Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Iekšlietu ministrijas delegācijas vizīti Portugālē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2000., Nr. 113/114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3547

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par NATO ģenerālsekretāra vizīti Latvijas Republikā

Vēl šajā numurā

29.03.2000., Nr. 113/114

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Iekšlietu ministrijas delegācijas vizīti Portugālē

Pagājušajā nedēļā Iekšlietu ministrijas delegācija devās uz Portugāli, kur tika apspriesti vairāki būtiski svarīgi sadarbības jautājumi starp Latviju un Portugāli. Šī vizīte bija ļoti nozīmīga, jo Portugāle ir Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts un Iekšlietu ministrijai ir svarīgi uzzināt tās viedokli par Latvijas realizēto iestāšanās procesu Eiropas Savienībā tieslietu un iekšlietu jomā. Latvijas delegācijai bija arī svarīgi uzklausīt sapratni par mūsu iestrādēm Eiropas Savienības likumdošanas sakārtošanā iekšlietu un tieslietu jomā. Portugāle savas prezidentūras laikā ir izteikusi vēlmi turpināt Eiropas Savienības likumdošanas pilnveidošanu.

Latvijas delegācija tikās ar Portugāles iekšējās administrācijas ministru Fernandu Gomešu. No ministra tika saņemts uzaicinājums Latvijas iekšlietu ministram piedalīties Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministru konferencē par noziedzības apkarošanas jautājumiem, kas notiks maija sākumā.

Pašlaik tiek plānotas iespējas konferences laikā iekšlietu ministram tikties ar Eiropas Komisijas komisāru tieslietu un iekšlietu jautājumos Antonio Vitorino.

Šī vizīte bija pirmais ciešākais kontakts ar Dienvidu reģiona valstīm iekšlietu un tieslietu sadarbības jomā. Vizītes laikā Portugāles pusei piedāvāts starpvaldību līguma projekts par savstarpējo sadarbību terorisma, nelikumīgo narkotisko līdzekļu tirdzniecības un organizētās noziedzības apkarošanā. Portugāles pārstāvji izteica visdziļāko ieinteresētību šāda līguma saskaņošanā un parakstīšanā vistuvākajā laikā.

Latvijas pārstāvji tikās ar Portugāles iekšējās administrācijas dienestu vadību — Manuelu Masenu, iekšējās administrācijas ministra kabineta vadītāju, Souzu Visenti, Drošības koordinācijas kabineta ģenerālsekretāru, Raulu Bairušu, Lisabonas Juridiskās policijas direktora vietnieku, Luisu Gonsalvešu, Ārzemnieku un robežu dienesta ģenerāldirektora pārstāvi, Žozē Peštanu, Eiropas lietu kabineta direktoru, Žozē Manuelu Andradi, iekšējās administrācijas ministrijas dokumentācijas, informācijas un publisko attiecību dienesta direktoru. Tikšanās laikā pārrunātas tālākās abu valstu sadarbības iespējas iekšlietu jomā, īpaši uzsverot sadarbību narkotiku apkarošanā. Portugāles pārstāvji izteica piedāvājumu palīdzēt robežsardzes darbinieku apmācībā, kā arī sadarboties automašīnu zādzību un nelegālās migrācijas jautājumos.

Latvijas pārstāvji tikās ar Tieslietu ministrijas valsts sekretāru un Ministru prezidentūras valsts sekretāru Vitalino Kanašu un pārrunāja Latvijas un Portugāles starpvalstu sadarbību narkotiku apkarošanā. Latvijas delegācija apmeklēja Eiropas Narkotiku un narkomānijas apkarošanas aģentūru, kas atrodas Lisabonā. Delegācija tikās ar aģentūras vadību un tika iepazīstināta ar informācijas apmaiņas sistēmām narkotiku apkarošanā. Pārstāvji tika iepazīstināti ar tālāku zinātnisku pētījumu veikšanas perspektīvām narkotiku problēmas analīzei. Portugāles pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas progresu narkotiku apkarošanā.

Latvijas pārstāvji tika iepazīstināti arī ar Portugāles tiesu policijas kriminoloģijas laboratorijas darbu un Portugāles pieredzi bioloģiskās ekspertīzes un ekspertīzes veikšanā, kas tiek veikta tādu noziegumu izmeklēšanā kā naudas un dokumentu viltošana.

Latvijas delegācijas pārstāvji tikās ar Portugāles un Latvijas parlamentu deputātu sadarbības grupas vadītāju Rozu Albernašu.

Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!