Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Latvijas Vēstnesis. Dokumenti" - ir iznākusi 22. burtnīca. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.08.2001., Nr. 116 https://www.vestnesis.lv/ta/id/28062

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Noliecot galvu: Portugāles prezidentam un tautai

Vēl šajā numurā

08.08.2001., Nr. 116

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

 

“Latvijas Vēstnesis. Dokumenti” — ir iznākusi 22. burtnīca

Godātie lasītāji, šī valsts normatīvo tiesību aktu burtnīca pie Jums dodas ar vienu likumu — Darba likumu, kas Saeimā pieņemts 20. jūnijā, bet “Latvijas Vēstnesī” izsludināts 6. jūlijā. Likuma A daļā noteikti darba tiesību sistēmas pamatprincipi, darbinieku pārstāvju tiesības un pienākumi, starptautisko darba tiesību piemērošana, termiņu noteikšana un aprēķināšana. B daļa reglamentē darba koplīguma noslēgšanu un strīdu izšķiršanu. Darba devējs nedrīkst atteikties no sarunām par darba koplīguma noslēgšanu. C daļa nosaka darba tiesisko attiecību nodibināšanas kārtību, darba samaksas noteikumus, darbinieka pienākumus un tiesības, darba līguma grozīšanu, darbinieka aizsardzību, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, u.tml. Darba līgums jāsagatavo divos eksemplāros, un viens no tiem glabājas pie darbinieka, bet otrs — pie darba devēja. Darba kārtību uzņēmumā reglamentē darba kārtības noteikumi, darba koplīgums, darba līgums un darba devēja rīkojumi. Noteikts, ka vidējā izpeļņa aprēķināma no darba samaksas par pēdējiem sešiem mēnešiem. D daļa attiecas uz darba laiku un atpūtas laiku: darba nedēļas ilgumu, virsstundu darbu, pārtraukumiem, diennakts atpūtu un nedēļas atpūtu, kā arī atvaļinājumiem. Ikgadējais apmaksātais atvaļinājums ir vismaz četras kalendāra nedēļas, un pēc abpusējas vienošanās to var piešķirt pa daļām. Taču viena no daļām saskaņā ar jauno likumu nedrīkst būt īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām. Bērna kopšanas atvaļinājumu pēc darbinieka pieprasījuma arī var piešķirt uz pilnu laiku vai pa daļām. Likums stāsies spēkā ar 2002. gada 1. jūniju, bet tā pārejas noteikumi nosaka atsevišķiem pantiem citu spēkā stāšanās vai piemērošanas laiku.

Jūsu “LV”

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!