. Grāmatvedības kārtošanā un uzskaitē nav nodrošināta Finansu ministrijas Valsts kases departamenta 1995.gada 2.novembra rīkojuma Nr.13 "Nolikums par kases operācijām valsts budžeta iestādēs" prasību izpilde:

•grāmatveži un citi grāmatvedības darbinieki, kuriem ir tiesības parakstīt kases dokumentus, izpilda kasiera pienākumus;

•kasieris izraksta kases ieņēmumu un izdevumu orderus;

•netiek veiktas kases pēkšņās revīzijas; •nav iekārtota atsevišķa kases telpa.

Pārējie pārkāpumi, kādi pieļauti rīcībā ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) un minēti atzinumā, novēršami, sakārtojot grāmatvedības uzskaiti un veicot citus pasākumus.

Kolēģijas sēdē piedalījās un paskaidrojumus sniedza Rīgas domes Vides komitejas priekšsēdētājs A.Draudiņš, Rīgas domes Vides departamenta direktors R.Janita, galvenā grāmatvede H.Tumānova, grāmatvede I.Siliņa, Rīgas domes Finansu departamenta direktora vietniece V.Pāvelskopa un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides departamenta direktors R.Bebris, vecākā referente R.Vesere un Juridiskā departamenta direktora vietniece I.Ceiča.

Pamatojoties uz likuma "Par Valsts kontroli" 32.pantu un 33.panta 3.punktu un "Valsts kontroles revīzijas reglamenta" 54., 59. un 64.pantu, Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija

nolēma:

1. Noteikt uzrēķinu Rīgas domei Ls 418 914 apmērā par nepareizi izlietotiem dabas resursu nodokļa līdzekļiem, nosakot, ka tie līdz 2000.gada 31.decembrim atjaunojami Rīgas domes budžeta dabas resursu nodokļa kontā.

2. Par pārkāpumiem, kas saistīti ar nepareizi izlietotiem dabas resursu nodokļa līdzekļiem, paziņot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un īpašu uzdevumu ministram valsts pārvaldes un pašvaldību reformu lietās.

3. Par revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem paziņot Rīgas domei, ieteikt revīzijas rezultātus izskatīt Vides komitejas sēdē. Par pasākumiem, kādi veikti konstatēto trūkumu novēršanā, Rīgas domei informēt Valsts kontroli līdz 2001.gada 15.janvārim.

4. Revīziju lietā Nr.5.1-2-363/99 slēgt.

Lēmumu var pārsūdzēt Valsts kontroles padomē mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas, iesniedzot sūdzību Valsts kontroles Pašvaldību revīzijas departamentā.

Padomes locekle, departamenta direktore Dz.Ceihnere

Kolēģijas locekļi: J.Āboliņš, J.Rumkovskis, A.Svirido, A.Zuitiņa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!