• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2022. gada 24. februāra rīkojums Nr. 2.5-1-30 "Grozījums Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojumā Nr. 128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.02.2022., Nr. 41 https://www.vestnesis.lv/op/2022/41.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr. 5

Par grozījumiem 2020. gada 3. janvāra instrukcijā "Parakstu vākšana tautas nobalsošanai par apturētu likumu"

Vēl šajā numurā

28.02.2022., Nr. 41

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-30

Pieņemts: 24.02.2022.

OP numurs: 2022/41.7

2022/41.7
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Kultūras ministrijas rīkojums Nr. 2.5-1-30

Rīgā 2022. gada 24. februārī

Grozījums Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojumā Nr. 128 "Par Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu"

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta
2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 241
"Kultūras ministrijas nolikums"
9.11. punktu

Pamatojoties uz likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" (turpmāk – Likums) 14. panta devīto daļu un izvērtējot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (turpmāk – Pārvaldes) iesniegto Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksta (turpmāk – Pieminekļu saraksts) grozījumu projektu, Kultūras ministrija ir konstatējusi:

1. Pārvalde ir iesniegusi Kultūras ministrijā rīkojuma projektu par Kuldīgas vēsturiskā centra nomales ar Ventas senleju (turpmāk – Objekts) iekļaušanu Pieminekļu sarakstā.

2. Saskaņā ar Likuma 1. un 2. pantu un 14. panta sesto daļu izvērtēta Objekta atbilstība kultūras pieminekļa statusam un pieņemts lēmums (Pārvaldes Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas 2022. gada 9. februāra sēde Nr. 04–6.6/2 1. §) rosināt iekļaut Objektu Pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras (pilsētbūvniecības) pieminekli. Atbilstoši Ministru kabineta 2021. gada 26. oktobra noteikumu Nr. 720 "Kultūras pieminekļu uzskaites, aizsardzības, izmantošanas un restaurācijas noteikumi" (turpmāk – Noteikumi Nr. 720) 14. punktā noteiktajam, Kuldīgas novada pašvaldība ir saskaņojusi ierosinājumu piešķirt Objektam vietējās nozīmes arhitektūras (pilsētbūvniecības) pieminekļa statusu. Ierosinājumam Objektam piešķirt vietējās nozīmes arhitektūras (pilsētbūvniecības) pieminekļa statusu ir veikta publiskā apspriešana – no 2021. gada 19. aprīļa līdz 2021. gada 16. maijam un no 2021. gada 15. jūlija līdz 2021. gada 11. augustam projekta ""Lokālplānojums Kuldīgas vecpilsētai Ventas senlejā, kas groza teritorijas plānojumu" un "Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs" (valsts aizsardzības Nr. 7435) aizsargjoslas (aizsardzības zonas) grozījumu ar priekšlikumiem uzturēšanas nosacījumiem" ietvaros.

3. Saskaņā ar Likuma 1. pantu kultūras pieminekļi ir kultūrvēsturiskā mantojuma daļa – kultūrvēsturiskas ainavas un atsevišķas teritorijas, kā arī atsevišķi kapi, ēku grupas un atsevišķas ēkas, mākslas darbi, iekārtas un priekšmeti, kuriem ir vēsturiska, zinātniska, mākslinieciska vai citāda kultūras vērtība un kuru saglabāšana nākamajām paaudzēm atbilst Latvijas valsts un tautas, kā arī starptautiskajām interesēm. Atbilstoši Likuma 2. pantam nekustami kultūras pieminekļi – kompleksi objekti – ir arheoloģiskās senvietas, arhitektūras ansambļi un kompleksi, pilsētu un citu apdzīvoto vietu vēsturiskie centri, ielas, laukumi, kvartāli, kultūrslānis, kapsētas, kultūrvēsturiskas ainavas, piemiņas vietas, vēsturiskas vietas un teritorijas. Likuma 14. panta sestā daļa nosaka, ka Pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes kultūras pieminekli var iekļaut objektus ar zinātnisku, kultūrvēsturisku vai izglītojošu nozīmi, kas raksturīga konkrētas pašvaldības teritorijā.

4. Objekts ir kombinēta cilvēka un dabas veidota Kurzemes mazpilsētām raksturīga pilsētvide un ainava ar neregulāru ielu tīklu, mazstāvu apbūvi, raksturīgu pagalmu telpu un skatu perspektīvām, kas atbilst Likuma 1., 2. un 14. pantam un Noteikumu Nr. 720 2., 3. un 4. punktam.

Objekta saglabājamās vērtības: pilsētas plānojuma struktūra, apbūves principu sistēma; pilsētas telpiskais risinājums ainavā, reljefs, panorāma, siluets, skatu perspektīvas, ielu un jumtu ainava; vēsturiskā apbūve, atsevišķas unikālas celtnes, apbūves atsevišķi elementi; vēsturiskie industriālie objekti un inženierbūves, kas piešķir pilsētai vai tās daļai savu raksturīgo seju; pilsētai raksturīgo tradicionālo materiālu lietojums, kolorīts, būvformas un paņēmieni; apzaļumojuma sistēma, zaļās zonas, parki, skvēri, stādījumi; vēsturiskās ūdenstilpnes un krastmalas; kvartālu iekštelpa, vēsturisko ēku pagalmi.

5. Pamatojoties uz Likuma" 14. panta devīto daļu, kā arī uz iepriekš konstatēto, Kultūras ministrija nolemj:

izdarīt ar Kultūras ministrijas 1998. gada 29. oktobra rīkojuma Nr. 128 "Par valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstu" 2. punktu apstiprinātajā Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā grozījumu un iekļaut Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā šādu objektu:

9320

Vietējās nozīmes

Arhitektūra (pilsētbūvniecība)

Kuldīgas vēsturiskā centra nomale ar Ventas senleju

Kuldīgas novads, Kuldīga; Kuldīgas pilsētas vēsturiskajam centram pieguļošā teritorija

17. gs.–20. gs. 30. gadi

6. Objekta teritorijas kartogrāfiskais materiāls ir šā rīkojuma pielikums.

7. Atbilstoši Likuma 23. panta pirmajai daļai Objekta individuālā aizsardzības zona noteikta "0".

8. Lēmuma pamatojums: likuma "Par kultūras pieminekļu aizsardzību" 1., 2. un 14. pants, 23. panta pirmā daļa, Administratīvā procesa likuma 13. pants, 62. panta pirmā daļa, 65. panta otrā daļa, 66. panta pirmā daļa, Ministru kabineta 2021. gada 26. oktobra noteikumu Nr. 720 "Kultūras pieminekļu uzskaites, aizsardzības, izmantošanas un restaurācijas noteikumi" 2., 3., 4. un 14. punkts, Ministru kabineta 2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 241 "Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punkts.

9. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Mēneša laikā no šā rīkojuma spēkā stāšanās to var pārsūdzēt saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 184. panta pirmās daļas 1. punktu, 188. panta pirmo un otro daļu un 189. panta pirmo daļu šo lēmumu var pārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā (Lielā iela 4, Liepāja, LV-3401).

Kultūras ministrs N. Puntulis

 

Pielikums
Kultūras ministrijas
24.02.2022. rīkojumam Nr. 2.5-1-30

Kuldīgas vēsturiskā centra nomale ar Ventas senleju

Kuldīgas novads, Kuldīga; Kuldīgas pilsētas vēsturiskajam centram pieguļošā teritorija

Vietējās nozīmes arhitektūras (pilsētbūvniecības) piemineklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!