Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par ārlietu ministriem Prāgā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 22.03.1996., Nr. 52 https://www.vestnesis.lv/ta/id/28572

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Vizītē - Bundestāga Aizsardzības komisijas locekļi

Vēl šajā numurā

22.03.1996., Nr. 52

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

DIPLOMĀTIJA

Par ārlietu ministriem Prāgā

Trešdien, 20.martā, Latvijas ārlietu ministrs Valdis Birkavs kopā ar vienpadsmit citiem Viduseiropas un Austrumeiropas valstu ārlietu ministriem Prāgā piedalījās ASV valsts sekretāra Vorena Kristofera vizītes ietvaros rīkotajos pasākumos. V.Kristofera vizītes laikā par galveno notikumu kļuva viņa lekcija “Nedalīta un demokrātiska Eiropa mūsdienās”. Diskusijās pēc lekcijas ārlietu ministra V.Birkava vadītā Latvijas delegācija kā būtiskākos Eiropas drošības un stabilitātes jautājumus, kuri tika apskatīti arī V.Kristofera runā, minēja:

— NATO paplašināšanās procesa konsekventu un neatgriezenisku īstenošanu un visu programmā “Partnerattiecības mieram” iesaistīto valstu vienādās iespējas iestāties NATO. Latvijas delegācija pauda atbalstu tēzei, ka, neskatoties uz NATO paplašināšanas pakāpeniskumu, jārada tāds mehānisms, lai visām kandidātvalstīm dotu skaidru perspektīvu attiecībā uz dalībvalsts statusa iegūšanu;

— sadarbības brīvas izvēles, savstarpējas uzticības un sadarbības nozīmi stabilas un plaukstošas Eiropas veidošanā;

— ASV turpmāko lomu Eiropas procesos. Savā uzrunā V.Kristofers pauda ASV ieinteresētību Eiropas jauno demokrātisko valstu drošībā un uzplaukumā un šīs valsts noraidošo attieksmi pret idejām par jebkāda veida ietekmes sfēru izveidošanu Eiropas kontinentā;

— NATO un ES paplašināšanu kā aukstā kara seku pilnīgas likvidēšanas instrumentu, kā arī nozīmīgu Eiropas stabilitātes faktoru;

— Noturīgu un produktīvu attiecību veidošanu starp NATO un Krieviju, atbalstu demokrātisko procesu attīstībai šajā valstī, kā arī Krievijas un jauno neatkarīgo kaimiņvalstu attiecību attīstībai kā vienam no centrālajiem Eiropas drošības jautājumiem nākotnē.

Pēc lekcijas LR ārlietu ministrs Valdis Birkavs, piedaloties ASV valsts sekretāra Vorena Kristofera un Viduseiropas un Austrumeiropas valstu ārlietu ministru darba pusdienās, kopīgā diskusijā apliecināja Latvijas vēlmi kļūt par pilntiesīgu Eiropas drošības struktūru, tajā skaitā arī NATO, dalībnieci, kā arī uzsvēra, ka Eiropas kopējā drošības modeļa veidošanā nav pieļaujami darījumi, kad aizmuguriski tiktu izlemti valstu un tautu likteņi. Tāpat V.Birkavs atgādināja, ka drošība un stabilitāte Baltijā nozīmē stabilitāti un drošību ne tikai šajā reģionā, bet visā Eiropas kontinentā. V.Birkavs pauda Latvijas gatavību nekļūt par pasīvu Eiropas procesu vērotāju, bet gan dot savu konkrētu ieguldījumu drošības stiprināšanā. Šajā kontekstā LR ārlietu ministrs atgādināja par Latvijas parlamenta un valdības lēmumu par mūsu valsts karavīru līdzdalību IFOR operācijā bijušajā Dienvidslāvijā.

Darba pusdienu noslēgumā ASV valsts sekretārs Vorens Kristofers īpaši uzsvēra šīs tikšanās un diskusiju nozīmi pirms viņa plānotās vizītes Maskavā.

LR ārlietu ministrs Valdis Birkavs vēl tikās ar Slovēnijas ārlietu ministru Zoranu Taleru. Sarunas gaitā tika apspriesta divpusējo attiecību tālāka attīstība, ņemot vērā plānoto Slovēnijas ārlietu ministra vizīti Latvijā šī gada aprīlī.

ĀM preses centrs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!