• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas Prezidijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.02.2001., Nr. 26 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3424

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimā

Vēl šajā numurā

15.02.2001., Nr. 26

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas Prezidijā:

2001. gada 5. februāra sēde

1. Sēdē izskatīja četrus saņemtos likumprojektus, par kuriem Prezidijs līdz ar savu atzinumu par to tālākvirzīšanu ziņos Saeimas sēdē.

2. Izskatīja deputāta O.Deņisova iesniegumu par atvaļinājuma piešķiršanu.

Prezidijs nolēma iekļaut minēto jautājumu Saeimas sēdes darba kārtībā un ieteikt Saeimai piešķirt deputātam O.Deņisovam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 8. februārī.

3. Apstiprināja izsludināšanai Saeimas 2001. gada 8. februāra sēdes darba kārtību.

4. Pieņēma lēmumu par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem 2001. gada 8. februārī pulksten 17.

5. Pieņēma zināšanai informāciju par plānotajiem pasākumiem Saeimā no 5. februāra līdz 11. februārim.

6. Pieņēma zināšanai informāciju par to, ka deputāti I.Burvis, V.Birkavs, R.Pīks un A.Seiksts izveidojuši Saeimas deputātu atbalsta grupu Latvijas virzībai uz NATO.

7. Pieņēma zināšanai informāciju par to, ka no Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Valsts pārvaldes reformas apakškomisijas ir izslēgti deputāti L.Muciņš, A.Poča un A.Razminovičs.

8. Nolēma nodot visām Saeimas komisijām Ārlietu ministrijas sniegto informāciju par tiem likumprojektiem, kuri minēti 2000. gada Latvijas Progresa ziņojumā, Latvijas Nacionālajā programmā integrācijai Eiropas Savienībā un ES iestāšanās sarunās.

9. Apstiprināja izdevumu tāmi Polijas Republikas Seima vicemaršala Jana Krula darba vizītei Rīgā no 2001. gada 11. februāra līdz 13. februārim.

10. Pieņēma lēmumu par drošības pasākumiem Kazahstānas Republikas Mažiliša priekšsēdētāja Žarmahana Tujakbaja oficiālās vizītes laikā 2001. gada 14. un 15. februārī.

11. Pieņēma zināšanai Jaunās frakcijas iesniegumu par to, ka Agris Sutra ir frakcijas vecākais konsultants un Dina Balode ir frakcijas konsultante.

12. Pieņēma lēmumu par grozījumiem Saeimas Prezidija 2000. gada 11. decembra lēmumā "Par Saeimas štatu sarakstu 2001. gadam".

13. Apstiprināja komandējumus:

1) EDSO Parlamentu asamblejas Latvijas delegācijas vadītājai H.Demakovai un delegācijas sekretāram I.Aizstrautam laikā no 2001. gada 21. februāra līdz 25. februārim uz EDSO Parlamentu asamblejas Pastāvīgās komitejas sēdi Vīnē (Austrija);

2) Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas loceklim B.Cilevičam laikā no 2001. gada 22. februāra līdz 25. februārim uz Migrācijas, bēgļu un demogrāfijas jautājumu komisijas sēdi Parīzē (Francija);

3) Rietumeiropas Savienības asamblejas Latvijas delegācijas vadītājai S.Dreimanei laikā no 2001. gada 17. februāra līdz 21. februārim uz Rietumeiropas Savienības asamblejas Tehnoloģiskās un gaisa telpas komitejas sēdi Maskavā (Krievija);

4) Informācijas nodaļas vecākajam speciālistam V.Korsakam laikā no 2001. gada 10. marta līdz 16. martam uz AIX administrēšanas kursiem Maskavā (Krievija);

5) Tehnikas nodaļas vecākajiem speciālistiem A.Drozdovskim un J.Masaļskim laikā no 2001. gada 6. marta līdz 11. martam uz profesionālās audio aparatūras izstādi Frankfurtē pie Mainas (Vācija).

14. Pieņēma lēmumu par grozījumu Saeimas Prezidija lēmumā par Baltijas asamblejas Latvijas delegācijas locekļu I.Solovjova, A.Razminoviča un V.Lāzo komandējumu uz Kaļiņingradu (Krievija) no 2001. gada 8. februāra līdz 10. februārim.

15. Pieņēma zināšanai šādus pārskatus par komandējumiem:

1) deputātes A.Počas pārskatu par komandējumu uz Vāciju 2000. gada 12.—17. decembrī;

2) Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāja Dz.Kuduma un deputāta J.Dalbiņa pārskatu par komandējumu uz Londonu (Lielbritānija) 2000. gada 23. un 24. oktobrī;

3) Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāja Dz.Kuduma un deputāta J.Čevera pārskatu par piedalīšanos seminārā Budapeštā (Ungārija) laikā no 2000. gada 2. decembra līdz 9. decembrim;

4) Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētāja Dz.Kuduma pārskatu par piedalīšanos seminārā Rietumjorkšīrā laikā no 2000. gada 19. novembra līdz 26. novembrim;

5) deputāta V.Lauska pārskatu par komandējumu uz Zviedriju laikā no 2000. gada 26. septembra līdz 29. septembrim;

6) deputātes V.Lāzo pārskatu par piedalīšanos seminārā Prāgā laikā no 2000. gada 4. oktobra līdz 9. oktobrim;

7) deputātes V.Lāzo pārskatu par komandējumu uz Briseli laikā no 2000. gada 5. decembra līdz 8. decembrim.

