Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2012. gada 28. februāra saistošie noteikumi Nr. 166 "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Rīgas pilsētā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.03.2012., Nr. 50 https://www.vestnesis.lv/ta/id/245880-par-specializetajiem-turistu-transportlidzekliem-rigas-pilseta

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Stratēģiskās attīstības komisijas struktūru un uzdevumiem

Vēl šajā numurā

28.03.2012., Nr. 50

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 166

Pieņemts: 28.02.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.166

Rīgā 2012.gada 28.februārī (prot. Nr.77, 7.§)

Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Rīgas pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 44.panta 4.punktu un
Ceļu satiksmes likuma 9.panta trešo daļu,
10.panta pirmās daļas 1.punktu un 16.panta ceturto daļu

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek reģistrēti specializētie tūristu transportlīdzekļi, apstiprināti to kustības maršruti un nodrošināta specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole, kā arī nosaka specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus.

2. Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā pašvaldības noteiktajā maršrutā drīkst braukt saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā reģistrēti specializētie tūristu transportlīdzekļi.

3. Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā izmantojamos specializētos tūristu transportlīdzekļus reģistrē Rīgas domes Satiksmes departaments, kas veic specializēto tūristu transportlīdzekļu un to piekabju uzskaiti, fiksējot katra specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcēja un piekabes tehniskos datus un datus par transportlīdzekļa īpašnieku vai turētāju.

4. Lai reģistrētu specializēto tūristu transportlīdzekli transportlīdzekļa īpašniekam vai turētājam (līzinga līguma gadījumā) jāiesniedz Rīgas domes Satiksmes departamentā:

4.1. noteikta parauga rakstveida pieteikums (1.pielikums);

4.2. dokumenti, kas apliecina specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašuma vai turējuma (līzinga līguma gadījumā) tiesības;

4.3. transportlīdzekļa tehnisko dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālus);

4.4. sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai, pievienojot sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta sertifikāta kopiju.

5. Rīgas domes Satiksmes departaments pieņem lēmumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrēšanu, izsniedzot tā īpašniekam atbilstošu reģistrācijas dokumentu, vai pieņem lēmumu par atteikumu reģistrēt specializēto tūristu transportlīdzekli, ja nav iesniegti nepieciešamie dokumenti saskaņā ar saistošo noteikumu 4.punkta nosacījumiem.

6. Rīgas domes Satiksmes departaments piešķir reģistrācijas numuru katram specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcējam un katrai piekabei atbilstoši šādiem principiem:

6.1. vilcēja numura pirmie seši simboli ir: "STT-V-";

6.2. pēdējais vilcēja numura simbols (simboli) ir cipars, kas tiek piešķirts secīgi pieaugošā kārtībā katram vilcējam, sākot no "1";

6.3. piekabes numura pirmie seši simboli ir: "STT-P-";

6.4. pēdējais piekabes numura simbols (simboli) ir cipars, kas tiek piešķirts secīgi pieaugošā kārtībā katrai piekabei, sākot no "1".

7. Numuri jāuzkrāso uz specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcēja un piekabes ārējās virsbūves divās vietās, ievērojot šādus nosacījumus:

7.1. numuri jāuzkrāso ar melnu krāsu; ja transportlīdzekļa virsbūve ir tumšā krāsā, tad numuri jāuzkrāso ar baltu krāsu;

7.2. uzkrāsojamā numurā katra simbola augstums – 12 cm, katra simbola platums – 6 cm, attālums starp simboliem – 16 mm;

7.3. simboliem jāizmanto "Arial" fonts;

7.4. uzkrāsotajiem numuriem jābūt skaidri saredzamiem.

8. Lai apstiprinātu specializētā tūristu transportlīdzekļa maršrutu, personai, kura plāno veikt pasažieru pārvadāšanu ar specializēto tūristu transportlīdzekli (turpmāk – pakalpojuma sniedzējs), jāiesniedz Rīgas domes Satiksmes departamentā:

8.1. noteikta parauga rakstveida pieteikums (2.pielikums);

8.2. dokumenta kopija (uzrādot oriģinālu), kas apliecina pakalpojuma sniedzēja turējuma tiesības uz specializēto tūristu transportlīdzekli, ja specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrācijas pieteikumā norādītā informācija par transportlīdzekļa īpašnieku vai turētāju (līzinga līguma gadījumā) atšķiras no pakalpojuma sniedzēja datiem;

8.3. jauns sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums par transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai, ja specializētā tūristu transportlīdzekļa iepriekšējā apskate ir veikta un sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai ir sniegts vairāk kā pirms 12 mēnešiem;

8.4. specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta shēma.

9. Rīgas domes Satiksmes departaments pieņem lēmumu par atteikumu apstiprināt maršrutu, ja:

9.1. var tikt būtiski traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki;

9.2. var tikt apdraudēta satiksmes drošība;

9.3. maršruta apstiprināšana nav pieļaujama no pilsētbūvniecības, kultūras pieminekļu aizsardzības un/vai vides aizsardzības viedokļa;

9.4. nav iesniegti nepieciešamie dokumenti saskaņā ar saistošo noteikumu 8.punkta nosacījumiem.

