Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2012. gada 3. janvāra noteikumi Nr. 28 "Valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" sniegto aeronavigācijas pakalpojumu maksas noteikšanas un iekasēšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.01.2012., Nr. 5 https://www.vestnesis.lv/ta/id/242525-valsts-akciju-sabiedribas-latvijas-gaisa-satiksme-sniegto-aeronavigacijas-pakalpojumu-maksas-noteiksanas-un-iekasesanas-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.29

Noteikumi par valsts akciju sabiedrības "Starptautiskā lidosta "Rīga"" lidlaukā sniegto pakalpojumu maksu

Vēl šajā numurā

10.01.2012., Nr. 5

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 28

Pieņemts: 03.01.2012.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.28

Rīgā 2012.gada 3.janvārī (prot. Nr.1 51.§)

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" sniegto aeronavigācijas pakalpojumu maksas noteikšanas un iekasēšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju" 28.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" (turpmāk – Latvijas gaisa satiksme) sniegto aeronavigācijas pakalpojumu maksas noteikšanas un iekasēšanas kārtību, kā arī atbrīvojumus no maksas par Latvijas gaisa satiksmes sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem.

2. Maksu par Latvijas gaisa satiksmes sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem aprēķina šādi:

2.1. maksu par aeronavigācijas pakalpojumiem Rīgas lidojumu informācijas rajonā un saskaņā ar starptautiskiem līgumiem Latvijas Republikai deleģētajā gaisa telpā (turpmāk – Rīgas lidojumu informācijas rajons) aprēķina, izmantojot šādu formulu:

R = t x d x p, kur

R – maksa par maršrutā saņemtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem;

t – vienības maksas likme Rīgas lidojumu informācijas rajonā. Saskaņā ar 1981.gada 12.februāra Daudzpusējā nolīguma par aeronavigācijas pakalpojumu maksām (turpmāk – nolīgums) 3.panta 2.punkta "e" apakšpunktu un 6.panta 1.punkta "a" apakšpunktu vienības maksas likmes aprēķins katru gadu tiek izskatīts un apstiprināts Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas (European Organization for the Safety of Air Navigation) dalībvalstu Paplašinātajā komisijā (turpmāk – komisija);

d – 1/100 daļa no attāluma, kas veikts Rīgas lidojumu informācijas rajonā, kuru pārrēķina pēc lielā loka maršruta un izsaka kilometros (ar precizitāti – divas zīmes aiz komata). Gaisa kuģim nosēžoties Latvijas lidlaukos vai paceļoties no tiem, šis attālums tiek samazināts par 20 kilometriem;

p – gaisa kuģa svara faktors (ar precizitāti – divas zīmes aiz komata), kuru aprēķina, velkot kvadrātsakni no dalījuma, ko iegūst, gaisa kuģa maksimāli pieļaujamās pacelšanās masas metrisko tonnu skaitu, kas minēts lidojuma derīguma sertifikātā, lidojuma instrukcijā vai citā līdzīgā oficiālā dokumentā, dalot ar 50:

2.2. maksu par aeronavigācijas pakalpojumiem termināļa zonā aprēķina, izmantojot šādu formulu:

R = t x N, kur

R – maksa par sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem termināļa zonā;

t – vienības maksas likme – LVL 63,06;

N – gaisa kuģa svara faktora koeficients (ar precizitāti – divas zīmes aiz komata), ko aprēķina, metriskajās tonnās izteikto gaisa kuģa maksimālo sertificēto pacelšanās svaru dalot ar 50 un rezultātu kāpinot 0,7 pakāpē.

3. No šo noteikumu 2.punktā minētās maksas tiek atbrīvoti:

3.1. Komisijas 2006.gada 6.decembra Regulas (EK) Nr.1794/2006, ar ko nosaka kopēju tarifikācijas sistēmu aeronavigācijas pakalpojumiem, 9.panta pirmajā daļā minētie lidojumi;

3.2. militārie lidojumi, kurus veic jebkuras valsts militārie gaisa kuģi;

3.3. policijas, robežsardzes un muitas gaisa kuģu lidojumi;

3.4. lidojumi Rīgas lidojumu informācijas rajonā atbilstoši vizuālo lidojumu noteikumiem.

4. Šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minēto maksu par aeronavigācijas pakalpojumiem, kas sniegti lidojumu maršrutā Rīgas lidojumu informācijas rajonā, saskaņā ar nolīguma 3.panta 1.punkta "b" apakšpunktu un 8.pantu iekasē Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas Centrālais maršrutu maksājumu birojs (turpmāk – birojs).

5. Šo noteikumu 4.punktā minētās maksas iekasēšanas kārtību saskaņā ar nolīguma 1.panta 2.punktu un 3.panta 2.punkta "e" apakšpunktu nosaka komisija.

6. Šo noteikumu 2.2.apakšpunktā minēto maksu Latvijas gaisa satiksmes uzdevumā ir tiesīgs iekasēt birojs.

7. Gaisa kuģa īpašnieks un ekspluatants ir solidāri atbildīgi par šo noteikumu 2.punktā minēto maksājumu veikšanu.

8. Personu, kas ir atbildīga par šo noteikumu 2.punktā minēto maksājumu veikšanu, nosaka saskaņā ar 1960.gada 13.decembra Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas Starptautiskās konvencijas par sadarbību aeronavigācijas drošības jomā IV pielikuma 5.panta 1., 2. un 3.punktu.

9. Nokavējuma procentu apmēru saskaņā ar nolīguma 3.panta 2.punkta "e" apakšpunktu un 6.panta 1.punkta "a" apakšpunktu nosaka komisija.

10. Šo noteikumu 2.1.apakšpunktā minēto vienības maksas likmi, 5.punktā minēto maksas iekasēšanas kārtību un 9.punktā minēto nokavējuma procentu apmēru Ministru kabineta 2008.gada 22.septembra noteikumos Nr.775 "Aeronavigācijas informācijas sagatavošanas un izplatīšanas kārtība" noteiktajā kārtībā publicē informatīvajā izdevumā "Aeronavigācijas informācijas publikācija".

11. Par termināļu maksas termiņu kavējumu piemēro nokavējuma procentus – 11,57 % gadā no laikā nesamaksātā pamatparāda summas.

12. Noteikumi stājas spēkā 2012.gada 10.janvārī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs A.Ronis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!