Saeimas sekretāres biedrs A.Bartaševičs

Lēmums par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001.gada 8.februārī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 8. februārī pulksten 17.

1. Dokuments, reģ.Nr. 91. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, O. Zvejsalnieka, J. Čevera un A. Kalniņa jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Sakarā ar EP ziņojumu par Latviju kā ekonomisko noziegumu tranzītkoridoru

Saskaņā ar ziņu aģentūrā LETA 23.01.2001. gadā sniegto informāciju Eiropas Padome Latviju vērtē kā ekonomisko noziegumu tranzītkoridoru un norāda, ka pēdējo triju gadu laikā valstī strauji palielinājies nelegālu narkotiku transports, finansu noziegumi, nelikumīga uzņēmējdarbība, auto zādzības un nelikumīgu finansu līdzekļu legalizācija (atmazgāšana). Jau agrāk dažas ārvalstis un starptautiskās institūcijas norādījušas uz augsto korupcijas līmeni Latvijā. Arī LR Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītājs V. Burkāns sniedzis informāciju presei, ka par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Latvijas Republikā līdz šim nav notiesāta neviena persona. Teiktais liecina par valdošo politisko partiju formālo attieksmi pret šo problēmu un līdzšinējo valdību nespēju to atrisināt. Ņemot vērā to, ka korupcija un naudas atmazgāšana ir viens no galvenajiem tautsaimniecības attīstību bremzējošiem faktoriem Latvijas Republikā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai valdība, ņemot vērā Latvijas Republikas desmit gadu ilgo nesekmīgo cīņu ar organizēto noziedzību, ir izstrādājusi kardinālus tiesiskās situācijas uzlabošanas pasākumus valstī un vai paredzēts organizēt to apspriešanu? (atbildes dok.nr.2737)

 

2. Dokuments, reģ. Nr. 92. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, O. Zvejsalnieka, J. Čevera un A. Kalniņa jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par ekonomikas ministra izvairīšanos no savu pienākumu pildīšanas

Vai Ministru prezidents, ņemot vērā ekonomikas ministra vēstuli LR Saeimas deputātiem, kurā pretēji ministrijas nolikuma 2.6.1. un 2.6.2. punkta prasībām viņš izvairās uzņemties atbildību par valsts a/s "Latvijas kuģniecība" privatizāciju, un ņemot vērā ES viedokli, "ka Latvijas valsts ir tautai nozagta", negatavojas ierosināt Ministru kabineta sēdē izskatīt jautājumu par Ekonomikas ministrijas darbības efektivitāti un lietderību? (Atbildes dok. nr. 2740)

3. Dokuments, reģ. Nr. 93. Deputātu I. Burvja, V. Lauska, J. Čevera, P. Salkazanova un O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par A. Bērziņa interviju Latvijas Radio

Pamatojoties uz Ministru prezidenta A. Bērziņa 25. janvārī sniegto interviju Latvijas Radio, kurā premjerministrs apgalvoja, ka šobrīd sociāldemokrātu iesniegtie priekšlikumi likumdošanas normu pilnveidošanā "... ir absolūti meli", kā arī, ņemot vērā viņa apgalvoto, ka koalīcijas partneri apņemas nebalsot ne par vienu opozīcijas iesniegto priekšlikumu, kuri skar nodokļu sistēmu, budžetu u.c. jomas, lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

Vai Ministru prezidents, paužot šādus uzskatus pretēji demokrātisko valstu politiskajai praksei, uzskata LR parlamentāro opozīciju par destruktīvu un ļaunumu nesošu spēku, ja viņš atbalsta koalīcijas padomes lēmumu — noraidīt jebkuru opozīcijas priekšlikumu, to pat neizskatot pēc būtības? Kāda tad, pēc Ministru prezidenta domām, ir parlamenta un opozīcijas loma demokrātiskā valstī?

4. Dokuments, reģ. Nr. 94. Deputātu I. Burvja, V. Lauska, J. Čevera, P. Salkazanova un O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par sanitārās vides sakārtošanu un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem

Ņemot vērā to, ka valstī ar zarnu infekcijas slimībām saslimuši vismaz 200 cilvēki, lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

Vai tiešām iedzīvotāju masveida saslimšana ar smagām infekcijas slimībām ir vienīgais līdzeklis, lai piespiestu valdību sakārtot sanitāro vidi piena pārstrādes uzņēmumos? Ko valdība paredzējusi veikt, lai sakārtotu sanitāro vidi arī citos pārtikas pārstrādes uzņēmumos?

