Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 20. marta noteikumi Nr. 204 "Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumos Nr.344 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2012., Nr. 51 https://www.vestnesis.lv/ta/id/245952

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.206

Grozījums Ministru kabineta 2010.gada 6.jūlija noteikumos Nr.618 "Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas noteikumi"

Vēl šajā numurā

29.03.2012., Nr. 51

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 204

Pieņemts: 20.03.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.204

Rīgā 2012.gada 20.martā (prot. Nr.16 45.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumos Nr.344 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli" 18.panta piekto, 6.1 un 6.2 daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumos Nr.344 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 71., 191.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2.1.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.1. par tādas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības apstrādāšanu (izņemot platības, kurās aug īscirtmeta atvasāju sugas, piemēram, apse (Populus spp.), kārkls (Salix spp.), baltalksnis (Alnus incana), klūdziņprosa (Panicum virgatum) vai miežubrālis (Phalaris arundinacea L.)), kura attiecīgajā gadā pēc stāvokļa kārtējā gada 15.jūnijā ir deklarēta un apstiprināta vienotā platības maksājuma saņemšanai, tai skaitā par pastāvīgām pļavām un ganībām vai aramzemē sētiem ilggadīgajiem zālājiem, saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmas ietvaros. Atbrīvojumu dīzeļdegvielai no akcīzes nodokļa par pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju apstrādāšanu saņem lauksaimniecības produkcijas ražotājs, kas valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" (turpmāk – datu centrs) ir reģistrējis ganāmpulku, lauksaimniecības dzīvniekus un novietnes atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanu, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanu vai reģistrējies kā dzīvnieku barības primārais ražotājs atbilstoši normatīvajiem aktiem par dzīvnieku barības apritē iesaistītā uzņēmuma reģistrāciju un atzīšanu;".

2. Izteikt 3.punktu šādā redakcijā:

"3. Šo noteikumu 2.punktā minēto akcīzes nodokļa atbrīvojumu dīzeļdegvielas iegādei ir tiesīgs saņemt lauksaimniecības produkcijas ražotājs:

3.1. par to kārtējā gada atbalstam deklarēto un apstiprināto hektāru skaitu vai pieteikto zemes hektāru skaitu zem zivju dīķiem, par kuriem ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas ir vismaz 200 latu no hektāra (neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu) (turpmāk – ieņēmumi) atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu;

3.2. par to kārtējā gada atbalstam deklarēto un apstiprināto pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju hektāru skaitu, attiecībā uz kuriem ir nodrošināts minimālais lauksaimniecības dzīvnieku blīvums vismaz 0,2 nosacītās liellopu vienības uz vienu hektāru. Liellopu vienību skaitu nosaka atbilstoši datu centra datiem pēc stāvokļa saimniecībā kārtējā gada 1.jūnijā. Nosacītās liellopu vienības saimniecībā aprēķina saskaņā ar šo noteikumu 1.pielikumā minētajiem koeficientiem. Šajā apakšpunktā minēto prasību nepiemēro lauksaimniecības produkcijas ražotājam, kas līdz kārtējā gada 1.martam ir reģistrējies datu centrā kā dzīvnieku barības primārais ražotājs."

3. Papildināt noteikumus ar 3.1 un 3.punktu šādā redakcijā:

"3.1 Šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minēto prasību par ieņēmumiem nepiemēro:

3.1. tām zemes platībām, kuras lauksaimniecības produkcijas ražotājs ir papildus deklarējis vienotā platības maksājuma saņemšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmas ietvaros salīdzinājumā ar iepriekšējo deklarēšanas periodu;

3.2. ja lauksaimniecības produkcijas ražotājs ir uzsācis saimniecisko darbību un reģistrējies Uzņēmumu reģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā laikposmā no iepriekšējā gada 1.aprīļa līdz kārtējā gada 31.martam un kārtējā gadā pirmo reizi deklarējis lauksaimniecībā izmantojamo zemi vienotā platību maksājuma saņemšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmas ietvaros.

3.2 Šo noteikumu 3.1.apakšpunktā minētajos ieņēmumos iekļauj iepriekšējā gadā saņemto Eiropas Savienības atbalsta maksājumu pasākumu "Agrovide" un "Agrovides maksājumi" apakšpasākumos (izņemot apakšpasākumu "Lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšana" un "Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos") saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides un lauku ainavas uzlabošanai."

