Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Republikas starptautiskie līgumi - "Latvijas Vēstneša" 10. un 11. burtnīcā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.02.2001., Nr. 25 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3312

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija

Par dokumentiem, kas saņemti no Pasaules tirdzniecības organizācijas sekretariāta

Vēl šajā numurā

14.02.2001., Nr. 25

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas starptautiskie līgumi — "Latvijas Vēstneša" 10. un 11. burtnīcā

Godātie lasītāji, "Latvijas Vēstneša" Mazās poligrāfijas apgādā ir iznākusi Latvijas Republikas starptautisko līgumu 2000. gada 10. un 11. burtnīca. Tajās ievietoti starptautiskie dokumenti, kas apstiprināti Saeimā no 7. līdz 29. decembrim.

10. burtnīcā lasāmi divi daudzpusējie un divi divpusējie starptautiskie dokumenti. Kārtojot līgumus hronoloģiskā secībā atbilstoši datumam, kad dokuments apstiprināts Saeimā, kā pirmā burtnīcā ievietota 1972. gada Starptautiskā konvencija par drošiem konteineriem un šīs konvencijas 1993. gada grozījumi. Konvencija parakstīta, apzinoties nepieciešamību saglabāt cilvēka drošības augsto pakāpi kraušanas operācijās un atzīstot šajā kontekstā vispārējo starptautisko drošības standartu formalizēšanas priekšrocības. Konvencijas neatņemama sastāvdaļa ir tās pielikumi. 1.pielikums "Konteineru pārbaudes, apskates, novērtēšanas un ekspluatēšanas noteikumi" un 2. pielikums "Konstrukcijas drošības prasības un to pārbaudes".

Otrs daudzpusējais dokuments, kas lasāms šajā burtnīcā, ir 1996. gadā Hāgā parakstītā Konvencija par iestāžu pilnvarām un tiesību aktiem, kas piemērojami attiecībā uz bērnu aizsardzību. Šīs konvencijas izpratnē "bērns" nozīmē jebkuru personu, kura ir šādā statusā gan saskaņā ar savas pilsonības valsts, gan pastāvīgās dzīvesvietas valsts normatīvajiem aktiem. Tā nosaka, kādus bērna personas vai īpašuma aizsardzības pasākumus ir tiesīgas veikt bērna pastāvīgās dzīvesvietas valsts tiesu un pārvaldes iestādes.

2000. gada 17. oktobrī Lisabonā tika parakstīts Latvijas Republikas un Portugāles Republikas līgums par sadarbību izglītībā, kultūrā, zinātnē un tehnoloģijā. Tas paredz, ka līgumslēdzējas puses uz vienlīdzības un savstarpēja izdevīguma pamata veicina apmaiņu un sadarbību starp abām valstīm šajās jomās un nodrošina atbilstošas iespējas kontaktiem un kopīgiem pasākumiem starp organizācijām, institūcijām un personām.

Vēl burtnīcā ievietots 2000. gada 19. decembrī Budapeštā parakstītais Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas papildprotokols "Par grozījumiem Latvijas Republikas un Ungārijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma 3. protokolā par preču izcelsmi." Tas noslēgts, ņemot vērā, ka jāprecizē apstrādes un pārstrādes noteikumu saraksts, jāpārskata noteikumi par summu izteikšanu eiro, lai precizētu procedūru un nodrošinātu lielāku stabilitāti summu līmenim nacionālajās valūtās, kā arī citus apstākļus.

11. burtnīcā ievietoti pieci starptautiskie dokumenti. Četri no tiem attiecas uz grozījumiem brīvās tirdzniecības līgumos. Tie ir: Latvijas Republikas un Čehijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Apvienotās komitejas lēmums Nr.1/2000; Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma Apvienotās komitejas lēmums Nr.1/2000 "Par grozījumiem Latvijas Republikas un Slovākijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma 3. protokolā"; Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas papildprotokols "Par grozījumiem Latvijas Republikas un Slovēnijas Republikas brīvās tirdzniecības līguma B protokolā"; Latvijas – EBTA Apvienotās komitejas lēmums Nr.1/2000 "Grozījumi B protokolā".

Pagājušā gada nogalē Saeima pieņēma likumu, kas attiecas uz vairākiem Baltijas kopējā tranzīta procedūras līguma Apvienotās komitejas 2000. gada 27. septembra lēmumiem. Tie lasāmi 11. starptautisko līgumu burtnīcā. Tas ir Baltijas kopējā tranzīta procedūras līguma Apvienotās komiteijas 2000. gada 27. septembra ieteikums Nr.1/2000 "Par labojumiem 1998. gada 10. jūlija Līgumā par Baltijas kopējā tranzīta procedūru", lēmums Nr.3/2000 "Par labojumiem 1998. gada 10. jūlija Līguma par Baltijas kopējā tranzīta procedūru II un IV pielikumā" un lēmums Nr.5/2000 "Par labojumiem 1998. gada 10. jūlija Līguma par Baltijas kopējā tranzīta procedūru I, II un III pielikumā".

Starptautisko līgumu burtnīcas interesenti var iegādāties "Latvijas Vēstneša" Klientu centrā Bruņinieku ielā 36.

Jūsu "LV"

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!