Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2001. gada 20. jūnija likums "Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.06.2001., Nr. 100 https://www.vestnesis.lv/ta/id/25748

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījums Krimināllikumā

Vēl šajā numurā

28.06.2001., Nr. 100

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 20.06.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā

Izdarīt Latvijas Kriminālprocesa kodeksā šādus grozījumus:

1. Papildināt 77.panta otrās daļas otro teikumu pēc vārdiem “līdz vienam gadam un sešiem mēnešiem” ar vārdiem “bet ne ilgāk kā uz diviem mēnešiem katru reizi”.

2. 77.1 pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

“Pagarināt nepilngadīgajam apcietinājuma termiņu, ja tas pārsniedz divus mēnešus, drīkst tikai izņēmuma gadījumos. Šo termiņu tiesnesis drīkst pagarināt līdz sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk kā uz diviem mēnešiem katru reizi. Termiņa turpmāka pagarināšana nav pieļaujama; pēc tā izbeigšanās drošības līdzeklis — apcietinājums jāatceļ un nepilngadīgais nekavējoties jāatbrīvo no apcietinājuma.”;

izslēgt otrajā daļā vārdus “un septītās”;

papildināt pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

“No dienas, kad lieta saņemta tiesā, līdz lietas izskatīšanas pabeigšanai pirmās instances tiesā drošības līdzekļa — apcietinājuma termiņš nepilngadīgajam nedrīkst būt ilgāks par sešiem mēnešiem. Pēc tā izbeigšanās drošības līdzeklis — apcietinājums jāatceļ un nepilngadīgais nekavējoties jāatbrīvo no apcietinājuma. Izņēmuma gadījumos krimināllietās par sevišķi smagiem noziegumiem, ja tie saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu, drošības līdzekļa — apcietinājuma termiņu virs sešiem mēnešiem var pagarināt Augstākās tiesas Senāts.”

3. 406.pantā:

papildināt pantu ar jaunu otro daļu šādā redakcijā:

“Personai, kas noziedzīgu nodarījumu izdarījusi līdz astoņpadsmit gadu vecuma sasniegšanai, saīsināto procesu var piemērot arī lietās par smagiem noziegumiem, kas nav saistīti ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu vai nav izraisījuši smagas sekas.”;

uzskatīt līdzšinējo otro daļu par trešo daļu.

Pārejas noteikumi

1. Krimināllietas, kuras līdz šā likuma spēkā stāšanās brīdim ir nosūtītas iztiesāšanai tiesā un kurās drošības līdzeklis — apcietinājums ir piemērots nepilngadīgajam, pēc šā likuma stāšanās spēkā jāizskata sešu mēnešu laikā. Ja tiesa lietu neizskata sešu mēnešu laikā, drošības līdzeklis jāgroza.

2. Krimināllietas, kuras līdz 2001.gada 20.martam bija nosūtītas iztiesāšanai apgabaltiesā un kuras pēc šā datuma ir piekritīgas rajona (pilsētas) tiesai, ja vēl nav uzsākta lietas iztiesāšana un ja lietā ir apcietināta persona — nepilngadīgais, apgabaltiesa var nodot iztiesāšanai rajona (pilsētas) tiesai. Jautājumu par šo krimināllietu nodošanu izlemj Augstākās tiesas Krimināllietu tiesas palāta.

Likums Saeimā pieņemts 2001.gada 20.jūnijā.

 

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2001.gada 28. jūnijā

 

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2001. gada 12.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!