4. Izteikt 5., 6. un 7.punktu šādā redakcijā: 

"5. Lai saņemtu akcīzes nodokļa atbrīvojumu dīzeļdegvielas iegādei, lauksaimniecības produkcijas ražotājs kārtējā gadā no 10.aprīļa līdz 1.jūnijam iesniedz Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē iesniegumu (2.pielikums). Lai varētu operatīvi izvērtēt iesniegumus un pieņemt šo noteikumu 7.5.apakšpunktā minēto lēmumu, lauksaimniecības produkcijas ražotājs iesniegumam var pievienot gada ienākumu deklarācijas D 3 pielikuma, D 31 pielikuma ieņēmumu un izdevumu pārskata vai cita dokumenta kopiju, kas apliecina ieņēmumus no lauksaimnieciskās darbības par iepriekšējo taksācijas gadu.

6. Datu centrs šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minēto informāciju (par stāvokli kārtējā gada 1.jūnijā) un dzīvnieku barības primāro ražotāju reģistra datus (par stāvokli kārtējā gada 1.martā) iesniedz Lauku atbalsta dienestā līdz kārtējā gada 10.jūnijam.

7. Lauku atbalsta dienests līdz kārtējā gada 30.jūnijam:

7.1. izvērtē iesniegumā norādīto informāciju un šo noteikumu 6.punktā minēto informāciju;

7.2. izvērtē lauksaimniecības produkcijas ražotāja ieņēmumus (ņemot vērā līdz kārtējā gada 30.septembrim precizētos gada ienākumu deklarācijas vai uzņēmuma gada pārskata datus) un nosaka, vai kopējā platība atbilst šo noteikumu 2.punktā minētajām prasībām;

7.3. aprēķina zemes platību zem zivju dīķiem, par kuras apstrādāšanu piešķir dīzeļdegvielu. Zemes platību aprēķina, izmantojot šādu formulu:

Pl = H x 1/3, kur

Pl – platība (hektāros);

H – pieteiktā zemes platība zem zivju dīķiem (hektāros);

1/3 – zivju audzēšanas cikla koeficients;

7.4. aprēķina lauksaimniecības dzīvnieku blīvumu (nosacītās liellopu vienības) uz saimniecības kopējo atbalstam deklarēto pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju platībām, izmantojot šādu formulu:

NLB = DZ x k , kur
L
 

NLB – lauksaimniecības dzīvnieku minimālais blīvums uz saimniecības atbalstam deklarēto pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju platību;

DZ – lauksaimniecības dzīvnieku skaits atbilstoši datu centra datiem pēc stāvokļa saimniecībā kārtējā gada 1.jūnijā (gab.);

k – lauksaimniecības dzīvnieku skaita pārrēķināšanas koeficients nosacītajās liellopu vienībās;

L – atbalstam deklarēto pastāvīgo pļavu un ganību vai aramzemē sēto ilggadīgo zālāju platība (ha);

7.5. pieņem lēmumu par dīzeļdegvielas piešķiršanu, kurai piemēro atbrīvojumu no akcīzes nodokļa, 50 litru apmērā par šo noteikumu 7.2.apakšpunktam atbilstošās platības hektāru, lēmumā norādot arī lauksaimniecības produkcijas ražotājam piešķirto klienta reģistrācijas numuru. Lēmumu paziņo lauksaimniecības produkcijas ražotājam."

5. Izteikt pielikumu šādā redakcijā:

"1.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 3.maija
noteikumiem Nr.344

Pārrēķināšanas koeficients (k) dažādu sugu lauksaimniecības dzīvniekiem

Nr.
p.k.

Dzīvnieku suga, dzimuma un vecuma grupa

Pārrēķināšanas koeficients
nosacītajās liellopu vienībās

1.

Slaucama govs, zīdītājgovs

1,000

2.

Jaunlops līdz 12 mēn.

0,400

3.

Jaunlops no 12 līdz 24 mēn.

0,700

4.

Bullis 24 mēn. un vecāks

1,000

5.

Tele 24 mēn. un vecāka

0,800

6.

Citas govis (jebkura vecuma), tai skaitā sumbrs, savvaļas govs (taurgovs)

0,800

7.

Piena sivēns

0,027

8.

Vaislas kuilis vai sivēnmāte

0,500

9.

Citas cūkas, tai skaitā mežacūkas

0,300

10.

Kaza (jebkura vecuma)

0,100

11.

Aita (jebkura vecuma)

0,100

12.

Zirgu dzimtas dzīvnieks, tai skaitā ēzelis, savvaļas zirgs (tarpāns, kiangs)

0,800

13.

Trusis

0,020

14.

Šinšilla

0,008

15.

Lapsa

0,056

16.

Nutrija

0,059

17.

Ūdele

0,022

18.

Briedis (staltbriedis)

0,606

19.

Dambriedis

0,437

20.

Muflons

0,369

21.

Tītars

0,069

22.

Zoss

0,059

23.

Pīle

0,039

24.

Fazāns

0,018

25.

Paipala, pērļu vistiņa

0,004

26.

Strauss

0,350

27.

Dējējvista

0,014

28.

Broilers

0,007

29.

