• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Juristu forums beidzies, bet tieslietu darbs turpinās. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.01.2000., Nr. 13 https://www.vestnesis.lv/ta/id/322

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Eiropas Integrācijas padomes sēdi

Vēl šajā numurā

18.01.2000., Nr. 13

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Juristu forums beidzies, bet tieslietu darbs turpinās

Piektdien, 14. janvārī, Rīgas Dailes teātrī ar plenārsēdi noslēdzās Latvijas Juristu III forums

J1.JPG (29291 BYTES)J2.JPG (25748 BYTES)
Dailes teātrī piektdien, 14.janvārī: Zviedrijas Karalistes tieslietu ministre Laila Freivalde, Latvijas Republikas Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga, Latvijas Republikas Ministru prezidents Andris Šķēle; Latvijas Republikas ģenerālprokurors Jānis Skrastiņš, Latvijas Republikas Noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka vietnieks ģenerālis Aldis Lieljuksis ...

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

J4.JPG (15222 BYTES)J3.JPG (14219 BYTES)
... Saeimas deputāts Imants Burvis, Satversmes tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aivars Endziņš; foruma prezidijā — Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs, "Sorosa fonda–Latvija" izpilddirektore Vita Anda Tērauda un Latvijas Republikas tieslietu ministrs Valdis Birkavs

14.janvāra pēcpusdienā Dailes teātrī Latvijas juristi savā III forumā sprieda, kas jādara, lai stiprinātu tiesu varu, tiesisko apziņu sabiedrībā, attīstītu juridisko domu. Par šī foruma lielo nozīmi liecināja arī Valsts prezidentes Vairas Vīķes–Freibergas un Ministru prezidenta Andra Šķēles klātbūtne un uzrunas (skat. 3.lpp.) , interesantas atziņas un pārdomas izskanēja tieslietu ministra Valda Birkava ziņojumā (skat. 3.lpp.) , ģenerālprokurora Jāņa Skrastiņa runā (skat. 3.lpp.) , kā arī Satversmes tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Aivara Endziņa un citu referātos.

Ar lielu uzmanību juristi klausījās Zviedrijas Karalistes tieslietu ministres Lailas Freivaldes uzrunu.

— Pirms desmit gadiem, pirmoreiz atgriežoties Latvijā, redzēju šo milzīgo vēlmi kļūt neatkarīgiem, redzēju arī šķēršļus, kas toreiz traucēja. Šajos neatkarības gados sasniegtais un izvirzītie mērķi, lai integrētos Eiropas tiesiskajā vidē, ir apbrīnas vērti. Tas viss padara jūs par uzticamiem starptautiskiem partneriem, — teica L. Freivalde. Viņa īpaši pievērsās tieslietu un iekšlietu jomai, kur Latvijai un Zviedrijai jau izvērsusies sadarbība. Tā skar gan imigrāciju, gan cīņu pret noziedzību, narkotiku tirdzniecības un korupcijas apkarošanu u.c. Lai spētu stāties pretī negatīvajām parādībām, jāapvieno spēki ne tikai vienas valsts mērogā. Zviedrijas tieslietu ministre pauda gandarījumu un savas valsts atbalstu sakarā ar gaidāmajām Latvijas un Eiropas Savienības institūciju sarunām par iestāšanos Eiropas Savienībā.

Plenārsēdē norisinājās arī trīs diskusijas par šādiem tematiem "Latvijas tiesību sistēmas transformācijas problēmas", "Valsts pārvaldes un tiesu reformas: institucionālās, personāla, procedurālās" un "Uzņēmējdarbības tiesiskais regulējums un bezpeļņas organizāciju tiesiskais statuss".

Diskusiju starplaikā tieslietu ministrs un Zviedrijas Karalistes tieslietu ministre informēja žurnālistus par foruma norises gaitu, par juristu uzdevumiem un valsts turpmākās attīstības priekšnoteikumiem forumā teiktajās runās. V.Birkavs teica, ka gan Valsts prezidente, gan Ministru prezidents precīzi definējuši trešā pīlāra jeb tiesu varas vietu un galvenos uzdevumus Latvijas integrācijai Eiropas Savienībā.

L.Freivalde preses konferencē akcentēja domu, ka ļoti svarīgi visu juristu, ministriju, citu institūciju centieni un mērķtiecība integrācijas procesos, informējot sabiedrību, veidojot īsti tiesisku un eiropeisku vidi Latvijā.

Uz žurnālistu jautājumu, kāda loma šajos procesos būs Tieslietu ministrijai, V.Birkavs atbildēja: — Tai jākļūst par likumdošanas modes noteicēju saistībā ar ES.

Piektdien Dailes teātrī darbojās arī Juridisko augstskolu, projektu, pakalpojumu un juridisko izdevumu tirdziņš, kurā interesenti varēja iegādāties dažādus izdevumus un krājumus. Bet foruma nobeigumā tā dalībnieki varēja piedalīties plašajā Juristu ballē.

Oficiāli Juristu III forums beidzies, taču lielais darbs tikai sākas.

Rita Belousova,

"LV" nozares redaktore

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!