Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 7. februāra noteikumi Nr. 98 "Noteikumi par meža apsaimniekošanu iežogotā meža platībā, kas izveidota dzīvnieku turēšanai nebrīvē". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 9.02.2012., Nr. 23 https://www.vestnesis.lv/ta/id/243834

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.99

Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu biškopībai, tā administrēšanas un uzraudzības kārtību

Vēl šajā numurā

09.02.2012., Nr. 23

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 98

Pieņemts: 07.02.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.98

Rīgā 2012.gada 7.februārī (prot. Nr.7 18.§)

Noteikumi par meža apsaimniekošanu iežogotā meža platībā, kas izveidota dzīvnieku turēšanai nebrīvē

Izdoti saskaņā ar Meža likuma 16.panta ceturto daļu

1. Noteikumi nosaka meža apsaimniekošanas prasības iežogotā meža platībā, kas izveidota dzīvnieku turēšanai nebrīvē (turpmāk – iežogota meža platība).

2. Noteikumi attiecas uz iežogotām meža platībām, kas izveidotas atbilstoši normatīvajiem aktiem par dzīvnieku izcelsmes produktu ieguvei vai sugas selekcijai izmantojamo savvaļas sugu dzīvnieku turēšanas kārtību iežogotās platībās, kā arī šādu platību ierīkošanu.

3. Uz iežogotu meža platību neattiecas normatīvo aktu prasības par meža atjaunošanu, kopšanu un medījamo dzīvnieku nodarīto zaudējumu noteikšanu.

4. Iežogotā meža platībā aizliegta:

4.1. kailcirte;

4.2. rekonstruktīvā cirte;

4.3. kopšanas cirte, ja vien to neveic:

4.3.1. priežu, bērzu, apšu, melnalkšņu un baltalkšņu mežaudzē, kurā valdošās sugas koku vidējais augstums ir no pieciem līdz 10 metriem, un tiek radīts mākslīgais pielūžņojums, aizlaužot izcērtamos kokus vai izcērtot vismaz viena metra augstumā no sakņu kakla un neizvācot no mežaudzes;

4.3.2. priežu, bērzu, melnalkšņu un baltalkšņu mežaudzē, kurā valdošās sugas koku vidējais augstums ir virs 10 metriem;

4.3.3. apšu mežaudzē, ja tā vecāka par 10 gadiem;

4.3.4. egļu, ozolu, ošu, vīksnu, gobu, kļavu, dižskābaržu un skābaržu mežaudzē, ja tā vecāka par 60 gadiem.

5. Galvenajā cirtē intensīvās audzēšanas zonā, kas izveidota atbilstoši normatīvajiem aktiem par dzīvnieku izcelsmes produktu ieguvei vai sugas selekcijai izmantojamo savvaļas sugu dzīvnieku turēšanas kārtību iežogotās platībās, kokus cērt vairākos paņēmienos, ievērojot šādus papildnosacījumus:

5.1. katru nākamo cirtes paņēmienu tajā pašā cirsmā atļauts uzsākt ne agrāk kā trīs gadus (neskaitot ciršanas gadu) pēc iepriekšējā paņēmiena pabeigšanas;

5.2. veicot pēdējo cirtes paņēmienu, saglabā vismaz 25 augtspējīgus kokus uz cirsmas hektāru, tai skaitā ekoloģiskos kokus.

6. Ja dzīvnieku turēšana iežogotā meža platībā atbilstoši normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtību un lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tiek pārtraukta, dzīvnieku īpašnieka pienākums ir:

6.1. mēneša laikā elektroniski vai papīra formā par to paziņot Valsts meža dienestam (turpmāk – dienests), norādot savu vārdu un uzvārdu, novietnes nosaukumu un atrašanās vietas adresi;

6.2. gada laikā nodrošināt atkārtotu meža inventarizāciju šajās platībās un tās datus iesniegt dienestā atbilstoši normatīvajiem aktiem par meža inventarizāciju un Meža valsts reģistra informācijas apriti.

7. Dienests pēc šo noteikumu 6.1.apakšpunktā minētās informācijas saņemšanas Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, ja nepieciešams, iegūst papildu informāciju no valsts aģentūras "Lauksaimniecības datu centrs" par novietnes un ganāmpulka likvidēšanu.

8. Iežogotā meža platībā, kurā dzīvnieku turēšana ir pārtraukta, mežu apsaimnieko atbilstoši Meža likuma prasībām, pamatojoties uz šo noteikumu 6.2.apakšpunktā minētās meža inventarizācijas rezultātiem.

9. Normatīvajos aktos par meža atjaunošanu noteikto meža atjaunošanas un kopšanas prasību izpildes termiņu skaita, sākot no gada, kurā veikta šo noteikumu 6.2.apakšpunktā minētā meža inventarizācija.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministre L.Straujuma

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!