10. Maršruts tiek apstiprināts uz periodu līdz trīsdesmit sešiem mēnešiem.

11. Šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā reģistrētu un aprīkotu specializēto tūristu transportlīdzekli ir atļauts izmantot pasažieru pārvadāšanai, ja tā tehniskais stāvoklis atbilst drošai pasažieru pārvadāšanai, ko apliecina ne vairāk kā pirms 12 mēnešiem izsniegts sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums.

12. Rīgas domes Satiksmes departaments pieņem lēmumu par maršruta apstiprināšanu, kurā norāda:

12.1. specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrācijas numuru;

12.2. maršrutu un periodu, uz kādu maršruts ir apstiprināts;

12.3. specializētā tūristu transportlīdzekļa pieļaujamo braukšanas ātrumu.

13. Lēmums par specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta apstiprināšanu stājas spēkā dienā, kad ir izpildīti abi turpmāk minētie nosacījumi, ko apliecina Rīgas domes Satiksmes departamenta atzīme uz lēmuma:

13.1. pakalpojuma sniedzējs ir iesniedzis Rīgas domes Satiksmes departamentā spēkā esoša apdrošināšanas līguma kopiju (uzrādot oriģinālu) par specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu;

13.2. uz specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcēja un piekabes ārējās virsbūves ir uzkrāsoti piešķirtie reģistrācijas numuri.

14. Rīgas domes Satiksmes departaments lēmumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta apstiprināšanu var atcelt, ja:

14.1. pakalpojuma sniedzējs pieteikumā Rīgas domes Satiksmes departamentam sniedzis nepatiesu informāciju;

14.2. specializētais tūristu transportlīdzeklis nav aprīkots atbilstoši noteiktajām prasībām;

14.3. attiecībā uz specializēto tūristu transportlīdzekli nav veikta transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana;

14.4. sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai ir sniegts vairāk kā pirms 12 mēnešiem;

14.5. pakalpojuma sniedzējs pārkāpj šo saistošo noteikumu vai citu Latvijas Republikas normatīvo aktu prasības;

14.6. tiek apdraudēta pasažieru vai citu personu dzīvība vai veselība;

14.7. specializētā tūristu transportlīdzekļa vadītājam nav Ceļu satiksmes likumā noteiktajām prasībām atbilstošas vadītāja apliecības kategorijas, kas dod tiesības vadīt specializēto tūristu transportlīdzekli.

15. Rīgas domes Satiksmes departaments lēmumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta apstiprināšanu atceļ, ja:

15.1. pakalpojuma sniedzējs iesniedz Rīgas domes Satiksmes departamentā iesniegumu par atteikšanos no maršruta;

15.2. pakalpojuma sniedzējs zaudē īpašuma vai turējuma tiesības uz specializēto tūristu transportlīdzekli;

15.3. pakalpojuma sniedzējs sistemātiski vai būtiski pārkāpj šo saistošo noteikumu vai citu Latvijas Republikas normatīvo aktu prasības.

16. Ja specializētā tūristu transportlīdzekļa izmantošanas laikā pakalpojuma sniedzējs saņem jaunu sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai vai tiek noslēgts jauns apdrošināšanas līgums par specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu, pakalpojuma sniedzējs 10 dienu laikā iesniedz Rīgas domes Satiksmes departamentā šo dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālus).

17. Specializētajā tūristu transportlīdzeklī pasažieriem redzamā vietā jābūt izvietotai maršruta shēmai, informācijai par pakalpojuma maksu, kā arī lietošanas drošības noteikumiem latviešu valodā un vismaz divās svešvalodās.

18. Specializētā tūristu transportlīdzekļa vadītājs nedrīkst pārsniegt lēmumā par maršruta apstiprināšanu noteikto braukšanas ātrumu, un viņam ir pienākums ievērot transportlīdzekļa ietilpības normas.

19. Specializētajam tūristu transportlīdzeklim, kura pieļaujamais braukšanas ātrums saskaņā ar lēmumu par maršruta apstiprināšanu nepārsniedz 30 km/h, jābūt aprīkotam atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 29.jūnija noteikumu Nr.571 "Ceļu satiksmes noteikumi" 269.punkta nosacījumiem.

20. Pakalpojuma sniedzējs un specializētā tūristu transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgi par pasažieru drošību, un, ja ar specializēto tūristu transportlīdzekli tiek pārvadātas bērnu grupas, transportlīdzeklim jābūt aprīkotam atbilstoši Ministru kabineta 2004.gada 29.jūnija noteikumu Nr.571 "Ceļu satiksmes noteikumi" 257.punkta nosacījumiem.