5. Dokuments, reģ. Nr. 95. Deputāta I. Burvja, L. Bojāra, O. Zvejsalnieka, V. Lauska un J. Čevera jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par valdības lomu ārvalstu investīciju piesaistē

Pamatojoties uz ziņu aģentūras BNS 26.01.2001. gadā sniegto informāciju, ka vācu koncerns BMW svītrojis Latviju no līdzdalības nākamajā kārtā konkursā par tiesībām izvietot autorūpnīcu savā teritorijā, bet konkursa otrajā kārtā ir iekļauta Igaunija, kā arī ņemot vērā to, ka tas nav pirmais gadījums, kad nopietnas ārvalstu investīcijas rūpniecībā tiek veiktas nevis Latvijā, bet gan Igaunijā, lūdzam sniegt atbildi uz šādiem jautājumiem:

Vai Ministru kabinets nav nolēmis izveidot darba grupu, lai beidzot noskaidrotu Igaunijas priekšrocības ārvalstu investīciju piesaistē, ja to nespēj veikt Ekonomikas ministrija? Kā vērtēt šādu pasīvu Ekonomikas ministrijas nostāju ārvalstu invesīciju piesaistē?

6. Dokuments, reģ. Nr. 96. Deputātu I. Burvja, L. Bojāra, V. Lauska, P. Salkazanova un O. Zvejsalnieka jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par valsts zaudējumiem privatizācijas procesā

Saskaņā ar avīzē "Vakara Ziņas" 2001. gada 25. janvārī publicēto informāciju valsts a/s "Privatizācijas aģentūra" valsts īpašuma privatizācijas procesā līdz 1997. gada 1. jūlijam bez tiesiska pamatojuma veikusi izmaiņas maksāšanas līdzekļos 153 privatizējamos objektos, tā nodarot valstij iespējamos zaudējumus Ls 12,3 miljonu apmērā. Šajā sakarā lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu:

Vai Ministru prezidents ir informēts par šādu iepriekšējo LR valdību politiski bezatbildīgo rīcību, vai paredzēts šo jautājumu izskatīt Ministru kabineta sēdē un lūgt LR ģenerālprokuroru šo lietu izmeklēt?

7. Dokuments, reģ. Nr. 97. Deputātu M. Lujāna, M. Bekasova, J. Sokolovska, J. Urbanoviča un J. Plinera jautājums — Ministru prezidentam A. Bērziņa kungam:

Par izglītības ministra K. Greiškalna kunga attieksmi pret Latvijas Republikas likumiem

Saeimas frakcijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" deputāti 24.01.2001. uzdeva jautājumu izglītības un zinātnes ministram "Par Izglītības likuma 53. panta otrās daļas izpildi" (Saeimas reģ. Nr. 90), uz kuru 29.01.2001. no izglītības un zinātnes ministra K. Greiškalna kunga saņemta atbilde, no kuras var secināt, ka izglītības un zinātnes ministrs K. Greiškalna kungs nemaz neplāno pildīt minēto likuma prasību, jo savā ministrijā ir izstrādājis citādu pedagogu darba samaksas sistēmu, kas esot atspoguļota 04.01.2001. Ministru kabinetā iesniegtā Izglītības likuma jaunā 53. panta redakcijā.

Šajā sakarā lūdzam jūs, Ministru prezidenta kungs, atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Pēc kādiem normatīvajiem aktiem Ministru kabinetā vadās (pēc to prioritātes) izglītības un zinātnes ministrs (un varbūt vēl kādi citi jūsu valdības ministri):

a) pēc Latvijas Republikas Satversmes un likumiem;

b) pēc valdībā iesniegtajiem un izskatāmajiem dokumentu projektiem;

c) pēc Ministru kabineta noteikumiem vai ministrijās izstrādātajiem iekšējiem dokumentiem?

2. Kas izglītības un zinātnes ministram K. Greiškalna kungam un Ministru kabinetam kopumā ir devis tiesības pieņemt normatīvus aktus, kas ir pretrunā ar spēkā esošajiem Latvijas likumiem?

Pielikumā: deputātu jautājums un izglītības un zinātnes ministra K. Greiškalna atbilde.

8. Dokuments reģ. Nr. 98. Deputātu I. Ūdres, I. Stirāna, L. Bojāra, E. Baldzēna un V. Lauska jautājums — Latvijas Republikas Ministru prezidentam A. Bērziņam:

Par likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"" un "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām"" izmaksām valsts budžetā

Par 20 miljoniem latu, kurus valsts budžetam izmaksātu deputātu balsojumi par likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"" un "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām"" nodošanu komisijām.

Rīgā 2001. gada 5. februārī Saeimas priekšsēdētājs J. Straume

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!