• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par tiesnešu nozīmēšanu lietu izskatīšanai

Tieslietu ministrs Valdis Birkavs apstiprinājis instrukciju "Par tiesneša nozīmēšanu lietas izskatīšanai", kas paredz nejaušības principa ieviešanu, kā arī nosaka rajonu (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu priekšsēdētāju, kolēģiju priekšsēdētāju, vietnieku darbības kārtību tiesnešu nozīmēšanā lietu izskatīšanai.

Instrukcija paredz trīs lietu sadales principus: ienākšanas secībā, alfabētiskā secībā un pēc specializācijas. Tiesneša nozīmēšanai katrā tiesā jānotiek, izmantojot kādu no trim piedāvātajiem lietu sadales principiem vai vairākus reizē. Tiesu priekšsēdētājiem ir jāapstiprina lietu sadales apraksts, kurā jānorāda katra tiesneša specializācija un lietu sadales princips, pēc kura viņš saņems lietas. Vienlaikus tiesu priekšsēdētājiem būs jāinformē Tieslietu ministrija par izvēlēto lietu sadales principu un par tā izmaiņām.

Minētā instrukcija ir viena no pretkorupcijas pasākumiem, lai novērstu tiesnešu iespējamo ieinteresētību konkrētu lietu izskatīšanā, kā arī lietas dalībnieku un trešo personu ieinteresētību lietas nozīmēšanā konkrētam tiesnesim. Nejaušības principa ieviešana izslēdz iespēju panākt lietu izskatīšanu agrāk, nekā to paredz lietu ienākšanas secība tiesā.

Tieslietu ministrs 20.martā jau apstiprināja instrukciju "Tiesu ēku plānojuma vadlīnijas", kas nosaka tiesu ēku plānojumu atbilstoši pretkorupcijas prasībām.

TM preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!