Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Tiekoties ar tieslietu ministru. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.12.2011., Nr. 202 https://www.vestnesis.lv/ta/id/241909

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursi

Vēl šajā numurā

23.12.2011., Nr. 202

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Tiekoties ar tieslietu ministru

22.decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš, tiekoties ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu, aktualizēja vairākas tieslietu jomas.

Šobrīd viena no svarīgākajām jomām ir kriminālsodu reforma (sodu politika) un Valsts probācijas dienesta darba finansējuma palielināšana, lai nodrošinātu efektīvu resocializāciju personām, kas izcietušas sodu ieslodzījuma vietās. Pašlaik Valsts probācijas dienests līdzekļu samazināšanas dēļ nevar sasniegt nepieciešamo darbības līmeni. Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka tas ir kompleksi risināms jautājums kopsakarā ar valsts budžeta plānošanu 2013., 2014.gadam un nepieciešamo domas un izpratnes maiņu Latvijas sabiedrībā par probācijas funkcijām un sodu politikas maiņu.

Tāpat tika aktualizēts jautājums par ieslodzījuma vietu infrastruktūras uzlabošanu, maksātnespējas un parādu piedziņas (tai skaitā par labāko veidu, kā ņemt vērā apgādājamos piedziņas procesā) tiesiskā regulējuma tālāku pilnveidošanu un gaidāmajām un nepieciešamajām izmaiņām tiesu sistēmā, lai paātrinātu tiesās izskatāmo lietu virzību.

Tieslietu ministrs Valsts prezidentu informēja par Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbu, kā arī par veiktajiem Valsts kontroles un Valsts bērnu tiesību inspekcijas pārbaužu rezultātiem. Kā viens no būtiskākajiem ieslodzījuma vietu trūkumiem ir minams personu nodarbinātības trūkums, kas izcieš sodu brīvības atņemšanas iestādēs. 

A.Bērziņš aicināja sniegt priekšlikumus izglītības un nodarbinātības jomā personām, kas izcieš sodu brīvības atņemšanas vietās, kas veicinātu disciplīnas un resocializācijas jautājumu. 

Ir sākts darbs pie kriminālsodu reformas. Latvijā ilgstoši neveikto reformu sodu sistēmā dēļ ir salīdzinoši ļoti augsts ieslodzīto skaits un liela ieslodzījuma vietu noslodze. Valsts prezidents aicināja turpināt strādāt pie pēc iespējas plašākas alternatīvu soda veidu izmantošanas gadījumos, kad tas ir iespējams un varētu dot labākus rezultātus.

Valsts prezidenta preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!