Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 22. novembra noteikumi Nr. 901 "Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmēru, kā arī darbinieku prasījumu garantiju fondā un maksātnespējas procesa izmaksu segšanai ieskaitāmās nodevas daļu 2012.gadā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.11.2011., Nr. 188 https://www.vestnesis.lv/ta/id/240385

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.620

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

Vēl šajā numurā

30.11.2011., Nr. 188

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 901

Pieņemts: 22.11.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.901

Rīgā 2011.gada 22.novembrī (prot. Nr.68 29.§)

Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmēru, kā arī darbinieku prasījumu garantiju fondā un maksātnespējas procesa izmaksu segšanai ieskaitāmās nodevas daļu 2012.gadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par darbinieku aizsardzību
darba devēja maksātnespējas gadījumā" 6.panta ceturto daļu un
Maksātnespējas likuma pārejas noteikumu 9.punktu

1. Noteikumi nosaka uzņēmējdarbības riska valsts nodevas (turpmāk – valsts nodeva) apmēru, kā arī darbinieku prasījumu garantiju fondā un maksātnespējas procesa izmaksu segšanai pašu ieņēmumos ieskaitāmās valsts nodevas daļu 2012.gadā.

2. Valsts nodevas apmērs pārskata mēnesī ir 0,25 lati, ko aprēķina par katru darbinieku, ar kuru nodibinātas darba tiesiskās attiecības.

3. Valsts nodevu par pārskata mēnesi darba devējs samaksā līdz nākamā mēneša piecpadsmitajam datumam.

4. Aprēķināto valsts nodevu darba devējs norāda likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" noteiktajā ziņojumā par obligātajām iemaksām no darba ņēmēja darba ienākumiem.

5. Lai apmierinātu darbinieku prasījumus, Valsts kase, sākot ar 2012.gada 1.janvāri, katru mēnesi līdz piecpadsmitajam un divdesmit piektajam datumam, kā arī saimnieciskā gada pēdējā darbdienā, nepārsniedzot likumā par valsts budžetu kārtējam gadam un finansēšanas plānā attiecīgajā periodā no saimnieciskā gada sākuma paredzēto pašu ieņēmumu apjomu, no valsts nodevas ieņēmumiem ieskaitāmo valsts nodevas daļu − 82 % no valsts nodevas faktisko ieņēmumu summas atlikuma − ieskaita valsts pamatbudžeta apakšprogrammas 35.02.00 "Darbinieku prasījumu garantiju fonds" konta pašu ieņēmumos.

6. Lai segtu maksātnespējas procesa izmaksas, Valsts kase, sākot ar 2012.gada 1.janvāri, katru mēnesi līdz piecpadsmitajam un divdesmit piektajam datumam, kā arī saimnieciskā gada pēdējā darbdienā, nepārsniedzot likumā par valsts budžetu kārtējam gadam un finansēšanas plānā attiecīgajā periodā no saimnieciskā gada sākuma paredzēto pašu ieņēmumu apjomu, no valsts nodevas ieņēmumiem ieskaitāmo valsts nodevas daļu − 18 % no valsts nodevas faktisko ieņēmumu summas atlikuma − ieskaita valsts pamatbudžeta apakšprogrammas 35.03.00 "Maksātnespējas procesa izmaksas" konta pašu ieņēmumos.

7. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2010.gada 28.decembra noteikumus Nr.1212 "Noteikumi par uzņēmējdarbības riska valsts nodevas apmēru, kā arī darbinieku prasījumu garantiju fondā un maksātnespējas procesa izmaksu segšanai ieskaitāmās nodevas daļu 2011.gadā" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 3.nr.).

8. Noteikumi stājas spēkā 2012.gada 1.janvārī.

Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvu

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes 2008.gada 22.oktobra Direktīvas 2008/94/EK par darba ņēmēju aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Tieslietu ministrs G.Bērziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!