Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ar jaunu ceļvedi pa finansu takām. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.02.2001., Nr. 27 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3518

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par dzīvojamo māju privatizāciju

Vēl šajā numurā

16.02.2001., Nr. 27

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ar jaunu ceļvedi pa finansu takām

Par finansu rokasgrāmatu pašvaldībām

F1.JPG (21596 BYTES)
Vakar, 15.februārī, finansu ministrs Gundars Bērziņš pasniedza Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim Andrim Jaunsleinim "Pašvaldību finansu vadības un grāmatvedības rokasgrāmatu" Foto: Arnis Blumbergs, "LV"

Rokasgrāmata ir tapusi 2000. gadā pēc Finansu ministrijas pasūtījuma "Pašvaldību vadības un finansu projekta" ietvaros. Projekta finansētāja ir Pasaules banka, bet grāmatas izdošanu apmaksāja Finansu ministrija.

Finansu ministrs svinīgajā brīdī atzina, ka ir iepriecināts, pasniedzot Pašvaldību savienības pārstāvim vērtīgo grāmatvedības rokasgrāmatu, jo šis izdevums būs reāla palīdzība katrai pašvaldībai, katram pašvaldības vadītājam un grāmatvedim, ikdienā veicot finansu vadību un uzskaiti. Viņš uzsvēra, ka rokasgrāmatu bez maksas tuvāko divu nedēļu laikā saņems visas pašvaldības un tā palīdzēs visām, pat vismazākajām pašvaldībām vadīt finanses tikpat stingri un precīzi, kā Finansu ministrijai izdodas vadīt valsts finanses. Ministrs pateicās visiem, kas bija iesaistījušies rokasgrāmatas izstrādē un snieguši atbalstu šim projektam: konsultantu firmai "The Urban Institute" no ASV, "Blezūra – Konsultāciju birojam" no Latvijas un "Ni-Co" no Īrijas. Grāmatas tapšanu atbalstījusi arī Latvijas Zvērinātu revidentu asociācija, Valsts kase, projekta ietvaros laba sadarbība bijusi ar Rīgas domi, Kandavas novada domi, Tukuma pilsētas domi un Tukuma rajona padomi.

A. Jaunsleinis atzīmēja, ka rokasgrāmata ir veiksmīgi īstenotas idejas rezultāts, turklāt šajā gadījumā visas iesaistītās puses ir apmierinātas ar galaiznākumu. Viņš atzina, ka rokasgrāmata būs labs palīgs pašvaldībām finansu sakārtošanā, bet rezultāti būs redzami pēc gada, kad pašvaldības būs jau paguvušas izmantot grāmatā sniegtās zināšanas praksē.

Darbā ar rokasgrāmatu jāņem vērā, ka pašvaldību finansu jomā notiek nepārtrauktas izmaiņas. Tādēļ pašvaldību vadītājiem un finansistiem regulāri jāseko līdzi normatīvo aktu izmaiņām. Rokasgrāmata tādēļ speciāli izdota tādā formātā, lai pats lietotājs varētu mainīt lapas, papildināt rokasgrāmatu ar aktuāliem dokumentiem un savām piezīmēm.

Rokasgrāmatā izmantoti Latvijas likumi un valdības normatīvie akti, Finansu ministrijas un Valsts kases materiāli, informācija no starptautiskajiem grāmatvedības standartiem, dažādām publikācijām, no pašvaldību un ekspertu pieredzes.

Rokasgrāmatas katras nodaļas beigās iekļauti pielikumi, kuros ir rīkojumu un citu dokumentu paraugi un konkrēti piemēri par finansu darbībām.

Rokasgrāmatā ir četras sadaļas. Pirmajā sadaļā "Finansu vadības politika" dots pārskats par finansu vadības politiku pašvaldībās. Pirmā daļa domāta galvenokārt pašvaldību vadītājiem, par finansēm atbildīgajām personām, bet to varēs izmantot arī grāmatveži, lai grāmatvedība un finansu politika nebūtu atrauta viena no otras. Grāmatas otrajā daļā "Grāmatvedības politika" sniegts ieskats topošajos starptautiskajos grāmatvedības standartos publiskajam sektoram, kas tuvākajā laikā kļūs saistoši arī Latvijai. Grāmatas trešā daļa "Kontu plāns" veltīta grāmatvedības kontu plāna veidošanai atbilstoši pašvaldības vajadzībām. Šajā daļā raksturotas grāmatvedības operācijas attiecībā uz visiem līdzekļu un saistību veidiem. Nodaļās doti konkrēti grāmatojumu un nepieciešamo dokumentu piemēri. Bet grāmatas ceturtajā daļā ir īss finansu pārskatu sistēmas raksturojums.

Kristīne Valdniece, "LV" pašvaldību lietu redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!