Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2011. gada 27. oktobra saistošie noteikumi Nr. 12 "Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.2011., Nr. 205 https://www.vestnesis.lv/ta/id/242097

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Satversmes tiesas tiesneša Kaspara Baloža atsevišķās domas lietā Nr.2011-05-01 "Par Publisko iepirkumu likuma 39.panta pirmās daļas 6.punkta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. un 105.pantam".

Vēl šajā numurā

30.12.2011., Nr. 205

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 12

Pieņemts: 27.10.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.12

Liepājā 2011.gada 27.oktobrī  (prot. Nr.12, 3.§)

Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā

Izdoti saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 14.panta trešo daļu

1. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1.1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka braukšanas maksu pilsētas sabiedriskajā transportā un kārtību, kādā Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā (turpmāk – pilsēta) pastāvīgi deklarētie iedzīvotāji var saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā.

1.2. Braukšanas maksas atvieglojumi darbojas pilsētas maršrutu tīklā, kurā pasažieru pārvadātāji veic regulāros pasažieru pārvadājumus ar tramvajiem un pilsētas maršruta autobusiem.

1.3. Pilsētas sabiedriskajā transportā abonementa biļetes (mēnešbiļetes) ar atlaidēm ir derīgas tikai kopā ar dokumentu, kas apliecina piederību pie atbilstošas pasažieru grupas, ja uz abonementa biļetes norādīts tās uzrādītāja vārds un uzvārds.

2. BRAUKŠANAS MAKSA PILSĒTAS SABIEDRISKAJĀ TRANSPORTĀ UN PIEMĒROJAMIE BRAUKŠANAS MAKSAS ATVIEGLOJUMI

2.1. Braukšanas maksa pilsētas sabiedriskajā transportā (tramvajs, pilsētas maršruta autobuss) noteikta saskaņā ar pielikumu.

2.2. Pirmsskolas vecuma bērniem ir tiesības bez maksas izmantot pilsētas maršrutu tīkla autobusus un tramvajus.

2.3. Pilsētā pastāvīgi deklarētiem bērniem ar garīgās vai fiziskās attīstības traucējumiem un īpašām vajadzībām, kuri mācās speciālajās izglītības iestādēs vai speciālajās izglītības klasēs, vai kuri integrēti vispārējās izglītības iestādēs, ir tiesības, uzrādot izglītības iestādes izdotu skolēnu apliecību, bez maksas izmantot pilsētas maršruta autobusus un tramvajus.

2.4. Mācību gada laikā abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētā pastāvīgi deklarētie vispārējās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību.

2.5. Mācību gada laikā abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētā pastāvīgi deklarētie profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļā izglītojamie, kuri uzņemti atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam, un augstākās izglītības iestāžu pilna laika studējošie, kuri studē valsts vai pašvaldību finansētajās studiju vietās. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību un skolas izziņu par uzņemšanu valsts vai pašvaldības finansētajās studiju vietās.

2.6. Mācību gada laikā abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 100% atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētā pastāvīgi deklarētie vispārējās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie un profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi no ģimenēm, kuru aprūpē ir 5 vai vairāk bērni (bērns šo noteikumu izpratnē ir arī persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, bet turpina mācības vispārējā vai profesionālā mācību iestādē dienas maiņā un nav nodarbināts, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam) un kurām nav noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes statusam. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību.

2.7. Mācību gada laikā abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršrutu autobusos vai tramvajos ar 100% atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētā pastāvīgi deklarētie vispārējās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie, profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi un augstāko izglītības iestāžu dienas nodaļu studenti no ģimenēm, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes statuss. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt izglītojamā apliecību un iesniegt Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" izsniegtas izziņas par trūcīgas ģimenes statusa noteikšanu kopiju.

2.8. Pilsētā pastāvīgi deklarētie donori, kuri pēdējo divu kalendāro gadu laikā pirms abonementa biļetes (mēnešbiļetes) pieprasīšanas nodevuši ne mazāk kā trīs fizioloģiskās normas (1,2 litri) asinis, abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ir tiesīgi saņemt ar 50% atlaidi. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt  SIA "LIEPĀJAS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA" izsniegtu izziņu un personu apliecinošu dokumentu.

2.9. Pilsētā pastāvīgi deklarētie politiski represētie nestrādājošie pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī ir Ls 160,50 vai mazāks, ir tiesīgi saņemt abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un politiski represētās personas apliecību.

2.10. Pilsētā pastāvīgi deklarētie Latvijas savienības "ČERNOBIĻA" biedri ir tiesīgi saņemt abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un Latvijas savienības "ČERNOBIĻA" izsniegtu apliecību.

