Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2012. gada 26. janvāra saistošie noteikumi Nr. 2 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā 2012.gadā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.02.2012., Nr. 21 https://www.vestnesis.lv/ta/id/243699

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5

Par detālplānojuma zemesgabalam Jūrmalā, Kaugurciema ielā 48, projekta grafiskās daļas, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

07.02.2012., Nr. 21

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 2

Pieņemts: 26.01.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.2

Jūrmalā 2012.gada 26.janvārī (prot. Nr.1, 11.p.)

Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā 2012.gadā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli" 1.panta otrās daļas 9.1 punktu un
Pārejas noteikumu 40., 41.punktu un likuma "Par pašvaldībām" 46.pantu

1. Vispārīgie jautājumi

1.1. Saistošie noteikumi nosaka nekustamā īpašuma nodokļa par zemi aprēķināšanas kārtību Jūrmalas pilsētā 2012.gadā un kārtību, kādā ar nodokli apliek dzīvojamo ēku palīgēkas, kā arī nosaka nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu 2012.gadā.

2. Nekustamā īpašuma nodokļa par zemi aprēķināšanas kārtība

2.1. Nekustamā īpašuma nodoklis par zemi jāaprēķina saskaņā ar likmi, kas noteikta likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta pirmās daļas 1.punktā, gadījumos, ja:

2.1.1. tas ir mazāks par 2011.gadā aprēķināto nekustamā īpašuma nodokli;

2.1.2. par nodokļa objektiem nodokļa maksāšanas pienākums rodas 2012.gadā un 2011.gadā nodoklis nav aprēķināts.

2.2. Aprēķinātais nekustamā īpašuma nodoklis par zemi atsevišķi par katru zemes vienību nedrīkst pārsniegt 2011.gadā aprēķinātā nodokļa apmēru, neņemot vērā atvieglojumus. Šī punkta nosacījumi piemērojami arī gadījumos, ja:

2.2.1. zemes vienībai mainīts zemes lietošanas mērķis;

2.2.2. samazinājusies nodokļa objekta – zemesgabala – platība salīdzinājumā ar platību, par kuru nodoklis tika aprēķināts 2011.gadā. Šajā gadījumā nodokli aprēķina, vadoties no 2011.gadā aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa apmēra par vienu kvadrātmetru;

2.2.3. palielinājusies nodokļa objekta – zemesgabala – platība salīdzinājumā ar platību, par kuru nodoklis aprēķināts 2011.gadā. Šajā gadījumā nodokli aprēķina, summējot 2011.gadā aprēķināto nodokli par vienu kvadrātmetru atbilstoši katras zemes vienības platībai.

3. Kārtībā, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek dzīvojamo māju palīgēkas

3.1. Dzīvojamo māju palīgēkas (to daļas), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot garāžas, ar nodokli netiek apliktas.

4. Nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņš 2012.gadā

4.1. Noteikt nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu, kas nepārsniedz septiņus gadus no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

5. Noslēguma jautājumi

5.1. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to parakstīšanas.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2012.gada 26.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.2 "Par nekustamā īpašuma nodokli Jūrmalā 2012.gadā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi izdoti, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām" 46. pantu un likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 1. panta otrās daļas 9.punktu un Pārejas noteikumu 40., 41. punktu. Pašvaldībai tiek deleģētas tiesības pieņemt lēmumu par nodokļa piemērošanu atsevišķos gadījumos, attiecīgi izdodot saistošos noteikumus.
2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka, ka 2012. gadā nekustamā īpašuma nodoklis Jūrmalas pilsētas pašvaldībā netiks piemērots dzīvojamo māju palīgēkām, ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot garāžām. Tādējādi Jūrmalā ar nodokli netiks apliktas aptuveni 5 000 kadastrālās vienības. Nekustamā īpašuma nodoklis par zemi tiek saglabāts 2011. gada līmenī un paaugstinājums netiek piemērots, izņemot jaunajiem nodokļa objektiem – zemes vienībām. Īpašumiem, kam ir samazinājusies kadastrālā vērtība, 2012. gadā aprēķinātais nodoklis 1,5% apmērā no zemes kadastrālās vērtības būs mazāks nekā 2011. gadā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu No dzīvojamo māju palīgēku – šķūnīši, āra tualetes un tamlīdzīgas būves, izņemot garāžas, – papildus pašvaldības budžetā varētu iekasēt ap 20 tūkst. latu, kas ir salīdzinoši nelieli budžeta ieņēmumi, savukārt nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem šo noteikumu neieviešana palielinātu kopējo nekustamā īpašuma nodokļa apjomu. Iedzīvotājiem tiek dota arī iespēja sakārtot Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētos datus. To ir iespējams bez maksas veikt līdz š. g. 1. oktobrim – anulēt Kadastra reģistrā reģistrētās palīgēkas, kas reāli dabā nepastāv.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi tiek piemēroti visā Jūrmalas pilsētas teritorijā un attiecas uz visiem nekustamā īpašuma nodokļu maksātājiem.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Jūrmalas domes Nodokļu nodaļa. Saistošie noteikumi tiks izskatīti Jūrmalas pilsētas domes sēdē un publicēti Jūrmalas pašvaldības informatīvajā izdevumā, kā arī ievietoti pašvaldības mājaslapā www.jurmala.lv sadaļā "Pašvaldība/Pakalpojumi".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!