Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Uzrunājot Latvijas Republikas 11. Saeimas deputātus viņu pirmajā sēdē 2011.gada 17.oktobrī. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.10.2011., Nr. 164 https://www.vestnesis.lv/ta/id/237940

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursi

Vēl šajā numurā

18.10.2011., Nr. 164

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Uzrunājot Latvijas Republikas 11. Saeimas deputātus viņu pirmajā sēdē 2011.gada 17.oktobrī

Vakar, 17.oktobrī, uz savu pirmo sēdi sanāca Latvijas Republikas 11.Saeimas deputāti, kuri sēdes sākumā noklausījās Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu, kā arī deva svinīgo solījumu. Pēc sēdes pirmā pārtraukuma pulksten 14.35 sākās Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanas; šim amatam kā vienīgais pretendents tika izvirzīts Valdis Zatlers, bet divās vēlēšanu kārtās viņš šajā amatā netika apstiprināts. Priekšstāvju darbs turpinās…
Foto: VPK

 

Godātie 11.Saeimas deputāti!

Ekselences! Dāmas un kungi!

Ir pagājis tikai gads, kopš tika ievēlēta 10.Saeima. Partiju sarunas par koalīcijas veidošanu toreiz bija smagas. Topošās valdības priekšā bija nākamā gada budžets ar kārtējo, nebūt ne viegli izpildāmo konsolidāciju. Šķiet, ka tieši tāpat varētu raksturot arī tagad notiekošo. Tomēr te nav analoģijas. Te nav pat līdzību ar pērnā rudens norisēm politikā.

Šodien mēs esam radikāli jaunā un vēl nebijušā situācijā, kas prasa politisku gudrību un atbildīgu rīcību. 11.Saeimai, kura tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās, ir jāatceras, ka to ievēlēja, lai iedibinātu ļoti svarīgus principus – godīgumu un atbildību!

Laikā, kad pasaules ekonomikā valda apjukums un arvien pārliecinošāk izskan prognozes par jaunu krīzes vilni, kad eirozonā nav vienotības par bankrota priekšā nonākušu valstu glābšanu, nevienam no mums, kas ir politikā un kam vēlētāji devuši uzticības mandātu, nav tiesību domāt un rīkoties pašmērķīgi.

Pirmais un neatliekamais 11.Saeimas uzdevums – tā būs atbildība par budžetu, otrkārt, mācīšanās no pieļautajām kļūdām, lai neatkārtotos jauna krīze, treškārt, godīga un profesionāla darbība stabilai un prognozējamai nākotnes attīstībai, labklājības celšanai. Ceturtkārt, Saeimas pamatuzdevums – likumdošanas stiprināšana un attīstība Latvijas Satversmes garā, nepieļaujot autoritārisma tendences.

Jā, Latviju šobrīd slavē un sauc par veiksmes stāstu Eiropā. Mūs liek par paraugu citām valstīm, kas nonākušas smagā krīzē. Tomēr sasniegumiem un uzvarām ir viegli gaistoša mirkļa efekts, ja uzvarētājs neapzinās, ka daudz grūtāk ir sasniegto noturēt. Ikviena uzvara vispirms ir atbildība. Un tas ir smags pārbaudījums. To pilnā mērā varam attiecināt arī uz Latvijas šābrīža situāciju Eiropas Savienībā, kur līdzās mūsu pozitīvā tēla raksturojumam izskan secinājums un piekodinājums, ka daudz svarīgāk par sasniegto ir turpināt reformas un nodrošināt izaugsmi.

Tādēļ, uzrunājot 11.Saeimu tās pirmajā sēdē, vēlos uzsvērt, ka tikai no mums pašiem būs atkarīgs, vai turpmākajos pasaules ekonomikas saviļņojumos Latvija izmantos šobrīd iegūtās iespējas, vai arī zaudēs iepriekš sasniegto. Ja ikdienas retorikā skanēs tikai “pret”, nevis “par”, ja uz valsts nākotnes rēķina partijas sacentīsies plus punktu pelnīšanā, tad visam iepriekš smagi paveiktajam būs nulles vērtība. Cilvēki ir noguruši no neprognozējamas politikas. Vasarā notikušais referendums bija viena no protesta formām. Toreiz tā bija vēlētāju iespēja pateikt politiķiem: “Mēs esam solidāri klusējuši tad, kad samazināja algas, pensijas, slimnīcas un skolas. Mēs centāmies to saprast Latvijas izdzīvošanas un nākotnes vārdā. Kad beidzot jūs, politiķi, dosiet mums cerību un pārliecību, ka esat vienoti ar mums un ka mēs visi kopā esam Latvija?” Daļa no tiem, kas atbildi uz šo jautājumu nav sagaidījuši, klusi protestējot, ir aizbraukuši.

Tādēļ 11.Saeimas deputātu uzdevums ir strādāt tā, lai atjaunotu cilvēku uzticību demokrātiskajiem institūtiem – mūsu tautas ievēlētajai Saeimai un Latvijas politiskajām partijām, kas ir demokrātiskās Latvijas valsts politiskais pamats. Cilvēkiem ir jājūtas drošiem un vajadzīgiem savai valstij!

Godātie deputāti!

Mums nav laika spēlēt spēlītes, mums ir jādara darbs. Šodien jūsu galvenais uzdevums ir Saeimas Prezidija un visu parlamenta darbībai nepieciešamo institūciju ievēlēšana.

Novēlu jums produktīvu un atbildīgu darbu šodien un visos trijos nākamajos šai Saeimai atvēlētajos gados! Lai veicas pildīt solīto!


Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzruna 11.Saeimas pirmajā sēdē 17.oktobrī

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!