• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 6. februāra noteikumi Nr. 47 "Kārtība, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama starpniecības (komisijas) atlīdzība preču komisijas tirdzniecībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.02.2001., Nr. 23 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3083

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.48

Noteikumi par lielgabarīta un smagsvara pārvadājumiem

Vēl šajā numurā

09.02.2001., Nr. 23

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 47

Pieņemts: 06.02.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.47

Rīgā 2001.gada 6.februārī (prot. Nr.6, 2.§)

Kārtība, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama starpniecības (komisijas) atlīdzība preču komisijas tirdzniecībā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pievienotās vērtības nodokli" 2.panta piecpadsmito daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama starpniecības (komisijas) atlīdzība par preču komisijas tirdzniecību atsevišķi iekārtotā mazumtirdzniecības veikalā, kurā saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir atļauts, noslēdzot komisijas līgumu, pieņemt pārdošanai fizisko personu īpašumā esošas lietotas preces vai fizisko personu pašu ražotas nepārtikas preces un kurā visas preces tiek tirgotas saskaņā ar noslēgtajiem komisijas līgumiem (turpmāk — komisijas veikals).

2. Šie noteikumi nav piemērojami atlīdzībai, kas saņemta par tādu lietotu preču tirdzniecību, kas ievestas pārdošanai no ārvalstīm.

3. Komisionārs ir juridiskā persona, kas, noslēdzot komisijas līgumu par preces pārdošanu, pieņem attiecīgo preci pārdošanai komisijas veikalā.

4. Komitents ir fiziskā persona, kas, noslēdzot komisijas līgumu par preces pārdošanu, nodod attiecīgo preci pārdošanai komisijas veikalā un nav ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona.

5. Ja komisionārs ir reģistrējies kā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā persona, tad saskaņā ar noslēgto komisijas līgumu ar pievienotās vērtības nodokli apliek tikai komisionāra saņemto starpniecības (komisijas) atlīdzību, kas tiek iekasēta no pircēja par nopirktajām precēm.

6. Komisijas veikalā elektroniskā kases aparāta čekā atsevišķi tiek norādīta pārdotās preces vērtība un starpniecības (komisijas) atlīdzība, kā arī no šīs atlīdzības aprēķinātā pievienotās vērtības nodokļa summa.

7. Ja prece netiek pārdota, bet to atdod atpakaļ komitentam, ar pievienotās vērtības nodokli apliek komisionāra saņemto atlīdzību par starpniecības (komisijas) pakalpojumu.

8. Pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā ailē "Kopējā darījumu vērtība" komisionārs norāda tikai sniegtā starpniecības (komisijas) pakalpojuma vērtību.

9. Iesniedzot Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē pievienotās vērtības nodokļa deklarāciju par taksācijas periodu, komisionārs sniedz arī ziņas par konkrētajam komitentam izmaksātajām naudas summām atbilstoši Ministru kabineta 2000.gada 2.maija noteikumu Nr.166 "Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārskatiem un paziņojumiem" 1.5.apakšpunktam.

10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1998.gada 17.februāra noteikumus Nr.52 "Kārtība, kādā ar pievienotās vērtības nodokli apliekama starpniecības (komisijas) atlīdzība preču komisijas tirdzniecībā" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 44./45.nr.).

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!