Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par likumprojektu "Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.01.1998., Nr. 13/14 https://www.vestnesis.lv/ta/id/31252

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas dokumenti

Vēl šajā numurā

20.01.1998., Nr. 13/14

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Latvijas Pašvaldību savienība

Veids: protokols

Pieņemts: 13.01.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas Prezidijs un Saeimas frakciju vadītāji

Latvijas Pašvaldību savienības valde

Sarunu protokols

1998. gada 13. janvārī

Par likumprojektu “Par pašvaldību finansu izlīdzināšanu”

Puses vienojās:

1. Atbalstīt Saeimas Budžeta un finansu (nodokļu) komisijā (atbildīgajā komisijā) Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sagatavotos priekšlikumus otrajam lasījumam. Līdz trešajam lasījumam precizēt pārejas noteikumu 4., 5. un 6. punktu, kā arī 9. pantā un pielikumā minētos koeficientus un kritērijus.

2. Pašvaldību nodokļu — iedzīvotāju ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa neizpildes gadījumā iztrūkums pašvaldību budžetos tiek garantēts no valsts budžeta vispārīgiem ieņēmumiem (t. sk. arī Rīgas un Ventspils pašvaldībām noteiktā nekustamā īpašuma nodokļa prognozes neizpilde). Ja nekustamā īpašuma nodokļa prognoze netiek garantēta no valsts budžeta vispārīgiem ieņēmumiem, katras pašvaldības nekustamā īpašuma nodokļa prognozi nosaka atbilstoši Valsts zemes dienesta apstiprinātiem datiem par pašvaldību teritorijā esošā nekustamā īpašuma kadastrālajām vērtībām. Ja nav novērtēts, piemērot bāzes vērtību.

3. Saimnieciskā gada laikā netiek palielināts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamais minimums. Ja tas tiek palielināts, iespējamais pašvaldību ieņēmumu samazinājums tiek kompensēts no valsts budžeta vispārīgiem ieņēmumiem, arī Rīgas un Ventspils pilsētu pašvaldībām.

4. Pamatojoties uz valsts budžetā 1997. gadam apstiprināto dotāciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu prognozes neizpildes kompensācijai Ls 12,5 milj. apmērā un sakarā ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa izpildi 97,7% apmērā, iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlikumu Ls 4,3 milj. apmērā novirzīt pašvaldību finansu izlīdzināšanas fondam 1998. gadā.

5. Pirms likumprojekta sagatavošanas atbildīgajā komisijā otrajam lasījumam pieprasīt pašvaldību finansu izlīdzināšanas aprēķina četrus variantus, kas atbilstu valsts budžetā noteiktajai valsts dotācijai un būtu aprēķināti atbilstoši 1998. gada pašvaldību nodokļu ieņēmumu prognozei, atsevišķi par katru pašvaldību:

1) saskaņā ar Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegtajiem priekšlikumiem;

2) saskaņā ar atbildīgās komisijas iesniegtajiem priekšlikumiem;

3) saskaņā ar pirmajā lasījumā pieņemto likumprojekta variantu;

4) saskaņā ar 4. punkta nosacījumiem.

6. Pirms likumprojekta sagatavošanas atbildīgajā komisijā trešajam lasījumam organizēt Latvijas Republikas Saeimas Prezidija un frakciju vadītāju un Latvijas Pašvaldību savienības valdes atkārtotu tikšanos.

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs A. Čepānis

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis A. Jaunsleinis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!