Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Satversmes tiesas 2000. gada 14. marta lēmums "Par lietas ierosināšanu pēc Saeimas deputātu pieteikuma". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.03.2000., Nr. 96/97 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2792-par-lietas-ierosinasanu-pec-saeimas-deputatu-pieteikuma

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Satversmes tiesas lēmums

Par lietas ierosināšanu pēc Saeimas deputātu pieteikuma

Vēl šajā numurā

15.03.2000., Nr. 96/97

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Satversmes tiesa

Veids: lēmums

Pieņemts: 14.03.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Satversmes tiesas lēmums

Rīgā 2000.gada 14.martā

Par lietas ierosināšanu pēc Saeimas deputātu pieteikuma

Es, Satversmes tiesas tiesnesis A.Endziņš, izskatījis 2000.gada 7.martā Satversmes tiesā saņemto pieteikumu par lietas ierosināšanu (Pieteikuma reģ. nr.74) un tam pievienoto dokumentu,

konstatēju:

1. Pieteikumā lūgts izskatīt Pilsētas domes un pagasta padomes vēlēšanu likuma 9.panta 5. un 6.punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 89. un 101.pantam, Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pantam un Starptautiskā pakta par pilsoņu un politiskajām tiesībām 25.pantam.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 16.panta 1. un 9.punktu šī lieta ir piekritīga Satversmes tiesai.

2. Pieteikumu iesniedz 23 Latvijas Republikas 7.Saeimas deputāti — A.Bartaševičs, J.Jurkāns, A.Klementjevs, P.Maksimovs, J.Sokolovskis, M.Mitrofanovs, M.Bekasovs, B.Rastopirkins, A.Golubovs, O.Deņisovs, M.Lujāns, O.Tolmačovs, J.Pliners, I.Solovjovs, J.Urbanovičs, B.Cilevičs, J.Ādamsons, O.Zvejsalnieks, P.Salkazanovs, L.Bojārs, J.Čevers, G.Bojārs, I.Burvis.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 17.panta pirmo un septīto daļu pieteikuma iesniedzējs ir tiesīgs iesniegt pieteikumu par šās lietas ierosināšanu.

3. Pieteikums atbilst Satversmes tiesas likuma 18.pantā noteiktajām vispārīgajām pieteikuma pieņemšanas prasībām.

Ņemot vērā konstatēto un pamatojoties uz Satversmes tiesas likuma 20.panta otro daļu un piektās daļas 3.punktu,

nolēmu:

1. Ierosināt lietu "Par Pilsētas domes un pagasta padomes vēlēšanu likuma 9.panta 5. un 6.punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 89. un 101.pantam, Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 14.pantam un Starptautiskā pakta par pilsoņu un politiskajām tiesībām 25.pantam".

2. Uzaicināt institūciju, kas izdevusi aktu, kurš tiek apstrīdēts, — Saeimu — līdz 2000.gada 17.aprīlim iesniegt Satversmes tiesai savu atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Šis lēmums nav pārsūdzams.

Satversmes tiesas tiesnesis A.Endziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!