Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu ministrija: Par valsts budžeta izpildi janvārī. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.03.2012., Nr. 38 https://www.vestnesis.lv/ta/id/244992

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Labklājības ministrija: Par budžeta sakārtošanu Nodarbinātības valsts aģentūrā

Vēl šajā numurā

07.03.2012., Nr. 38

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finanšu ministrija:
Par valsts budžeta izpildi janvārī

Valsts kases oficiālā mēneša pārskata dati par 2012.gada janvāri liecina, ka konsolidētajā kopbudžetā bija pārpalikums 82 miljonu latu apmērā, ieņēmumiem (447,3 milj. latu) pārsniedzot izdevumus (365,3 milj. latu). Salīdzinājumam – pagājušā gada janvārī bija neliels deficīts 0,8 miljonu latu apmērā.

Šā gada janvārī pārpalikums bija vērojams gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetā. Pārpalikumu sekmēja ieņēmumu palielināšanās visos budžetos, savukārt izdevumi salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri ir pat nedaudz samazinājušies.

Kopējie nodokļu ieņēmumi, ieskaitot iemaksas fondēto pensiju shēmā, šā gada janvārī pārsniedza plānoto apjomu par 9,6%, kā arī pieauga salīdzinājumā ar 2011.gada janvāri par 15,5%. To sekmēja joprojām labvēlīga ekonomiskā situācija, ņemot vērā, ka nodokļu ieņēmumus janvārī galvenokārt ietekmēja pagājušā gada nogalē veiktie darījumi un aprēķinātās algas.

Salīdzinot ar operatīvajiem datiem mēneša sākumā, ir precizēti dati par valsts budžeta izpildi, kas rāda, ka valsts budžetā, ieskaitot atvasinātās publiskās personas, kā arī ziedojumus un dāvinājumus, šā gada janvārī bija 50,2 miljonu latu pārpalikums, ko pamatā nodrošināja pārpalikuma palielināšanās valsts pamatbudžetā. Salīdzinot ar 2011.gada janvāri, šā gada janvārī valsts pamatbudžeta pārpalikums palielinājās no 2,2 miljoniem latu līdz 63,6 miljoniem latu. Sociālās apdrošināšanas budžetā deficīts, salīdzinot ar 2011.gada janvārī, ir nedaudz samazinājies (no 23,8 līdz 20,5 milj. latu), ieņēmumiem pieaugot straujāk nekā izdevumiem.

Nodokļu ieņēmumi bija augstāki arī pašvaldību budžetā (ieskaitot ziedojumus un dāvinājumus), nodrošinot, ka tā pārpalikums pieaug no 18,4 miljoniem latu 2011.gada janvārī līdz 31,7 miljoniem latu šā gada janvārī. Jāatzīmē, ka pašvaldību naudas līdzekļu un noguldījumu atlikums šā gada 1.janvārī veidoja 267,9 miljonus latu.

Kopējie iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi (valsts budžetā un pašvaldību budžetā) šā gada janvārī bija 67,5 miljoni latu, kas ir par 11% vairāk nekā pagājušā gada janvārī.

No šā gada 1.janvāra tika mainīta nodokļa sadalījuma proporcija starp valsts un pašvaldību budžetu par labu valsts budžetam no 18% uz 20%, savukārt pašvaldību budžetā no 82% uz 80%.

Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi šā gada janvārī bija 2,5 miljoni latu, un tas ir par 15,3% vairāk nekā 2011.gada janvārī. No 1.janvāra tika paplašināta nekustamā īpašuma nodokļa bāze, apliekot palīgēkas, maksas stāvlaukumus, reliģiskajām organizācijām piederošas ēkas, kā arī ļaujot pašām pašvaldībām lemt par 25% nodokļa pieauguma ierobežošanas atcelšanu.

Jāatzīmē, ka pilnvērtīgi šā gada budžeta izpildi varēs vērtēt, balstoties uz pirmā ceturkšņa datiem.

Ministrijas Komunikācijas nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!