Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 1995. gada 21. jūnija lēmums Nr. 5 "Par "Kārtības, kādā iesniedzami kandidātu saraksti 6.Saeimas vēlēšanām" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.1995., Nr. 98 https://www.vestnesis.lv/ta/id/27357

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

28.06.1995., Nr. 98

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 5

Pieņemts: 21.06.1995.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums nr.5

Rīgā 1995.gada 21.jūnijā

Par "Kārtības, kādā iesniedzami kandidātu saraksti 6.Saeimas vēlēšanām" apstiprināšanu

Pamatojoties uz likuma "Saeimas vēlēšanu likums" 9. — 15.pantu,

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt "Kārtību, kādā iesniedzami kandidātu saraksti 6.Saeimas vēlēšanām".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Kramiņš

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Dz.Ceihnere

Pieņemta Centrālās vēlēšanu

komisijas sēdē 1995.gada 21.jūnijā

Kārtība, kādā iesniedzami kandidātu saraksti 6.Saeimas vēlēšanām

1. Kandidātu saraksti iesniedzami Centrālajai vēlēšanu komisijai, sākot ar 1995.gada 12.jūliju. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas diena ir 1995.gada 1.augusts. Šajā dienā kandidātu saraksti tiek pieņemti līdz pulksten 18.00.

2. Centrālā vēlēšanu komisija kandidātu sarakstus pieņem otrdienās un ceturtdienās no pulksten 14.00 līdz pulksten 18.00 un trešdienās no pulksten 10.00 līdz pulksten 14.00 Rīgā, Jēkaba ielā 10/12 (ieeja no Mazās Trokšņu ielas), 3.stāvā.

3. Kandidātu sarakstu veidlapas un tiem pievienojamo deklarāciju un paziņojumu veidlapas var saņemt Centrālajā vēlēšanu komisijā, sākot ar 1995.gada 3.jūliju.

4. Centrālā vēlēšanu komisija pieņem arī tādus kandidātu sarakstus un tiem pievienojamos dokumentus, kas nav rakstīti uz veidlapām, ja tie atbilst Saeimas vēlēšanu likuma (turpmāk — likums) prasībām.

5. Kandidātu sarakstus Centrālā vēlēšanu komisijas pieņem, ja:

1) kandidātu saraksta iesniedzēja organizācija likumā "Par sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām" noteiktajā kārtībā ir reģistrēta kā politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība (likuma 9.panta pirmā daļa);

2) kandidātu saraksta iesniedzējam ir ar pilnvaras devēja parakstu un zīmogu apliecināts pilnvarojums (likuma 9.panta otrā daļa), kurā norādīts politiskās organizācijas(-u) [partijas(-u)] vai to apvienības nosaukums, pilvarotās personas vārds un uzvārds, lēmējinstitūcijas(-u) nosaukums, lēmuma datums un numurs;

3) kandidātu sarakstā par katru kandidātu ir norādītas visas nepieciešamās ziņas (likuma 10.panta pirmā daļa);

4) sarakstā pieteikto kandidātu skaits nav lielāks par vēlēšanu apgabalā ievēlējamo deputātu skaitu (likuma 10.panta otrā daļa);

5) kandidātu saraksta nosaukums atbilst likuma prasībām (likuma 10.panta ceturtā daļa);

6) kandidātu saraksts uzrakstīts skaidri salasāmi, tajā nav svītrojumu un labojumu (likuma 10.panta piektā daļa);

7) kandidātu sarakstu ir parakstījusi attiecīgi pilvarota(-as) persona(-as) (likuma 10.panta piektā daļa) un attiecībā uz pilnvarojumu ir pievienots politiskās(-o) organizācijas(-u) [partijas(-u)] lēmējinstitūcijas protokola izraksts;

8) kandidātu sarakstam ir pievienoti likuma 11.pantā minētie dokumenti;

9) kandidātu sarakstam ir pievienota kvīts par drošības naudas iemaksu (likuma 12.pants) Centrālās vēlēšanu komisijas depozīta kontā nr.000144418 Latvijas Universālās bankas Rīdzenes nodaļā;

10) kandidātu saraksts un tam pievienotie dokumenti ir valsts valodā;

11) kandidātu sarakstam pievienotajos dokumentos nav dzēsumu un neatrunātu svītrojumu un labojumu.

6. Centrālā vēlēšanu komisija nepieņem kandidātu sarakstu, ja tas neatbilst likumā un šajā dokumentā noteiktajām prasībām.

Ja Centrālā vēlēšanu komisija, pieņemot dokumentus, konstatē trūkumus, tā kandidātu sarakstu un tam pievienojamos dokumentus atdod atpakaļ saraksta iesniedzējam trūkumu novēršanai, izdarot par to atzīmi žurnālā.

Pēc trūkumu novēršanas kandidātu sarakstu pieņem iepriekš norādītajā kārtībā, un par tā iesniegšanas dienu uzskatāma tā diena, kad Centrālā vēlēšanu komisija to pieņēmusi.

7. Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā (1995.gada 1.augusts) kandidātu sarakstus pieņem no pilnvarotajām personām, kuras ieradušās Centrālajā vēlēšanu komisijā līdz pulksten 18.00. Ja kandidātu sarakstā tiek konstatētas kļūdas, kuras tā iesniedzējs var novērst uzreiz, viņš ir tiesīgs to darīt Centrālās vēlēšanu komisijas telpās arī pēc pulksten 18.00 līdz pulksten 24.00. Taču, ja nav ievērotas likuma 9.panta, 10.panta otrās, ceturtās un piektās daļas, 11. un 12.panta prasības, kandidātu sarakstu nepieņem.

8. Kandidātu sarakstu iesniegšanas diena un laiks, iesniegto dokumentu skaits tiek ierakstīts žurnālā, kurā attiecīgā ieraksta pareizību ar savu parakstu apliecina Centrālās vēlēšanu komisijas loceklis, kas pieņem dokumentus, un dokumentu iesniedzējs.

9. Kandidātu saraksta iesniedzējam Centrālā vēlēšanu komisija izsniedz izziņu par to, kad un kādi dokumenti pieņemti.

10. Par kandidātu sarakstu reģistrāciju lemj Centrālā vēlēšanu komisija savā sēdē, reģistrējot tos iesniegšanas secībā.

Centrālās vēlēšanu komisijas sēdē var piedalīties attiecīgā kandidātu saraksta iesniedzējs.

11. Reģistrētajos kandidātu sarakstos Centrālā vēlēšanu komisija izdara grozījumus, ja ir atklājušies apstākļi, kas minēti likuma 13.pantā. Par grozījumu izdarīšanu kandidātu sarakstos Centrālā vēlēšanu komisija pieņem motivētu lēmumu.

12. Kandidātu sarakstu numurēšanu Centrālā vēlēšanu komisija izdara likuma 14.pantā noteiktajā kārtībā.

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Dz.Ceihnere

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!