Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 31. jūlija noteikumi Nr. 337 "Kārtība, kādā stipendijas atbrīvojamas no aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.08.2001., Nr. 115 https://www.vestnesis.lv/ta/id/27974-kartiba-kada-stipendijas-atbrivojamas-no-apliksanas-ar-iedzivotaju-ienakuma-nodokli

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.338

Kārtība, kādā veicama ieņēmumu un izdevumu uzskaite iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām

Vēl šajā numurā

03.08.2001., Nr. 115

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 337

Pieņemts: 31.07.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr. 337

Rīgā 2001.gada 31.jūlijā (prot. Nr. 36, 3.§)

Kārtība, kādā stipendijas atbrīvojamas no aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli

Izdoti saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 9.panta sesto daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā no Ministru kabineta apstiprināto fondu (turpmāk — fonds) un starptautisko izglītības un sadarbības programmu (turpmāk — programma) līdzekļiem izmaksātajām stipendijām ir piešķirams atbrīvojums no aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (turpmāk — nodoklis).

2. No aplikšanas ar nodokli atbrīvo stipendijas, kas izmaksātas saskaņā ar attiecīgā fonda izstrādātu nolikumu, kurš reģistrēts Finansu ministrijā, kā arī stipendijas, kas izmaksātas no to programmu līdzekļiem, kuras iekļautas ar Ministru kabineta rīkojumu apstiprinātā sarakstā.

3. Fonds reģistrācijai Finansu ministrijā iesniedz visu ceturksnī nodibināto stipendiju nolikumus līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

4. Stipendijas nolikumā sniedzamas šādas ziņas:

4.1. stipendijas nodibināšanas mērķis;

4.2. prasības personām, kuras var pretendēt uz stipendijas piešķiršanu;

4.3. stipendijas piešķiršanas noteikumi;

4.4. laikposms, uz kādu stipendija tiek piešķirta;

4.5. stipendijas apmērs un tās izmaksas kārtība;

4.6. stipendijas finansēšanas avoti.

5. Finansu ministrija 15 dienu laikā pēc attiecīgā fonda stipendijas nolikuma saņemšanas pieņem lēmumu par nodibinātās stipendijas reģistrāciju un rakstiski informē par to Valsts ieņēmumu dienestu un fondu vai, ja iesniegtais stipendiju nolikums neatbilst šo noteikumu 4.punktā noteiktajām prasībām, pieņem lēmumu par atteikumu to reģistrēt un rakstiski informē par to fondu.

6. Stipendija personai tiek izmaksāta:

6.1. ieskaitot naudas līdzekļus personas norādītajā kontā kredītiestādē;

6.2. skaidrā naudā;

6.3. ar ārvalsts mācību iestādes, kurā persona apgūst mācību (studiju) programmu, vai mācību programmas organizētāja starpniecību;

6.4. saskaņā ar iesniegtajiem rēķiniem sedzot mācību maksu un ar ceļa izdevumiem, uzturēšanos mācību vietā, kā arī citus ar izbraukšanu uz ārvalsti saistītus izdevumus.

7. Ja fonda stipendijas nolikumā vai programmas noteikumos stipendijas piešķiršanai ir paredzēts, ka stipendijas ietvaros personas mācībām (studijām) vai apmācībai ārvalstī ir atlīdzināmi arī ceļa izdevumi, izdevumi par naktsmītni (apmešanās vietu) un izdevumi, kas saistīti ar izbraukšanas un iebraukšanas dokumentu noformēšanu, tos atlīdzina atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai komandējumu un darbinieku darba braucienu izdevumu atlīdzināšanas kārtībai, nepārsniedzot noteiktās viesnīcas maksas normas.

8. Pārskatu par taksācijas gadā piešķirtajām un izmaksātajām stipendijām, kuras saskaņā ar šiem noteikumiem nav apliekamas ar nodokli, līdz pēctaksācijas gada 1.februārim Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē pēc savas atrašanās vietas iesniedz:

8.1. fonds — atbilstoši šo noteikumu 1.pielikumam;

8.2. institūcija, kas Latvijā izveidota attiecīgās programmas darbības nodrošināšanai, — atbilstoši šo noteikumu 2.pielikumam.

9. Fiziskās personas, kuras taksācijas gadā ir saņēmušas stipendiju, līdz pēctaksācijas gada 1.aprīlim iesniedz gada ienākumu deklarāciju, kurā norāda no fondu un programmu līdzekļiem saņemtās stipendijas.

10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1997.gada 2.decembra noteikumus Nr.402 "Noteikumi par fondiem, kuru izmaksātās stipendijas nav apliekamas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli" (Latvijas Vēstnesis, 1997, 314.nr.; 1999, 32./33.nr.).

Ministru prezidenta vietā —

satiksmes ministrs A.Gorbunovs

Finansu ministrs G.BĒRZIŅŠ

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 4.augustu.

11337 COPY.GIF (124017 BYTES)

12337 COPY.GIF (18924 BYTES)

2337 COPY.GIF (110869 BYTES)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!