Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 13. februāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.02.2001., Nr. 27 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3515

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Ziemas sesijas 15. februāra sēdē

Vēl šajā numurā

16.02.2001., Nr. 27

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 13. februāra sēdē

Akceptēti noteikumi "Par atsevišķu Ministru kabineta noteikumu atzīšanu par spēku zaudējušiem" . Par spēku zaudējušiem atzīti Ministru kabineta 1995.gada 14.februāra noteikumi Nr.37 "Valsts garantēto aizdevumu atmaksas termiņu pagarināšanas noteikumi" un Ministru kabineta 1995.gada 16.maija noteikumi Nr.133 "Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 14.februāra noteikumos Nr.37 "Valsts garantēto aizdevumu atmaksas termiņu pagarināšanas noteikumi"".

Ministru kabinets akceptēja grozījumus Latvijas Republikas valdības un Slovākijas Republikas valdības līgumā par savstarpējo atteikšanos no vīzām . Turpmāk līgumslēdzējas valsts pilsoņi ar derīgiem ceļošanas dokumentiem varēs ieceļot un uzturēties otras līgumslēdzējas puses teritorijā bez vīzas ne ilgāk kā 90 dienas sešu mēnešu laikā bez nolūka strādāt algotu darbību.

Akceptēti noteikumi "Ekspluatācijas aizsargjoslu gar sakaru līnijām noteikšanas metodika" .

Akceptēts grozījumu projekts Nacionālo bruņoto spēku likumā . Grozījumi paredz noteikt, ka Jūras spēki koordinē un veic cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, likvidē jūrā notikušo avāriju sekas un piesārņojumu ar naftas produktiem, kā arī piedalās ekoloģiskajā uzraudzībā.

Akceptēts grozījumu projekts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā . Grozījumu projekts paredz atbildību par transportlīdzekļa pieļaujamo gabarītu, faktiskās masas un ass slodzes pārsniegšanu, par pārkāpumiem autoceļu un ielu lietošanā. Paredzēta atbildība par noteikumos "Bīstamo kravu autopārvadājumu noteikumi" noteikto normu pārkāpumiem.

Akceptēts rīkojums "Par valsts īpašuma objektu privatizācijā gūto ienākumu izlietošanu 2001.gadā" .

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Aurora" darbinieku prasījumu apmierināšanu" .

Ministru kabinets akceptēja instrukciju "Ierēdņa darbības un tās rezultātu novērtēšanas kārtība" .

Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 1995.gada 31.marta noteikumos Nr.72 "Noteikumi par valsts nodevu par civilstāvokļa aktu reģistrēšanu, grozīšanu un papildināšanu" . Grozījumi nepieciešami, lai radītu iespēju pilnā valsts apgādībā esošiem notiesātajiem bez maksas saņemt civilstāvokļa aktu reģistrācijas atkārtotas apliecības, kuras nepieciešamas pasu noformēšanai.

Akceptēti "Noteikumi par minimālajām prasībām nodarbināto drošībai un veselības aizsardzībai darba vietās" .

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 14.marta noteikumos Nr.100 "Kārtība, kādā bezdarbniekam piešķir un izmaksā stipendiju profesionālās apmācības vai pārkvalificēšanās laikā" un grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 25.janvāra noteikumos Nr.32 "Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība bezdarbnieka pabalsta apmēra noteikšanai un bezdarbnieka pabalsta un apbedīšanas pabalsta piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība" .

Akceptēts rīkojums "Par liftu un to drošības sastāvdaļu projektēšanas, ražošanas un liftu uzstādīšanas atbilstības novērtēšanas institūcijas pagaidu pilnvarošanu" .

Ministru kabinets akceptēja "Noteikumus par augļu koku un ogulāju pavairojamo materiālu" .

Akceptēti noteikumi "Higiēnas prasības maltas gaļas un gaļas izstrādājumu ražošanai un izplatīšanai" .

Ministru kabinets akceptēja "Makšķerēšanas noteikumus" . Tie nosaka kārtību, kādā fiziskās personas var nodarboties ar amatierzveju — makšķerēšanu, kā arī ar zemūdens medībām, vēžu un citu ūdens bezmugurkaulnieku ieguvi rekreācijas vai sporta nolūkā ar šajos noteikumos atļautiem makšķerēšanas rīkiem Latvijas Republikas ūdeņos.

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgā likvidējamā Daugavpils pašvaldības uzņēmuma "Daugavpils remonta — celtniecības uzņēmums" darbinieku prasījumu apmierināšanu" .

Valdība akceptēja rīkojumu "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās ārzemēs 2001.gadā" .

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējām militārajām mācībām Latvijas Republikas teritorijā 2001.gadā" .

