Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.10.2011., Nr. 162 https://www.vestnesis.lv/ta/id/237575

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par atteikšanos no nāvessoda arī kara laikā

Vēl šajā numurā

13.10.2011., Nr. 162

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija 20.septembrī skatīšanai otrajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu, kas paredz nodrošināt efektīvāku iepirkumu norisi aizsardzības un drošības jomās.

Patlaban iepirkumus aizsardzības un drošības jomā regulē Publisko iepirkumu likums un Sabiedrisko pakalpojumu likums, taču to piemērošana praksē, veicot militāra rakstura iepirkumus, rada vairākas problēmas, norāda likumprojekta autori. Atsevišķs regulējums izstrādāts, jo šajās jomās visbiežāk pastāv ierobežota konkurence un iepirkumi tiek veikti, nepiemērojot vispārējās iepirkuma procedūras.

Jaunā likuma mērķis ir nodrošināt iepirkumu atklātību, piegādātāju brīvu konkurenci un valsts līdzekļu efektīvu izmantošanu, maksimāli samazinot pasūtī­tāju risku.

Likumā paredzēts noteikt īpaši aizsardzības un drošības jomām piemērotas iepirkuma procedūras, kas gan veicinātu konkurenci starp piegādātājiem, tajā skaitā mazo un vidējo komersantu iesaistīšanu būvdarbu, pakalpojumu un preču aizsardzības un drošības jomu tirgos, gan arī ņemtu vērā tās specifiskās prasības, kas izriet no šo līgumu sensitīvā rakstura.

Likumprojekts paredz aizsardzības un drošības jomām šādas iepirkuma procedūras – slēgts konkurss, konkursa dialogs un sarunu procedūra. Jaunajā likumā arī plānots būtiski papildināt piegādātājiem nosakāmo prasību loku ar īpašām prasībām informācijas drošībai, lai garantētu klasificētas informācijas aizsardzību gan iepirkuma procedūras, gan līguma izpildes laikā. Tāpat papildu prasības noteiktas piegāžu drošībai, lai garantētu, ka pretendents būs spējīgs līgumu izpildīt arī krīzes vai bruņota konflikta laikā. Savukārt, lai veicinātu mazo un vidējo piegādātāju, tajā skaitā vietējo piegādātāju, iesaisti liela apjoma iepirkuma līgumu izpildē, likumprojektā radīti nosacījumi apakšuzņēmuma līgumu slēgšanai.

Jaunais regulējums attieksies uz iepirkumiem aizsardzības jomā, kurus veic Aizsardzības ministrija un tās resorā ietilpstošās institūcijas. Savukārt iepirkumus drošības jomā veic Iekšlietu ministrija un tās resorā ietilpstošās institūcijas, kā arī pašvaldību izveidotās policijas iestādes, citas ar drošības nodrošināšanu saistītas iestādes un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji.

Pasūtītājs, kas ir veicis iepirkumus aizsardzības un drošības jomā, katru gadu līdz 1.martam iesniegs Iepirkumu uzraudzības birojam statistikas pārskatu par šiem iepirkumiem.

Likumprojekts "Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likums" otrajā, galīgajā lasījumā jāskata Saeimai.

 

Saeimas preses dienests

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!