2.11. Pilsētā pastāvīgi deklarētie nestrādājošie vecuma pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī, kā arī citu valstu pensija ir Ls 145,00 vai mazāk, ir tiesīgi saņemt abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi no abonementa biļetes (mēnešbiļetes) cenas. Lai saņemtu abonementa biļeti (mēnešbiļeti), nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

2.12. Šo noteikumu 2.4., 2.5., 2.8. un 2.10.apakšpunktā minētās abonementa biļetes (mēnešbiļetes) saņemamas Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports" vai uzņēmumā, kas veic pārvadājumus pilsētas maršrutu tīklā.

2.13. Šo noteikumu 2.6., 2.7., 2.9. un 2.11.apakšpunktā minētās abonementa biļetes (mēnešbiļetes) saņemamas Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS".

3. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMI

3.1. Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" katru mēnesi līdz mēneša 15.datumam iesniedz Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūrai "Liepājas sabiedriskais transports" informāciju par iedzīvotāju skaitu, kuri izmantojuši braukšanas maksas atvieglojumus iepriekšējā mēnesī.

3.2. Šie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

3.3. Ar šo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē:

3.3.1. Liepājas pilsētas domes 2009.gada 13.augusta saistošie noteikumi Nr.17 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā";

3.3.2. Liepājas pilsētas domes 2009.gada 10.septembra saistošie noteikumi Nr.19 "Par grozījumiem Liepājas pilsētas domes 2009.gada 13.augusta saistošajos noteikumos Nr.17 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā"".

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks 

Pielikums
Liepājas pilsētas domes
2011.gada 27.oktobra
saistošajiem noteikumiem Nr.12

Braukšanas maksa Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā

Braukšanas maksa vienam braucienam

Braucienu skaits/ biļetes veids

Iegādes vieta

Cena ar PVN (Ls)

1 braucienam Iepriekšpārdošanā

0,40

Pie transporta līdzekļa vadītāja

0,50

10 braucieniem Visiem transporta veidiem

3,80

Abonementa maksa noteiktam termiņam

Transporta veids

Cena ar PVN (Ls)

1 dienas Visiem transporta veidiem

1,50

Abonementa biļete vienam mēnesim

Katrai dienai Tramvajs

12,00

Autobuss

14,00

Visiem transporta veidiem

20,00

Darba dienām Tramvajs

9,00

Autobuss

10,00

Visiem transporta veidiem

15,00

"Dienas vidus" (darba dienām no 10:00 – 15:00 un brīvdienās, svētku dienās) Tramvajs

7,00

Autobuss

8,00

Visiem transporta veidiem

12,00

Abonementa biļete 1 ceturksnim Visiem transporta veidiem

50,00

Abonementa biļete vienam gadam

Katrai dienai Visiem transporta veidiem

180,00

Darba dienām Visiem transporta veidiem

150,00

Pašvaldības aģentūrai "Liepājas sabiedriskais transports" ir tiesības noteikt braukšanas maksas atlaides, kas nepārsniedz 10%.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks 

Saistošo noteikumu “Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā”
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojumu raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums

Ar 2010.gada 25.novembra Liepājas pilsētas domes lēmumu Nr.470 ir apstiprināta “Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta pārvaldes modeļa pilnveides koncepcija no 2012.gada”. Saskaņā ar šo koncepciju ir izveidota Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports”, kura no 2012.gada 1.janvāra nodarbosies ar sabiedriskā transporta organizēšanu un biļešu un mēnešbiļešu izplatīšanu Liepājas pilsētā.

Saistībā ar izmaiņām sabiedriskā transporta sistēmā nepieciešams veikt izmaiņas arī saistošajos noteikumos.

2. Īss projekta satura izklāsts

Pašvaldības saistošie noteikumi nosaka braukšanas maksu un braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā. No 2012.gada 1.janvāra tiks ieviesta vienota braukšanas biļete un papildināts mēnešbiļešu piedāvājums. Pasažieriem tiek saglabātas līdzšinējās atlaides braukšanas biļetēm.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Plānots, ka pēc Liepājas pilsētas sabiedriskā transporta pārvaldes modeļa pilnveides koncepcijas ieviešanas samazināsies pilsētas budžeta izdevumi sabiedriskā transporta nodrošināšanai. Šobrīd pārvadātājs veic pasažieru pārvadājumus un saņem ieņēmumus no biļešu realizācijas. Pārvadātājam ir izdevumi, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem (degviela, algas, administrācijas izdevumi utt.). Saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu starpību starp ieņēmumiem un izdevumiem kompensē Liepājas pilsētas pašvaldība no sava budžeta. Līdz ar to pārvadātājs nav motivēts samazināt savus izdevumus.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav

5. Informācija par administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi tiks nosūtīti izskatīšanai un apstiprināšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pēc tam tiks publicēti laikrakstos “Latvijas Vēstnesis” un “Kurzemes Vārds”.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!