Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par nomas (maksas) ūdensbraukšanas licencēšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.1998., Nr. 55/56 https://www.vestnesis.lv/ta/id/31575

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

03.03.1998., Nr. 55/56

PAR DOKUMENTU

Veids: nolikums

Pieņemts: 18.12.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ikšķiles pilsētas ar lauku teritoriju dome, Ķeguma

pilsētas ar lauku teritoriju dome, Ogres pilsētas dome,

Daugmales pagasta padome, Ogresgala pagasta padome

Nolikums

1997.gada 18.decembrī

Saskaņots

LR Nacionālā vides veselības centra direktors M.Budovskis

Vides valsts inspekcijas Mazo kuģu kontroles dienesta priekšnieks A.Linerts

VARAM Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors R.Vējonis

 

Par nomas (maksas) ūdensbraukšanas licencēšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē

Pamats: Rīgas, Ķeguma un Pļaviņu HES ūdenskrātuvju ekspluatācijas noteikumi (LPSR MŪM 1982.gada 23.aprīlis, p.p.5.1.5.), kā arī noteikumi mazo kuģu kuģošanai Latvijas Republikā 1994.g.

1.

Licences ir tiesīgas iegādāties braukt gribētājas fiziskās un juridiskās personas, kas vēlas ekspluatēt motorizēto ūdenstransportu un:

1.1. ūdenstransporta līdzekli ir reģistrējušas Lielrīgas reģionālajā vides pārvaldē (LRVR) vai Mazo kuģu kontroles dienestā (MKKD), kur savukārt ar atsevišķu atzīmi reģsitrācijas apliecībā iedaļā “Sevišķas atzīmes” tiek apstiprināta tehniskā atbilstība ekspluatācijai Rīgas HES ūdenskrātuvē,

1.2. ir nokārtojušas motorizētā ūdenstransporta līdzekļa vadītāja atestāciju un var uzrādīt attiecīgu MKKD komisijas izsniegtu apliecību,

1.3. ir saņēmušas attiecīgu Vides veselības centra (VVC) saskaņojumu — VVC rezervē sev tiesības nepieciešamības gadījumā ierosināt anulēt braukšanas licenci,

1.4. nokārtojušas attiecīgo pašvaldību noteiktos maksājumus, kas summējas saskaņā ar aprēķinu: Ls 0,5 par vienu dzinēja jaudas z.s.

2.

Licenci izsniedz Lielrīgas RVP, pamatojoties uz 1. punktā uzskaitītiem dokumentiem.

2.1. Licences saņēmējs ar savu parakstu speciālā žurnālā, kur fiksēti visi nepieciešamie viņa rekvizīti, apliecina, ka ir iepazīstināts un apņemas ievērot braukšanas un drošības noteikumus uz ūdens attiecībā uz sevi un apkārtējiem, VVC prasības, licencē norādītās izmantojamās akvatorijas robežas, aizliegumus (kā arī attiecīgi apzīmētās pludmalēs un peldvietās, zivju nārsta vietās, rūpnieciskas zvejas rīku attiecīgi apzīmētās izvietojuma vietās, ātruma ierobežojumus, kā arī sabiedriskās ētikas principus),

2.2. Ūdenstransporta līdzekļa uzticēšana citai personai, kam nav vadītāja tiesību, pieļaujama tikai apmācības nolūkā, pie kam personai, kas vada apmācību, apliecībā jābūt atzīmei “instruktors” (t.i., ne mazāk kā 2 gadu vadītāja stāžs). Šī persona nes pilnu atbildību par apmācāmās personas brauciena norisi utt.

3.

Kuģniecības noteikumu izpildi kontrolē pašvaldību municipālā policija, pieaicinot arī Zemessardzi, Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (konkrēti — dienesta Ogres nodaļu), kā arī ūdenstransporta kontroles valsts dienestu apamtpersonas. Soda sankcijas nosaka pašvaldību vadītāji, kā arī valsts inspektori attiecīgi savas jurisdikcijas ietvaros.

3.1. Izmaiņas nolikumā izdarāmas pēc ieinteresēto pašvaldību vai arī kontrolējošo instanču iniciatīvas, kopējā sanāksmē izskatot un pieņemot attiecīgu lēmumu.

3.2. Licenču pārdošanā iekasētie līdzekļi izlietojami Rīgas HES ūdenskrātuves krasta zonas labiekārtošanai, respektīvi, pludmaļu un peldētavu robežu apzīmēšanai un norobežošanai, attiecīgu norādošo uzrakstu izgatavošanai un uzstādīšanai, peldētavu robežas norādošu boju izvietošanai u.tml. Gadu noslēdzot, pašvaldības iesniedz atskaiti Lielrīgas RVP par iekasēto līdzekļu izlietojumu.

4.

Minētie noteikumi attiecas uz Rīgas HES ūdenskrātuvi noteiktajās robežās, respektīvi, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles pilsētu, Ogresgala un Daugmales pagastu pašvaldību piekritībā esošajā Rīgas HES ūdenskrātuves akvatorijā (no Ķeguma HES lejas bjefa aizlieguma zonas robežas līdz Nāvessalai) un ir spēkā no nolikuma parakstīšanas dienas, respektīvi, pēc saskaņošanas un publicēšanas presē.

5.

Mēneša laikā no sezonas slēgšanas pašvaldības kopīgā sēdē izvērtē un pēc vienošanās nivelē (pārdala) par licencēm iekasētos līdzekļus un izlemj sekojošajā sezonā aktuālos jautājumus.

Nolikums stājas spēkā ar 1.01.1998. un ir publicējams “Latvijas Vēstnesī”

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!