Stirna, Amerikas briedis (baltastes un melnastes briedis)

0,114

30.

Lama, alpaka

0,219

31.

Kamielis (jebkura vecuma)

0,516

32.

Bišu saime

0,133"

6. Papildināt noteikumus ar 2.pielikumu šādā redakcijā:

"2.pielikums
Ministru kabineta
2011.gada 3.maija
noteikumiem Nr.344

Iesniegums dīzeļdegvielas piešķiršanai, kurai piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu

Piezīmes.

1 Iesnieguma 3.daļas 1.4.apakšpunktu aizpilda, ja piemērota likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 11.panta sešpadsmitā un septiņpadsmitā daļa.

2 Iesnieguma 3.daļas 2.punktu aizpilda, ja piemērota likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 11.panta septiņpadsmitā daļa.

IV. Iesniedzamie dokumenti

Par meža un purva zemes apstrādi:

Iesniegumam pievienoju dokumentus uz ______ lapām:

1) zemesgrāmatas apliecības kopiju (ja zeme ir īpašumā);

2) līgumu par platību pastāvīgu lietošanu vai nomu;

3) Latvijas Augļkopības asociācijas izziņu.

Aizpildīt, ja lauksaimniecības produkcijas ražotāja īpašumā vai lietošanā ir meža vai purva zemes platības, kurās kultivē dzērvenes vai mellenes.

Nr.p.k.

Meža vai purva zemes, kopā (kadastra apzīmējums)

Meža vai purva zemes, kurās kultivē dzērvenes vai mellenes (par kurām vēlos saņemt nodokļa atbrīvojumu), hektāros

1.    
2.    
3.    
4.    

 Par zemes apstrādi zem zivju dīķiem:

Iesniegumam pievienoju dokumentus uz ______ lapām:

1) zemesgrāmatas apliecības kopiju (ja zeme ir īpašumā);

2) līgumu par platību pastāvīgu lietošanu vai nomu.

Aizpildīt, ja lauksaimniecības produkcijas ražotāja īpašumā vai lietošanā ir zemes platības zem zivju dīķiem.

Nr.p.k.

Zeme zem zivju dīķiem, kopā (kadastra apzīmējums)

Zemes platība zem zivju dīķiem (par kuru vēlos saņemt nodokļa atbrīvojumu), hektāros

1.    
2.    
3.    
4.    

Apliecinu šādu informāciju un apņemos ievērot šādus nosacījumus:

1) veicu saimniecisko darbību – ražoju lauksaimniecisko produkciju, par to samaksājot nodokļus konkrētajos nodokļu likumos noteiktajā kārtībā, un esmu informēts, ka likuma "Par grāmatvedību" 10.pantā noteikto attaisnojuma dokumentu glabāšanas laiks ir pieci gadi; 

2) sniegtā informācija ir pilnīga un patiesa. Esmu informēts, ka par iesniegumā apzināti vai neapzināti sniegtu nepatiesu informāciju pilnībā vai daļēji zaudēšu akcīzes nodokļa atbrīvojumu, kā arī būs nepieciešams atmaksāt līdz šim saņemto nodokļa atbrīvojuma summu;

3) piekrītu jebkurām kontrolēm, ko veiks Latvijas Republikas vai Eiropas Savienības institūciju pārstāvji pirms iesnieguma apstiprināšanas, nodokļa atbrīvojuma saņemšanas laikā un trīs gadus pēc nodokļa atbrīvojuma saņemšanas;

4) pēc Lauku atbalsta dienesta pieprasījuma sniegšu papildu informāciju par šo iesniegumu;

5) atmaksāšu nodokļa atbrīvojuma summu noteiktajā termiņā pēc Valsts ieņēmumu dienesta paziņojuma saņemšanas, ja tiks konstatēts, ka akcīzes nodokļa atbrīvojums ir saņemts nepamatoti, kā arī ja samaksas termiņš nokavēts, samaksāšu nokavējuma naudu saskaņā ar normatīvajiem aktiem;

6) izmantošu dīzeļdegvielu, kurai piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, likumā "Par akcīzes nodokli" noteiktajiem mērķiem.

Piekrītu, ka gadījumā, ja neievērošu akcīzes nodokļa atbrīvojuma saņemšanas nosacījumus vai apzināti vai nolaidības dēļ sniegšu nepatiesu informāciju (ziņas), dīzeļdegvielas iegādes daudzums, piemērojot nodokļa atbrīvojumu, tiks samazināts vai netiks piešķirts vispār, kā arī apņemos atmaksāt līdz tam saņemto nodokļa atbrīvojuma summu.

Iesniedzējs      
 

(vārds, uzvārds, paraksts*)

 

(datums*)

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus "paraksts" un "datums" neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministra vietā –
vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs E.Sprūdžs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!