• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Atvadu vizītēs: Korejas Republikas vēstnieks - pie Valsts prezidentes; Korejas Republikas vēstnieks - pie Saeimas priekšsēdētāja; Korejas Republikas vēstnieks - pie ārlietu ministra. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.02.2001., Nr. 21 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2888

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ārpolitika ir mērķtiecīgas darbības māksla

Vēl šajā numurā

07.02.2001., Nr. 21

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Atvadu vizītēs:

Korejas Republikas vēstnieks — pie Valsts prezidentes

Valsts prezidente Vaira Vīķe–Freiberga vakar, 6. februārī, pieņēma atvadu vizītē Korejas Republikas vēstnieku Latvijā Sonu Mjonhonu ( Sohn Myong Hyon ).

Sarunā abas puses pārrunāja valstu divpusējās attiecības, atzīmējot nepieciešamību veicināt kontaktus ekonomikā un kultūrā. Runājot par tirdzniecisko attiecību sekmēšanu, vēstnieks pauda savas valsts interesi par sadarbības paplašināšanu tranzīta nozarē, kas varētu kļūt vēl ciešāka, Latvijai iekļaujoties Eiropas Savienībā. Apspriestas arī Latvijas sekmes eirointegrācijā. Prezidente pateicās vēstniekam par ieguldīto darbu Latvijas un Dienvidkorejas attiecību stiprināšanā.

Valsts prezidenta preses dienests

Korejas Republikas vēstnieks — pie Saeimas priekšsēdētāja

Vakar, 6.februārī, Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume tikās ar Korejas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Sonu Mjonhonu, kurš bija ieradies atvadu vizītē.

Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi, kas skar abu valstu divpusējo sadarbību un to padziļināšanas iespējas, Latvijai kļūstot par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas izlīguma procesu, kā arī attiecības ar Krieviju.

Saeimas priekšsēdētājs atzina, ka abu valstu attiecības pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ir kļuvušas stabilas un ir vērojama sekmīga sadarbība ekonomiskajā un humanitārajā jomā, kā arī starptautiskajās organizācijās ANO ietvaros. Tomēr perspektīvā būs plašas iespējas to padziļināšanai, īpaši ekonomikā, jo Latvija kā Baltijas reģiona centrs un nākotnē arī ES dalībvalsts var sniegt plašas iespējas ekonomisko sakaru veidošanā ar ES.

Savukārt Korejas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks pauda savas valsts atbalstu Latvijas vēlmei kļūt par Eiropas Savienības dalībvalsti, kā arī atzinīgi vērtēja līdzšinējo ekonomisko sadarbību. Tostarp S.Mjonhons pastāstīja, ka notiek sarunu process ar Ziemeļkorejas valdību par dzelzceļa līnijas atjaunošanas projektu caur Koreju un arī Krieviju, kas ļaus ievērojami samazināt transporta izdevumus uz Baltijas reģionu. Saeimas priekšsēdētājs un Korejas Republikas vēstnieks bija vienisprātis, ka šāda dzelzceļa līnija sekmēs abu valstu intensīvu ekonomisko sadarbību.

Pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas izlīguma procesu. Vēstnieks pastāstīja, ka Dienvidkorejas mērķis ir "gaidīt stāvokļa uzlabošanos, līdz būs sasniegts punkts, kad valstis varēs apvienoties". Savukārt Saeimas priekšsēdētājs atzina, ka izlīguma process ir sarežģīts, tomēr, raugoties no reģiona stabilitātes aspekta, ir svarīgi, ka tas ir sācies.

Saeimas priekšsēdētājs un vēstnieks, vērtējot gan Latvijas Republikas, gan Korejas Republikas attiecības ar Krieviju, bija vienisprātis, ka abas valstis ir ieinteresētas labās kaimiņattiecībās ar Krieviju.

Saeimas preses dienests

Korejas Republikas vēstnieks — pie ārlietu ministra

Vakar, 6. februārī, Latvijas Republikas ārlietu ministrs Indulis Bērziņš tikās ar Korejas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Sonu Mjonhonu , kurš beidz pildīt Korejas Republikas vēstnieka pienākumus Latvijā. Vēstnieks rezidēja Stokholmā.

Sarunā apspriestas abu valstu divpusējās attiecības, kuras novērtētas kā labas un dinamiskas, kā arī atzīmēta sadarbība starptautiskajās organizācijās. I. Bērziņš pateicās Korejas Republikas vēstniekam par ieguldījumu šo attiecību stiprināšanā. Ārlietu ministrs un vēstnieks norādīja uz nepieciešamību arī turpmāk aktivizēt Latvijas un Korejas ekonomisko sadarbību.

Pārrunāti ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) saistītie jautājumi. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka tā ir viena no Latvijas ārpolitikas prioritātēm un Latvija konsekventi turpina darbu, lai būtu to pirmo valstu vidū, kas pievienosies ES. Vēstnieks atkārtoja, ka Korejas valdība atbalsta Latvijas iestāšanos ES, un uzsvēra, ka tādējādi tiks sekmēta arī Korejas un Latvijas ekonomisko attiecību dinamiska tālākā attīstība.

Ārlietu ministrijas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!