Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 6. marta noteikumi Nr. 161 "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 5.maija noteikumos Nr.415 "Noteikumi par Civilās aviācijas drošības kvalitātes kontroles programmu"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 21.03.2012., Nr. 46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/245580

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.105

Par E.Rinkēviča komandējumu

Vēl šajā numurā

21.03.2012., Nr. 46

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 161

Pieņemts: 06.03.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.161

Rīgā 2012.gada 6.martā (prot. Nr.12 5.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 5.maija noteikumos Nr.415 "Noteikumi par Civilās aviācijas drošības kvalitātes kontroles programmu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju" 57.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010.gada 5.maija noteikumos Nr.415 "Noteikumi par Civilās aviācijas drošības kvalitātes kontroles programmu" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 87.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 10.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.3. ieviesto drošības procedūru atbilstību nacionālo, kā arī tieši piemērojamo Eiropas Savienības un starptautisko tiesību aktu prasībām civilās aviācijas drošības jomā;".

2. Papildināt 10.5.apakšpunktu aiz vārdiem "izmantojamo drošības" ar vārdu "kontroles".

3. Papildināt noteikumus ar 10.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.6. aviācijas drošības kvalitātes iekšējās kontroles procedūru īstenošanas kārtību."

4. Papildināt noteikumus ar 11.1 punktu šādā redakcijā:

"11.1 Civilās aviācijas aģentūra, sagatavojot šo noteikumu 11.punktā minēto atbilstības uzraudzības plānu, ņem vērā iepriekšējā gada laikā aviācijas organizācijās veikto drošības auditu, inspekciju un testu rezultātus un aviācijas organizāciju veiktos pasākumus konstatēto neatbilstību novēršanai."

5. Papildināt noteikumus ar 13.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.5. aviācijas organizācija uzsāk darbību pēc tam, kad apstiprināts attiecīgā gada atbilstības uzraudzības plāns."

6. Izteikt 25.punktu šādā redakcijā:

"25. Aviācijas organizācijas pienākums ir nodrošināt auditoru ar visu nepieciešamo informāciju un dokumentāciju, piekļuvi organizācijas infrastruktūrai, iekārtām un drošības sistēmām, iespēju satikties ar personālu, kā arī iekļūšanu aviācijas organizācijas teritorijā, līdzi ņemot Komisijas 2010.gada 4.marta Regulā (ES) Nr.185/2010, ar ko nosaka sīki izstrādātus pasākumus kopīgu pamatstandartu īstenošanai aviācijas drošības jomā, minētos aizliegtos priekšmetus vai priekšmetus, kas līdzīgi aizliegtajiem priekšmetiem, ja tos izmanto inspekcijas vai testa laikā kā pārbaudes priekšmetus un uz tiem ir atzīme "inspekcijas priekšmets" vai "testa priekšmets".''

7. Papildināt noteikumus ar 37., 38., 39. un 40.punktu šādā redakcijā:

"37. Aviācijas organizācijas atbilstoši regulas Nr.300/2008 12., 13. un 14.pantā noteiktajām prasībām izstrādā aviācijas drošības kvalitātes iekšējās kontroles (turpmāk – iekšējā kontrole) programmu, kurā iekļauj informāciju par:

37.1. aviācijas organizācijas iekšējās kontroles atbildīgo struktūrvienību, norādot tās darbības principus un darbinieku atbildības sadali, vai atbildīgo darbinieku, norādot tā darba pienākumus;

37.2. iekšējās kontroles procedūrām, tajā skaitā kārtību, kādā informē aviācijas organizācijas vadību par iekšējās kontroles rezultātiem un atklāto neatbilstību novēršanas pasākumiem;

37.3. plānoto iekšējās kontroles pasākumu periodiskumu;

37.4. apstākļiem, kas nosaka nepieciešamību veikt neplānotus iekšējās kontroles pasākumus.

38. Aviācijas organizācijas, īstenojot iekšējo kontroli, pārbauda:

38.1. aviodrošības programmā noteikto drošības pasākumu izpildi;

38.2. darbinieku kvalifikācijas atbilstību veicamajiem pienākumiem;

38.3. drošības kontroles iekārtu darbības atbilstību noteiktajām veiktspējas prasībām.

39. Aviācijas organizācijas nodrošina, ka šo noteikumu 37.1.apakšpunktā minētie darbinieki:

39.1. ir apguvuši Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts atbildīgās iestādes apstiprinātu aviācijas drošības kvalitātes kontroles profesionālās pilnveides izglītības programmu vai pabeiguši atzītus starptautiskus aviācijas drošības kvalitātes kontroles kursus;

39.2. pārzina attiecīgajai aviācijas organizācijai piemērojamos drošības pasākumus, iekšējās kontroles principus un procedūras, kā arī izmantojamo drošības kontroles iekārtu un sistēmu veiktspējas standartus, ja šādas iekārtas un sistēmas tiek izmantotas.

40. Aviācijas organizācija pēc Civilās aviācijas aģentūras pieprasījuma iesniedz iekšējās kontroles gada plānu, veikto iekšējās kontroles pasākumu (auditu, testu, inspekciju) rezultātus, kā arī informāciju par veicamajiem pasākumiem, lai novērstu neatbilstības, kas konstatētas iekšējās kontroles pasākumu laikā."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs A.Ronis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!