Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Šveices vēstnieks Latvijā - atvadoties no Valsts prezidentes - atvadoties no Saeimas priekšsēdētāja - atvadoties no Ministru prezidenta. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2000., Nr. 113/114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3537

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts prezidenta paziņojums

Valsts prezidenta paziņojums

Vēl šajā numurā

29.03.2000., Nr. 113/114

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Šveices vēstnieks Latvijā

— atvadoties no Valsts prezidentes

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga aizvakar, 27.martā, atvadu vizītē pieņēma Šveices vēstnieku Pjēru Lusirī.

Sarunā Valsts prezidente pateicās vēstniekam par ieguldīto darbu, stiprinot Latvijas un Šveices divpusējās attiecības. Apspriesta abu valstu pašreizējā sadarbība ekonomikā, medicīnā un izglītībā, kā arī izteikta cerība, ka turpmāk sadarbība padziļināsies.

Valsts prezidenta preses dienests

— atvadoties no Saeimas priekšsēdētāja

Vakar, 28.martā, Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume tikās ar Šveices Konfederācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Pjēru Lusirī.

Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu savstarpējās attiecības un Latvijas virzību uz iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).

Saeimas priekšsēdētājs tikšanās ievadā uzsvēra, ka Latvijas un Šveices attiecības pēdējā laikā aktivizējušās un tas ir ļoti būtiski, jo Šveicei ir svarīga vieta Eiropas politiskajā un ekonomiskajā kartē.

P.Lusirī informēja, ka drīzumā paredzēta Šveices ārlietu ministra vizīte Rīgā, kuras ietvaros plānots pārrunāt ar Eiropas Savienību saistītus jautājumus. Šveice neesot ES dalībvalsts, bet pašlaik ir sagatavoti vairāki līgumi, kas regulēs attiecības starp Šveici un ES. Viens no tiem — brīvās tirdzniecības līgums — jau ratificēts. Vēstnieks akcentēja, ka šie līgumi ir ilgstoša un smaga darba rezultāts, tomēr tie ir izdevīgi abām pusēm. To noslēgšanu atbalsta arī vairākums Šveices politisko partiju un arodbiedrības.

Savukārt J.Straume pateicās par Šveices sniegto atbalstu vairāku projektu īstenošanā, piemēram, dzeramā ūdens attīrīšanas un veselības aprūpes jomā. Viņš pauda pārliecību, ka mūsu valsts ir ieinteresēta turpināt aktīvas parlamentārās attiecības, kā arī attīstīt tirdzniecības, ekonomiskos un tūrisma sakarus. Būtisks solis abu valstu attiecību intensifikācijā, pēc Saeimas priekšsēdētāja domām, ir nesen noslēgtais bezvīzu režīms starp Latviju un Šveici.

Sarunas noslēgumā Šveices vēstnieks uzsvēra, ka viņa valsts atzinīgi vērtē Latvijas sasniegto progresu. Latvijas iestāšanās Pasaules tirdzniecības organizācijā un integrācija ES ir labs signāls Šveices biznesmeņiem par sadarbības iespējām.

Saeimas preses dienests

— atvadoties no Ministru prezidenta

Vakar, 27. martā, pie Ministru prezidenta Andra Šķēles atvadu vizītē bija ieradies Šveices vēstnieks Latvijā Pjērs Lusirī.

Vēstnieks izteicās, ka laikā, ko viņš pavadījis vēstnieka amatā Rīgā, Latvijā notikušas ievērojamas pārmaiņas visās dzīves jomās.

Ministru prezidents izteicās, ka starp Latviju un Šveici ir izveidojušās pozitīvas un sakārtotas attiecības un tas, neapšaubāmi, ir vēstnieka P.Lusirī nopelns. Kā nozīmīgs ieguldījums abu valstu sadarbības veicināšanā minams parakstītais līgums par bezvīzu režīmu, kā arī dažādie Šveices finansiālās palīdzības projekti vairāku nozaru attīstībā (Rīgas dzeramā ūdens attīrīšanas sistēmas uzlabošanā, palīdzība medicīnas aprūpes sistēmas pilnveidošanā).

Vēstnieks izteica pārliecību, ka abu valstu attiecības turpmāk pilnveidosies, kā piemēru minot aprīlī gaidāmo Šveices ārlietu ministra vizīti Latvijā. Pārrunājot Eiropas Savienības attīstības tendences, vēstnieks informēja A.Šķēli, ka tuvākajā laikā Šveicē notiks referendums par Šveices un Eiropas Savienības divpusējo attiecību principiem.

Ministru prezidents pateicās Šveices vēstniekam par paveikto darbu un novēlēja panākumus turpmākajā diplomātiskajā dienestā.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!