Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valsts meža dienests
Valsts meža dienests publicē informāciju par mikroliegumu noteikšanu meža zemēs ārpus likumos noteiktajiem dabas rezervātiem un nacionālajiem parkiem.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts meža dienesta 1995. gada 6. septembra rīkojums Nr. 88 "Par izmaiņām "Norādījumos par kopšanas cirtēm"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.03.1996., Nr. 41 (526) https://www.vestnesis.lv/ta/id/28422

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

06.03.1996., Nr. 41 (526)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valsts meža dienests

Veids: rīkojums

Numurs: 88

Pieņemts: 06.09.1995.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts meža dienesta rīkojums Nr.88

1995.gada 6.septembrī

Par izmaiņām “Norādījumos par kopšanas cirtēm”

Lai samazinātu meža mašīnu izraisītos paliekošās audzes bojājumus meža kopšanas ciršu izpildes rezultātā, 12.3.punktu “Norādījumos par kopšanas cirtēm” izteikt šādā redakcijā:

“Tehnoloģiskos koridorus ierīko veicot pirmo krājas kopšanas cirti. Tehnoloģisko koridoru platums līdz 4 m un tie var aizņemt līdz 12% no audzes platības. Ja pirmās krājas kopšanas cirtes rezultātā paliekošo koku skaits ir mazāks par 600 kokiem/ha (vidējais attālums starp kokiem > 4m), tad tehnoloģisko koridoru speciāla ierīkošana noliegta, kokmateriālu pievešana jāveic starp augošiem kokiem. Tehnoloģiskie koridori jāprojektē tā, lai pēc iespējas mazāk tiktu izcirsti galvenās audzes koki. Visos gadījumos jāizmanto dabiskās brauktuves.

Tehnoloģiskie koridori, ja tie vajadzīgi, jāiezīmē dabā reizē ar citiem cirsmu fonda sagatavošanas darbiem.”

“Norādījumos” punkti 2.3. un 12.3. jāizsaka šādā redakcijā:

2.3. Audžu sastāvs veidojams saskaņā ar Valsts meža dienesta rīkojumu apstiprinātiem meža audzēšanas mērķiem, kuri pa augšanas apstākļu tipiem doti 2.1. tabulā. Audžu sastāvi, kas nav uzrādīti šajā tabulā parasti veido konflikta audzes. Konflikta situācija visbiežāk rodas, ja priedes, egles un bērza audzēm piemistrojumā ir apse, it īpaši — pāraugusi, un baltalksnis. Lapu koku pioniersugu — apses un baltalkšņa piemistrojums priežu un egļu audzēs pazemina to krāju, kvalitāti un nav pieļaujams. Mistrotu audžu veidošana vēlama audzējot cieto lapu koku audzes.

2.1. tabula jānomaina pilnībā

12.3. Tehnoloģiskos koridorus ierīko veicot pirmo krājas kopšanas cirti.

Tehnoloģisko koridoru platums līdz 4m un tie var aizņemt līdz 12% no audzes platības. Ja pirmās krājas kopšanas cirtes rezultātā paliekošo koku skaits ir mazāks par 600 kokiem/ha (vidējais attālums starp kokiem > 4 m), tad tehnoloģisko koridoru speciāla ierīkošana noliegta, kokmateriālu pievešana jāveic starp augošiem kokiem. Tehnoloģiskie koridori jāprojektē tā, lai pēc iespējas mazāk tiktu izcirsti galvenās audzes koki. Visos gadījumos jāizmanto dabiskās brauktuves.

Tehnoloģiskie koridori, ja tie vajadzīgi, jāiezīmē dabā reizē ar citiem cirsmu fonda sagatavošanas darbiem.

 

Mežu valsts ministrs A.Ozols

 

Tabula 2.1.

Apstiprināts ar LR Zemkopības ministrijas
Valsts meža dienesta 1995.gada 27.septembrarīkojumu nr. 97

Lapegle, goba, vīksna, liepa, kļava, dižskabārdis, skabārdis uzskatāmi par mērķa sugām tām piemērotos augšanas apstākļu tipos (pēc Valsts meža dienesta institūciju vai mežkopju ieteikuma katrā gadījumā atsevišķi). Izcirsto platību atjaunošana ar baltalksni pieļaujama, tikai palielinot enerģētisko mežu platības.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!