Akceptēts rīkojums "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā" . Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 211 pilsonības pretendentam, tai skaitā 38 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Pieņemta zināšanai informācija par Rīgas Aviācijas universitāti . Izglītības un zinātnes ministrijai uzdots: sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā rīkojumu projektus par izglītības procesa nodrošināšanai nepieciešamo likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes nekustamā īpašuma objektu (ar to piederumiem) nodošanu valdījumā; sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā rīkojumu projektus par neapgrūtināto likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes nekustamā īpašuma objektu (ar to piederumiem) nodošanu privatizācijai par naudu. Uzdots rīkojumu projektiem pievienot visus lēmuma pieņemšanai nepieciešamos dokumentus; izvērtēt iespējas noslēgtos līgumus atzīt par spēkā neesošiem no to noslēgšanas brīža, pēc tā izpildes sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā rīkojumu projektus par apgrūtinātajiem likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes nekustamā īpašuma objektiem; rīkojumu projektiem pievienot visus lēmuma pieņemšanai nepieciešamos dokumentus un skaidrojumus; nodrošināt, ka: jauni līgumi attiecībā uz likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes nekustamā īpašuma objektiem netiek slēgti; faktiskās līgumattiecības tiek turpinātas tikai uz noteiktu termiņu — līdz attiecīgo objektu nodošanai privatizācijai. Iekšlietu ministram Marekam Segliņam uzdots iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē informāciju par ierosināto ar likvidējamo Rīgas Aviācijas universitāti saistīto lietu virzību. Nolemts atļaut bezpeļņas organizācijai valsts akciju sabiedrībai "Privatizācijas aģentūra" no valsts īpašuma privatizācijā iegūtajiem līdzekļiem palielināt sev atskaitījumus 1 955 964 latus, lai nodrošinātu likvidējamās Rīgas Aviācijas universitātes parādu atmaksu 1 955 964 latu vērtībā, tai skaitā darba algu un nodokļu parādu segšanai — 1 181 445 latus.

Pieņemta zināšanai ekonomikas ministra Aigara Kalvīša, Privatizācijas aģentūras ģenerāldirektora Jāņa Nagļa, valsts kontroliera Raita Černaja un finansu ministra Gundara Bērziņa sniegtā informācija par maksāšanas līdzekļu maiņu privatizētajos (privatizējamos) uzņēmumos .

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par nepieciešamā finansējuma nodrošinājumu Komerclikuma spēkā stāšanās nosacījumu izpildei . Tieslietu ministrijai kopīgi ar Finansu ministriju un Ekonomikas ministriju uzdots precizēt Komerclikuma spēkā stāšanās nodrošināšanai nepieciešamo kārtējo izdevumu tāmi un iesniegt to izskatīšanai Ministru kabineta sēdē. Tieslietu ministrijai uzdots nodot Uzņēmumu reģistra valdījumā sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Lursoft" izveidoto Uzņēmumu reģistra automatizēto sistēmu.

Pieņemta zināšanai informācija par priekšlikumiem pastāvīgo uzturēšanās atļauju izsniegšanai .

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Valsts policijas Kārtības policijas apvienības "Apsardze" turpmāko darbību . Iekšlietu ministrijai uzdots: sagatavot un divu nedēļu laikā iesniegt Ministru kabinetā pilnīgu izziņu par Valsts policijas Kārtības policijas apvienības "Apsardze" līzinga līgumiem; sagatavot un trīs mēnešu laikā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā iespējamos modeļus un laika grafiku policijai neraksturīgu funkciju nodalīšanai.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par naftas produktu zuduma normām dzelzceļa pārvadājumos . Satiksmes ministrijai uzdots mēneša laikā sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā tiesību aktu projektus Dzelzceļa pārvadājumu likumā Ministru kabinetam doto uzdevumu izpildei.

Pieņemta zināšanai informācija par Programmatiskā strukturālo pārkārtojumu aizdevuma (SAL) Politikas reformu programmas 5.pielikuma B2.3.b.uzdevuma – uzlabot atbildību par resursu izlietojumu – 3.apakšpunkta "Budžeta institūciju audits" izpildi . Finansu ministrijai uzdots divu mēnešu laikā sagatavot konceptuālus priekšlikumus par audita sistēmas efektivitātes paaugstināšanu, kā arī par citu konsultantu grupas rekomendāciju īstenošanu un noteiktā kārtībā iesniegt tos izskatīšanai Ministru kabinetā.

Valdība akceptēja koncepcijas "Mātes un bērna veselības aprūpes stratēģija Latvijā" variantu , kas paredz, ka stratēģijā minētie pasākumi veicami atbilstoši piešķirtajam finansējumam. Labklājības ministrijai uzdots: sagatavot tiesību akta projektu par Valsts ģimenes veselības centra iekšējo struktūru, jaunām prioritārām funkcijām un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā; sagatavot priekšlikumus likumprojektam par valsts budžetu 2002.gadam, lai izpildītu mātes un bērna veselības aprūpes stratēģijas uzdevumus; sagatavot un divu mēnešu laikā iesniegt noteiktā kārtībā Ministru kabinetā koncepcijas projektā minētos stratēģijas īstenošanai nepieciešamo normatīvo aktu projektus: grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi"; grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 23.augusta noteikumos Nr.240 "Par primārās veselības aprūpes organizācijas un apmaksas kārtību". Izglītības un zinātnes ministrijai uzdots kopīgi ar Labklājības ministriju sagatavot priekšlikumus par veselības aprūpes organizēšanu vispārējās un speciālajās izglītības iestādēs, kā arī internātskolās un iesniegt tos Ministru kabinetā.

Akceptēti noteikumi "Trīs jaunā standarta UMTS mobilo telekomunikāciju licenču izsniegšanas izsoles komisijas nolikums" .

Akceptēts rīkojums "Par izsoles komisijas izveidošanu trīs jaunā standarta (UMTS) mobilo telekomunikāciju licenču izsniegšanai" .

Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par veicamiem uzdevumiem, pieņemot no nacionālsociālistiskā režīma spaidu darbos nodarbinātajām personām pieteikumus par kompensāciju saņemšanu" .

Akceptēti "Noteikumi par kompensāciju nacionālsociālistiskā režīma spaidu darbos nodarbinātajiem, kas netiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli" . Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netiks aplikta kompensācija, kura nepārsniedz 15 000 Vācijas marku.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!