21. Ja sakarā ar publiskiem pasākumiem, valsts amatpersonu vizītēm vai citu iemeslu dēļ uz noteiktu laiku tiek slēgta vai ierobežota satiksme kādā no maršruta posmiem, specializētais tūristu transportlīdzeklis šajā laikā ir tiesīgs braukt tikai tajā maršruta daļā, kurā satiksme ir atļauta.

22. Šo saistošo noteikumu prasību izpildi kontrolē Rīgas pašvaldības policija un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests.

23. Par šo saistošo noteikumu neievērošanu pakalpojuma sniedzējam var uzlikt administratīvo sodu no Ls 10 līdz Ls 150.

24. Rīgas domes Satiksmes departamenta administratīvos aktus vai faktisko rīcību var apstrīdēt pie Rīgas domes priekšsēdētāja. Rīgas domes priekšsēdētāja lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

25. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs 

1.pielikums
Rīgas domes 2012.gada 28.februāra
saistošajiem noteikumiem Nr.166

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs 

2.pielikums
Rīgas domes 2012.gada 28.februāra
saistošajiem noteikumiem Nr.166

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.166 "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Rīgas pilsētā"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Rīgas pilsētā" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka, ka Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā izmantojamos specializētos tūristu transportlīdzekļus reģistrē un to kustības maršrutus apstiprina Rīgas domes Satiksmes departaments (turpmāk – Departaments), pamatojoties uz attiecīgo personu pieteikumiem. Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem (9.punkts) Departaments neapstiprina pieteikumā norādīto maršrutu, ja var tikt būtiski traucēti citu ceļu satiksmes dalībnieki, apdraudēta satiksmes drošība vai arī šāda maršruta apstiprināšana nav pieļaujama no pilsētbūvniecības, kultūras pieminekļu aizsardzības un/vai vides aizsardzības viedokļa. Saistošie noteikumi paredz, ka, reģistrējot specializēto tūristu transportlīdzekli un apstiprinot maršrutu, Departaments pieprasa arī sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinumu par konkrētā transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai. Reizi 12 mēnešos pieprasot iziet transportlīdzekļa apskati un saņemt minēto tehniskā eksperta atzinumu, tiek nodrošināta transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa kontrole. Saistošo noteikumu 14. un 15.punktā Departamentam paredzētas tiesības arī atcelt lēmumu par maršruta apstiprināšanu. Saistošie noteikumi nosaka specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus, saskaņā ar kuriem transportlīdzeklī pasažieriem redzamā vietā jābūt izvietotai maršruta shēmai, informācijai par pakalpojuma maksu un lietošanas drošības noteikumiem. Saistošo noteikumu prasību izpildi kontrolēs Rīgas pašvaldības policija un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests, un pakalpojuma sniedzējam par šo saistošo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots administratīvais sods no Ls 10 līdz Ls 150.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

2009.gada 18.martā stājās spēkā "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā", saskaņā ar kuriem likums tika papildināts ar jaunu terminu – "specializētais tūristu transportlīdzeklis", kā arī tajā tika iestrādātas jaunas tiesību normas, kas regulē ar specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanu saistītos jautājumus.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 9.panta trešo daļu specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus, transportlīdzekļa tipu un kustības maršrutu, izvērtējot tā sabiedriskās nepieciešamības un drošības kritērijus, nosaka attiecīgā pašvaldība. Savukārt likuma 10.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka, ka specializētos tūristu transportlīdzekļus reģistrē vietējās pašvaldības to noteiktajā kārtībā, bet likuma 16.panta ceturtā daļa nosaka, ka vietējās pašvaldības nodrošina specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli.

Saskaņā ar likumu "Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā", kas stājās spēkā 2011.gada 26.oktobrī, uz specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem attiecas likuma normas par transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu.

No 2011.gada 31.decembra ir spēkā Ministru kabineta 2004.gada 29.jūnija noteikumu Nr.571 "Ceļu satiksmes noteikumi" normas, kas paredz, ka ar specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem atļauts braukt arī pa gājēju ceļiem, velosipēdu ceļiem, kā arī gājēju un velosipēdu ceļiem.

Ņemot vērā Ceļu satiksmes likuma 9.panta trešajā daļā, 10.panta pirmās daļas 1.punktā un 16.panta ceturtajā daļā doto deleģējumu, pašvaldībai ir nepieciešams izdot saistošos noteikumus un ir izstrādāti saistošie noteikumi "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Rīgas pilsētā".

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošo noteikumu pieņemšana nepalielinās pašvaldības budžeta izdevumus.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošie noteikumi izstrādāti, lai sekmētu uzņēmējdarbību un tūristu piesaisti Rīgas pilsētā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi paredz administratīvās procedūras, kas nepieciešamas lēmumu pieņemšanai par specializēto tūristu transportlīdzekļu reģistrēšanu un specializēto tūristu transportlīdzekļu maršrutu apstiprināšanu, kā arī minēto lēmumu atcelšanu, lēmumu izpildes kontroli.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.


Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!